Yanık Ağaç Çeşme Üçleme Yapan Ağaçlar

ertug

Kullanıcı
ustalarımın affına sığınarak işaretlemeler yapıyorum.acemiyim sizin fikirlerinize saygım sonsuz.işaretleme yapıyorum acaba diyorum doğrumu bakıyorum yanlışmı bunuda anlamış oluyorum.hoşgörünüze sığınarak saygılarımla

akinaral kardeşim eline koluna sağlık baya mucadele vermişsin hakkını helal et saygılar

ertug

Kullanıcı
grafikle bütün yönleri ve mesafeleri belirtirseniz belki yardımcı olabiliriz
novanda ustam grafik kullanmasını bilmiyorum yönleri 6 resim çeşme üzerinden tarif edeyim akar istikameti batı sol taraf güney sağ taraf kuzey yanık ağaç güneyde çeşmeye 30m civarında yanık kısım kuzeye bakıyor ağaçtaki çatal güneye bakıyor yanık ağaç üçleme ağaçların devamında kalıyor haçın uzun kolu gibi aradan yayvan dere geçiyor iki adet kaynak var köylüler suyu yakın zamanda köye taşımışlar şimdilik bilgilerim bu kadar soracaklarına cevap verebilirim ustam senin bu konuda uzman olduğunu biliyorum yardımlarını bekliyorum allah sağlık sıhhat vesin saygılar

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
novanda ustam grafik kullanmasını bilmiyorum yönleri 6 resim çeşme üzerinden tarif edeyim akar istikameti batı sol taraf güney sağ taraf kuzey yanık ağaç güneyde çeşmeye 30m civarında yanık kısım kuzeye bakıyor ağaçtaki çatal güneye bakıyor yanık ağaç üçleme ağaçların devamında kalıyor haçın uzun kolu gibi aradan yayvan dere geçiyor iki adet kaynak var köylüler suyu yakın zamanda köye taşımışlar şimdilik bilgilerim bu kadar soracaklarına cevap verebilirim ustam senin bu konuda uzman olduğunu biliyorum yardımlarını bekliyorum allah sağlık sıhhat vesin saygılar

nasıl yani biraz açabilirmisiniz . Birde ertuğ kardeşim anlattıklarını anlamadım çizebilecek kimse yokmu çizse bile yönlerle birlikte ağaçların birbirine çeşmeye mesafeleri çok önemlidir

dede yardımcı olabilirim. kolayı var. ama açık olmamız yer paylaşmamız lazım ki yardım edebileyim. uygun mu?

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
köydeki kilise yerinden başlarsak daha iyi olur sanırım ama 3 olanı bulmuşsun ama sana parası duran müsait bir yer lazım dedenin eteğinden hemen dere geçer burada aşağıda çatal yapar bu alanda sulak yer vede fazla sarp olmayan kayalık yer vardır kayalığın olduğuyerde düzde maden işlenmiş yer vardır burası sinekli mağaradır

ertug

Kullanıcı
dede yardımcı olabilirim. kolayı var. ama açık olmamız yer paylaşmamız lazım ki yardım edebileyim. uygun mu?
harbici kardeşim benim için her şey uygunda novanda usta çeşme ağaç mesafe ölçüleri istiyor bendede ölçüler yok yalnız yönleri biliyom onlarıda yazdım bu günlerdede bölgeye gitme şansım yok saygılar

ertug

Kullanıcı
nasıl yani biraz açabilirmisiniz . Birde ertuğ kardeşim anlattıklarını anlamadım çizebilecek kimse yokmu çizse bile yönlerle birlikte ağaçların birbirine çeşmeye mesafeleri çok önemlidir
novanda ustam ölçüleri almak hiç aklıma gelmedi yönleri yazmıştım ustam bilgin doğrultusunda yardımcı olsan ip ucları versen gerisini tamamlamaya çalışırım saygılar

NOVANDA

Kullanıcı
novanda ustam ölçüleri almak hiç aklıma gelmedi yönleri yazmıştım ustam bilgin doğrultusunda yardımcı olsan ip ucları versen gerisini tamamlamaya çalışırım saygılar

Estafurullah ne demek güzel insan yardım etmiyecek olsam burada işim ne ama inan ölçü ve yön olmazsa hiç bir şey olmaz yönü tutursakta yüzde yüz adım hesabı gerekir yada metre inanın zerre_i miskal kadar boşlamıyorum .Olması gereken bu kusura bakmayın . İpucuyla sağda solda da denmiyor inanın olmuyor. Kendimden biliyorum .

ertug

Kullanıcı
köydeki kilise yerinden başlarsak daha iyi olur sanırım ama 3 olanı bulmuşsun ama sana parası duran müsait bir yer lazım dedenin eteğinden hemen dere geçer burada aşağıda çatal yapar bu alanda sulak yer vede fazla sarp olmayan kayalık yer vardır kayalığın olduğuyerde düzde maden işlenmiş yer vardır burası sinekli mağaradır
çalkaya ustam yorumuna teşekkürler dededen gelen derenin sulak yeri bu bölge aynı zamanda bu çeşme eşkiya pınarı olarakta geçiyor saygılar

ertug

Kullanıcı
novanda ustam yanık ağaç hakkında bilgin varmı ben bilgimi paylaşayım noksanlık varsa tamamlamanı rica ediyorum ustamdan öğrendiğim kadar define amaçlı yapılmıştır yanık ağaçlan üçleme yapmış ağaçların arasından olmassa olmazı dere veya yolgeçmesi buradan dere geçiyor üç adet kaynak veya çeşme olması yanık ağaçlan üçleme yapmış ağaçların farklı olması burada çam ve meşe ağaçları yanık ağaca çivi yerine çatallı kazık çakılmış bu çatallı kazık iki yerde define habercisi olarak biliyorum aynı zamanda haçın uzun ayağını teşkil ediyor saygılar