yılan işaret 2

ASİAVCI

Kullanıcı
yorumlar lütden

cantar

Vip Üye
Cevap: yılan işaret 2

Orada 3 yılan var yer bence güzel bir yer.........

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

muhterem ustam yorum istediğine göre,bir iki kelam yazalım.
öncelikle yanlış çalışma yapılmış. ölçüsünü yazmamışsın ama büyük olduğunu düşünüyorum.buda işin anlamını değiştirir ve derki;
benim , belli yönlerimde mesafeli, kalem,bölgenin büyük akarsuyu,karanlık derem, biraz yakınımda kilisem,pınarım,papaz ve asker mezarlarım, en yakınımdada ,sahte ve para mezarlarım,en önemliside ,sizin taşıyamayacağınız boyutta odalarım var.odalarım bir yığma gibidir ama doğal görünümlüdür,yönünü mesafesini bilmeyenler ihtimal bile vermezler. bu söylediklerim geniş bir alana ,her kısmındada farklı noktalara dağıtılmıştır. mezarlarımın bir kısmı yakınımdan geçen patikanın iç kısımlarında ,bir kısmı ise arazi üzerinde serpilidir.bu alan içince belli ağaçlar ve setler küçük tümsekiler vardır ,bunlar nirengi noktalardır ama siz anlayamazsınız der. hatta fazla uzağımda olmayan pınar tarafındaki tarlada , bir oda büyüklüğünde bir sazlık yani bataklığım vardır(suyu kurumaz) ama sizler onun bile bana ait olduğunu bilmezsiniz der.kısaca derde der. yanımdan hangi yöne dönerseniz dönün bir emaresine gidilir. dönemin mezarlığı dahi olacak.
ustam bölgeyi ve çevresini dönemden bu güne kalanları ne kadar biliyorsunuz.biraz açıklık getirebilirmisiniz. sağlıcakla...

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

ikizceli döktürmüşsün ha, ama dikkatini çekerim resimdeki yılan değil doğal oluşum, döktürdüğün kodlamalar yürüyen yılan içindir, dere çatına yakın köprüyü, ve yer altı kalesini, türbe yerine çıkan patikayı vs vs unutma. bu şekilde bir yılan işareti sadece başı ezilmiş ölü yılan işaretidir. hoşça kal

cantar

Vip Üye

yılanın karnı şiş ve kaplumbağa işlenmiş yılanın çevresini görmek isterdim ...

doğal oluşum sözüde tartışılır ... bu kadar muntazam ip gibi doğal oluşum hayret bi şey.
Büyük yılanın gözündeki çarpı işareti ip gibi yılanın ağzındaki kurbağa gibi şeyde doğal sanırım.....

Son düzenleme:

operatör

Yasaklı
Yasaklı

cantar usta döktürmüş. 5 merede + - oyma var mi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

ikizceli döktürmüşsün ha, ama dikkatini çekerim resimdeki yılan değil doğal oluşum, döktürdüğün kodlamalar yürüyen yılan içindir, dere çatına yakın köprüyü, ve yer altı kalesini, türbe yerine çıkan patikayı vs vs unutma. bu şekilde bir yılan işareti sadece başı ezilmiş ölü yılan işaretidir. hoşça kal
ilginede bilginede teşekkürler kardeşim. CANTAR ustamız doğal olup olmadığını yazmış. sen bana hangi yöndeki dere çatından, köprüden ve yer altı kalesinden bahsettiğini bunların kaçar adet olduğunu,çevresindeki kiliseler ile pınarların hangilerinin yılanın sisteminde ve yılana ait olduğunu,nasıl bir arazi yapısında ve ne şekilde olduğunu,( sadece papazın pınarının özelliklerini ve kilisenin hangi yönünde kaldığınına bile razıyım)sayıları ile yönlerini bir yazarsan ,yaşına bakmadan,senin karşında şapka çıkartır ,saygıyla eğilirim.
böylesine tecrübeyede ancak bu yakışır,gurur duyarım.biz bu yılanda olanların sadece bir kısmını yazdık,sendende devamını bekliyoruz. bunu yılan kabul etmezsen,senin tabirinle, yürüyeninede razıyız.
sağlıcakla kalınız,ALLAH a emanet olunuz.