yeralti goruntuleme | Sayfa 14 | Define işaretleri ve anlamları

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
@necat. ustam kabullenmesi ve inanmasi guc olan bazi konulari var. ama o konular gercek konular.. mantik almiyo ama hakikaten gercek.
fotograf makinasini da mantigim almiyo ama bu da gercek olabilir 😀😀

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
@necat. ustam kabullenmesi ve inanmasi guc olan bazi konulari var. ama o konular gercek konular.. mantik almiyo ama hakikaten gercek.
fotograf makinasini da mantigim almiyo ama bu da gercek olabilir 😀😀
Allahtan ben admin değilim, subject locked, user banned :) Yarın özelden makina satışını okuruz madem olabiliyor bu :)

Mirkut

Vip Üye
Ve aleyküm selam
Conrad için sorun yok zaten makinanın yapması gereken şey o. Sıkıntı fotoğraf makinasının katı yapı arkasını görmesi :) Rezistive cihazları, GPR, Lidar gibi cihazlar bunu yapabiliyor. Hiç bir frekans, sinyal gibi yani önündeki engeli geçecek bir şey üretmeyen tamamen, optik bir yapısı olan cihazın katı madde arkasını görüntülemesi olayını ben kabul edemiyorum. Ona istinaden yazdım :)
Allaha emanet ol değerli ustam.
Normalde conradın ne çalışma prensibinde yani insanlara öğretilen, nede programında yukarıda bahsettiğim şekilde bulunamaz, renk sıkalasına grafiğe göre gidilip değer bakılıp öyle karar verilir. Bizim kullandığımız programda, kullanım şeklide farklı. Ha deseniz o programdan başka varmı, varsada bilmiyorum. Sizde ALLAH a c.c emanet olun hayırlı geceler.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Normalde conradın ne çalışma prensibinde yani insanlara öğretilen, nede programında yukarıda bahsettiğim şekilde bulunamaz, renk sıkalasına grafiğe göre gidilip değer bakılıp öyle karar verilir. Bizim kullandığımız programda, kullanım şeklide farklı. Ha deseniz o programdan başka varmı, varsada bilmiyorum. Sizde ALLAH a c.c emanet olun hayırlı geceler.
Elde işlenecek veri olunca bunu görselleştirmek için farklı programlar geliştirilebilir. Daha görsel, daha net, daha anlaşılır programlar yazılabilir. Temelde dediğim gibi yeraltına sinyal vs gönderebilen bir cihazın verileri geliştirilebilir. Belki yarın bu cihazlarla yeraltı çok daha görülür hale getirilecek.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Dostlar arkadaşlarımızın bahsetmiş olduğu fotoğraf çekme işini bundan yaklaşık beş altı sene önce iki farklı kişiler tarafından kullanılan makinaları gördüm ve denedim...
Mümkün mertebe arama yapılacak yerde taş kaya varsa onun üzerinden çekim yapılıyor resmin daha iyi görüntülenmesi için çekim karanlıkta yapılıyor gündüz çekim alındığında çekim yapan kişinin üstüne örtü örtülerek karanlık bir ortam olması sağlanıyor ve makine olması muhtemel obje istikametine zemine çapraz şekilde tutularak resim alınıyor tabiki ham hayalden öteye gitmedi soruyorum ne kadar derine iniyor bu makine.. abi inanırmısın yeraltındaki akarsuların resmini bile alıyorum masmavi su.!?
Halbuki su renkli değildir yeraltında gökyüzümü var...
Şimdi arkadaşımızın bahsettiği buzdolabı kapağını yok sayan bir makine yumurtaya gelince görüntü veriyor sizce mantıklımı tamamen benzetme ve yanılmadan ibaret ben böyle müşahede ettim bir şeyler gördüklerini iddia edenler de çalışıp neticeyi gördüler sevgili dostlar velhasıl beni bu yöntem ikna edemedi sağlıcakla...

gıral

Vip Üye
Arkadaşlar herşey tecrübeye dayanır
nekadar emek varsa okadar ilerleme olur
şahsen butür sistemlere karşı inanmayan birisi olarak
diyorumki denemekte fayda var
bugün olmazsa yarın olma ihtimali var
vazgeçmeyin araştırın geliştirin
herfikre kulak verin
saygı duyun
yolunuz açık olsun
Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın

A21MEDLi

Admin
bu tür işlerin içinde üçkağıt dolandırlıma vs.olmadıktan sonra,her fikre ve görüşe mantık kabul etmesede,peşinenen karalamamak lazım..
parası gitmedikten sonra,aramızda konuyla ilgilenmek isteyen arkadaşlarımız çıkabilir,yapacağı testler sonucu kafasına yatar veya yatmaz buna kendisi karar versin,Görüşüm bu yöndedir..

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Elinde makinası olan arkadaşlar var. Basitçe test etsinler. bir tuğlanın arkasına bir metal koyup resim çeksinler . Bizde sonucu görüp aydınlanmış oluruz. Madem derinlik 25-30 metre. 5 santimlik tuğlanın arkasını gösterir. Eğer bunu yapamıyorsa yerin metrelerce altını nasıl göstereceğini de bize anlatması gerekir.

A21MEDLi

Admin
Elinde makinası olan arkadaşlar var. Basitçe test etsinler. bir tuğlanın arkasına bir metal koyup resim çeksinler . Bizde sonucu görüp aydınlanmış oluruz. Madem derinlik 25-30 metre. 5 santimlik tuğlanın arkasını gösterir. Eğer bunu yapamıyorsa yerin metrelerce altını nasıl göstereceğini de bize anlatması gerekir.
ustam bu anlattığın 5cm.lik ilgili örneği bi cinci hocayı test etmişler,bizim yörede geçmiş olay,
cinci hocayı araziye götürüp yerleri tespit ettikten sonra,köyde sofra kuruluyor,herkesin pilavının üstünde koca koca etler var ama hocanın pilavında et yok.. hoca dayanamıyor malxırap herkesin pilavının üstüne et koymuşsun ama ben
im pilavım etsiz demiş..
ev sahibi kaşığı pilavın altına vurunca etler dışarı atmış..
hoca demiş sen daha 2 parmak pilavın altını göremiyorken toprağın 5 m. altını nasıl görüyorsun deyip rezil etmiş..yemeğini ye çayınıda iç..sana uğurlar olsun...

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
ustam bu anlattığın 5cm.lik ilgili örneği bi cinci hocayı test etmişler,bizim yörede geçmiş olay,
cinci hocayı araziye götürüp yerleri tespit ettikten sonra,köyde sofra kuruluyor,herkesin pilavının üstünde koca koca etler var ama hocanın pilavında et yok.. hoca dayanamıyor malxırap herkesin pilavının üstüne et koymuşsun ama ben
im pilavım etsiz demiş..
ev sahibi kaşığı pilavın altına vurunca etler dışarı atmış..
hoca demiş sen daha 2 parmak pilavın altını göremiyorken toprağın 5 m. altını nasıl görüyorsun deyip rezil etmiş..yemeğini ye çayınıda iç..sana uğurlar olsun...
Amedli ustam sanırım yan yana gelsek sizinle frekanslar epey uyuşacak :)