Yıkık Değirmenin Yakınındaki Taş (150m. Aşağıda) | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Yıkık Değirmenin Yakınındaki Taş (150m. Aşağıda)

wolf_52

Kullanıcı
Sevgili @wolf_42 ustam,

haçi/ + isaretini olctum, her bir kol 5 cm.
Yukardan asagi 10 cm
Sagdan sola 10 cm.
Genisligi ise 1 cm.

Bu Taş dereye yaklasik 3 metre civarinda ve su debisi de fena sayilmaz, hala akiyor. 60 cm kadar kazsam su cikar diye tahmin ediyorum Tekrar gidince metrajlar krokisini cikaririm insallah.

Her nefs ölümü tadacaktir.
cesetli mezar ozaman sayın ustam hediyeside vardır haç 11 cm nin altında. saygılarım la...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
cesetli mezar ozaman sayın ustam hediyeside vardır haç 11 cm nin altında. saygılarım la...
WOLF USTAM cesetmi dedin,

kundaklamışlar bile:D
sevgili kader ustam, kayaya hangi yönden bakılsa işçilik görünüyor. ben bu görünüm sevdim. bu görünüm sana göre yanılma olabilirmi.
değilse, kayan kabartma kısmının kenarından traşlanmış yeri ,arazi gibi düşün.dar ama tatlı bir düzlük ,ayni kayada gördüğün şekilde. biraz bozulmuş olsa bile bellidir. tam orta kısmında biraz özelliğini kaybetmiş olsa bile , adam görünümündeki gibi düzgün olmayan bir yükselti. bunu oturtabilirsen, yükseltiye gelen kısmın resme göre sağ üstüne yakın bir gizemi olacak.kare veya diktörtgen oyma olduğuna göre küçükte olsa bir odacık veya değerinde bir mezar. sol üsttede yine bir mezar türü bir yer.
bu alanı küçük bir yığma gibi değilde daha geniş bir arazi yapısı olarak aranmalı.bu yeri bulmaya çalışmalısın. kanaatim de alt kısımda olmadığıdır.
diğer konulara ustalarımız değinmişler. kolay gelsin.

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Muhterem @ikizceli Hocam,
Çiziminiz ve yorumunuzu okuyunca elhamdülillah olayı genel hatlarıyla teorik olarak çözdüm.
Bu kaya belirttiğiniz gibi 6 cepheden işlem görmüş. Özene bezene yapılmış. Yanılma yok.
Aşağıda kanal diye çizdiğim istikametten 2-3 metre sonra tatlı bir yükselişle başlayan, bir tepe başlıyor.

Bir husus kaldı sevgili hocam, yandaki kanallı taşın bu taş ile bağlantısı. Bu konuda da yorumlarınızı esirgemezseniz çok müteşekkir olurum.
Nasip olursa, bu pazar gününü oraya ayırdık. Tüm ustalarımızın belirttiği hususları tek tek incelemek nasip olacak inşallah.
Dönüş de detaylı bir değerlendirme ve resimleme yapıp, öbür haftaya da prosüdürü yerine getirip işleme başlarız niyetindeyiz.
Hürmetlerimi sunarım.

ikizceli

Kullanıcı

sevgili ustam,
kanalın bir ucu geniş bir oyma ile bitiyor. ve bu oyma daha derinde yani kanala göre daha toprağa meyilli.
bu tür kanalların genellikle mezar verdiğini görmüşüzdür.
zihnimde oluşan, kanalın dışa uzanan ve daralan uc toprak istikameti, eğer kayanın olduğu yerden biraz düşükse,
o kısımdan başlangıcı olan ve kayanın oyma tarafına doğru uzanan bir mezar ihtimali yüksek. bu küçük bir odadır veya odayı aratmayacak tarzda ,ciddi emek verilmiş bir mezardır diye düşünüyorum. diğer kayanın o kısıma bakan haç olması da bu ihtimali kuvvetlendiriyor.kanalın uc kısmına doğru yatay bir geçersin sonrada üzerine doğru bakarsın. kısaca diğer kaya ile kanallı kayanın olayı mutlaka ayrı yerlerde. o sırtlama dediğin yer de bir olayın üstüne çıkar. çıkışta bitime yakın sağ ve sol ortaya yakın üstüne dikkat edilmeli.boşluk tespiti yaptığınıza göre ,tespitte zorlanmayacağını düşünüyorum. inşaallah iyi bir kullanıcısındır. selametle inşaallah.

Kader25

Admin

sevgili ustam,
kanalın bir ucu geniş bir oyma ile bitiyor. ve bu oyma daha derinde yani kanala göre daha toprağa meyilli.
bu tür kanalların genellikle mezar verdiğini görmüşüzdür.
zihnimde oluşan, kanalın dışa uzanan ve daralan uc toprak istikameti, eğer kayanın olduğu yerden biraz düşükse,
o kısımdan başlangıcı olan ve kayanın oyma tarafına doğru uzanan bir mezar ihtimali yüksek. bu küçük bir odadır veya odayı aratmayacak tarzda ,ciddi emek verilmiş bir mezardır diye düşünüyorum. diğer kayanın o kısıma bakan haç olması da bu ihtimali kuvvetlendiriyor.kanalın uc kısmına doğru yatay bir geçersin sonrada üzerine doğru bakarsın. kısaca diğer kaya ile kanallı kayanın olayı mutlaka ayrı yerlerde. o sırtlama dediğin yer de bir olayın üstüne çıkar. çıkışta bitime yakın sağ ve sol ortaya yakın üstüne dikkat edilmeli.boşluk tespiti yaptığınıza göre ,tespitte zorlanmayacağını düşünüyorum. inşaallah iyi bir kullanıcısındır. selametle inşaallah.
Kiymetli @ikizceli ustam,
Allah cc razi olsun.
Sizin en son yazdiginiz analiz ile diger ustalarimin yazdiklarini birlestirdim. Para mezari ile normal mezar su an gozumun onone geliyor. Nasipse hedefe ulasacagiz insallah. Tum gelismelerden sizleri de haberdar edecegim.
@ wolf-52 hocam hacin ebadini sormustu ve 7.5 cm.den kucukse para mezari demisti. Bende olctugumuzu ve 10 cm. Oldugunu yazmistim. Sonra dan baska yerle karistirdim mi diye arkadaslara sordum 3 cm den 6 cm oldugunu soylediler.
Allahin cc izniyle o kucuk mezari/odayi cubukla tespit ederim hocam. Derinlik ve degerli tespitini de yaparim. Degerli tespiti olumsuz da olsa yine odaya merhaba derim. Bu kadar iscilik bosuna olmaz diye dusunuyorum.
Siz kiymetli ustalarimizin varligi ozguvenimizi artiriyor.
Hepiniz iyi ki varsiniz.
Mürşidsiz yol gidilmiyor. Bu bir gerçek.

ikizceli

Kullanıcı
senin için hayırlara vesile olmasını dilerim kardeşim.
tespitinizde inşaallah bir noksanlık olmaz.
netice sizde kalsa ,bizler bilmesek daha iyi olur.
ama tespitlerinizi paylaşabilirsiniz.
ALLAH senden ve bütün ümmeti MUHAMMED DEN RAZI OLSUN İNŞAALLAH.

Kader25

Admin
senin için hayırlara vesile olmasını dilerim kardeşim.
tespitinizde inşaallah bir noksanlık olmaz.
netice sizde kalsa ,bizler bilmesek daha iyi olur.
ama tespitlerinizi paylaşabilirsiniz.
ALLAH senden ve bütün ümmeti MUHAMMED DEN RAZI OLSUN İNŞAALLAH.
Amin, ecmain.

Kader25

Admin
Yetersiz Teçhizat ve Acelecilik ve Şartlanmışlık ve Tecrübesizlik neticesinde herhalde malı bırakıp geldik.(kafam)
Resim Çekme imkanı olmadığından becerebildiğim kadar kroki çizdim.
Ne derseniz Muhterem Ustalarım, malı orada bırakıp gelmiş miyiz...???

Dedektörü yanımıza almamıştık.
Gece iyi çalışmıyor diye çubukları da almamıştım.
Tespit tamam diye kendi kendimize birazda ukalalık yaptık.
Çıkan taş tüm ihtişamıyla bağırdığı halde basiretimiz kapanmış, anlayamadık.
Ana taşta da mühtiş işçilik vardı.
Horasanlı mı diye iyice baktım, hatta risk alıp aydınlatma yaptım.
Ufacık bir çatlak göremeyince yok diye hüküm verdik.
Sizce de malı bırakıp gelmiş miyiz..?

son-işlemin-krokisi.png

Mirkut

Vip Üye
Ustam hakkini helal et fakat calisilmis yerin yanlis oldugunu dusunuyorum calistiniginiz yeri veren bir emare goremedim. Ayrica siz yinede kontrol edin fakat cikan kesme tas sizin durmanizi yanlis yerle ugrastiginizi anlatir yinede tasi gormekte fayda var.

Kader25

Admin
Ustam hakkini helal et fakat calisilmis yerin yanlis oldugunu dusunuyorum calistiniginiz yeri veren bir emare goremedim. Ayrica siz yinede kontrol edin fakat cikan kesme tas sizin durmanizi yanlis yerle ugrastiginizi anlatir yinede tasi gormekte fayda var.

Helal olsun ustam ne hakkımız var. Nasip olursa buranın peşini bırakmayacağız. İlk gidişte resimlerini çekerim. Bu mevsimde kimse olmaz orada.
Çoban hiç geçmez, avcı bile durmaz. Zannediyorum bıraktığımız gibi kalır.

Üst Alt