Yıkık Değirmenin Yakınındaki Taş (150m. Aşağıda) | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Yıkık Değirmenin Yakınındaki Taş (150m. Aşağıda)

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
bu ne yaman çelişkidir Kader kardeşim. yoksa yüksek öz güvenmidir. sizinki çorbanın başına kaşıksız oturmaya benzemiş.
insan eliyle koysa üç gün sonra ,bulmakta zorlanır.
hep tespitin önemini yazarım. yoksa emeklerin heba olması kaçınılmazdır diye söylerim.
önce boşluğunu ,çapından derinliğine kadar ,tünelli ise
tünelle yapıtın ara mesafesi ve başlangıç ile odanın derinliği ayrı ayrı,
sonra boş olma ihtimaline karşı mutlaka maden tespiti yapmak zorundayızki ,ne yapamamız gerektiğini ayrıntıları ile bilmemiz gerekir. hatta boşluğun içinde maden almışsak,madenin olduğu noktanında ayrı alınması gerekirki ,
alınan boşluk içinde zemine daha derine ya da duvar kısmına kapatılmış bir yerde olması mümkündür. örnek vereyim.
mezar ,sonuna kadar açarsın boştur. halbuki yan duvarların birinde 60-70 cm kadar bir yere açılmış ya da zeminde 60-70 cm derinliğe kapatılmıştır. bırakılır gidilir.bilhassa doğu batı kıble ağırlıkta kullanılmıştır.zeminde ise baş veya ayakların alt kısmı birinci önceliktir. bu neyi gösterir,alınan boşluğun bir iki adım dışından geçilerek bir cep varmıdır bakılmasını ve tespitin ne kadar önemli olduğunu. selametle kardeşim.

esrarengiz2828

Kullanıcı
kader ustam (Allah1 c.c)gönlüne göre versin ama bu haç olan taş zaten kapak net belli oluyor ama zamanında soygunmu yedi yoksa açıp girilemedimi bunun yapıştığı yer orada ve toprakla sevye fazla çalışmadan oturtulup bulunucak bi yer gibi gözüküyor fazla derinde değil saygı vede sevgilerimle

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
bu ne yaman çelişkidir Kader kardeşim. yoksa yüksek öz güvenmidir. sizinki çorbanın başına kaşıksız oturmaya benzemiş.
insan eliyle koysa üç gün sonra ,bulmakta zorlanır.
hep tespitin önemini yazarım. yoksa emeklerin heba olması kaçınılmazdır diye söylerim.
önce boşluğunu ,çapından derinliğine kadar ,tünelli ise
tünelle yapıtın ara mesafesi ve başlangıç ile odanın derinliği ayrı ayrı,
sonra boş olma ihtimaline karşı mutlaka maden tespiti yapmak zorundayızki ,ne yapamamız gerektiğini ayrıntıları ile bilmemiz gerekir. hatta boşluğun içinde maden almışsak,madenin olduğu noktanında ayrı alınması gerekirki ,
alınan boşluk içinde zemine daha derine ya da duvar kısmına kapatılmış bir yerde olması mümkündür. örnek vereyim.
mezar ,sonuna kadar açarsın boştur. halbuki yan duvarların birinde 60-70 cm kadar bir yere açılmış ya da zeminde 60-70 cm derinliğe kapatılmıştır. bırakılır gidilir.bilhassa doğu batı kıble ağırlıkta kullanılmıştır.zeminde ise baş veya ayakların alt kısmı birinci önceliktir. bu neyi gösterir,alınan boşluğun bir iki adım dışından geçilerek bir cep varmıdır bakılmasını ve tespitin ne kadar önemli olduğunu. selametle kardeşim.

Haklısınız Muhterem @ikizceli Ustam,
Aslında kendime göre yaptığım tespitler doğru idi.
Epeyde uğrşmıştım. Çünkü küçük bir boşluk veriyordu.
Bizim aradığımızda küçük bir "para mezarıydı"
Değerli tespitinde de "gümüş" işaretini vermişti.
Diğer değerliler de stabildi çubuk.
Gümüşe sinyali alınca, minerale fazla uğraşmadım, belki burada hata ettim.
İkinci hatam; tespitleri yaparken arkadaşlar da yanımdaydı. Keşke daha önceleri yaptığım gibi, arkadaşları uzaklaştırıp baksaydım.
Aslında çıkan taşı görünce umutlandım. Kasa bu dedim. Dedektör yanımızda değildi kontrol edemedim. Tespit ettiğim derinlik, taşın alt kısımlarına da denk geliyordu. Horasan testi de yapamadım.
Tekrar sıfırdan başlayarak yavaş yavaş "hızlı" hareket edeceğiz inşallah.

walker wolf

Kullanıcı
Allah rast getirsin aceleye gelmis bazı seyler .kolay gelsin ..once arastırma sonra emek ustam ....

KANAS_USTA

Vip Üye
Kader kardeşim konunuzu aciklamalariniz ve resimlerle müthiş profesyonelce sunmuşsunuz öncelikle cani gonulden tebrik ederim insallah diger uyelerimize aynen ornek olur.
Konunuza ayrintili yazacagim yarin insallah. Sizden istegim kanalin yonu ve bu tasin cevresi ile degirmenin cevresini agaclari kuyulari cesmeyi hoyugu yolu dere kenarindaki bindirme taslari ne bilim dikkat ceken yuzeyde ne varsa kardesim yonlerle birlikte aciklaman

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kader25

Admin
Kader kardeşim konunuzu aciklamalariniz ve resimlerle müthiş profesyonelce sunmuşsunuz öncelikle cani gonulden tebrik ederim insallah diger uyelerimize aynen ornek olur.
Konunuza ayrintili yazacagim yarin insallah. Sizden istegim kanalin yonu ve bu tasin cevresi ile degirmenin cevresini agaclari kuyulari cesmeyi hoyugu yolu dere kenarindaki bindirme taslari ne bilim dikkat ceken yuzeyde ne varsa kardesim yonlerle birlikte aciklaman

Muhterem @KANAS_USTA Hocam,
İlginize ve iltifatınıza çok teşekkür ederim.
İşyerinde yoğunluk olduğundan ancak şu an yazabildim.

Ben konuyu açarken yanlış yaptığımı yeni anladım.
Bu taşın 150 metre ilerisinde yıkık, taşları dahi kalmamış bir değirmen vardı. Değirmenle birleştirerek yazdım.
Konu bütünlüğünü sağlamaya çalışırken çorbaya çevirmişim.
Halbuki bu taş ve değirmen tamamen birbirinden ayrı olaylarmış.
Değirmenle alakalı çok fazla resimleme ve gözlem yapmamıştım.
Gerekli resimlemeleri yaptıktan sonra 2 ayrı konu olarak tekrar açmak niyetindeyim.
Tüm ustalarıma verdikleri kıymetli bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.
Allah cc hepinizden razı olsun.

KANAS_USTA

Vip Üye
Ayni kalitede konular acacagindan eminim beklentim bu yonde.
Cevrede yuzeyde uzak yakin eskiye dsir ne varsa guzelce gozlemle kardesim.

Kader25

Admin
Ustam bu tasin altini yokladin mi

GraSviTi
Tasi yana kaydirdik ustam. Baktik alti balcik, su birikmis. Dere cok yakin 5 metre kadar. Dere hala yuksek debi ile akmaya devam ediyor.

Mevlam sana yüzü kara,
Nasıl geldi şimdi bura?
Sağ kulağın kuru yere
Koyduğun gün inanırsın.

Üst Alt