Zemin Alti Kaya Mezari | Define işaretleri ve anlamları

Zemin Alti Kaya Mezari

Frankenstein

Kullanıcı
S.A ARKADASLAR SITEDE YENIYIM.
RESMİN KUZEYINDE AÇILAN ORNEKLER VAR AMA HIC BIRI BU SEKILDE DEĞİL.
BIZIM BURDA 10-20 DIKDORTGEN OYMA BULMAMIZ SONUCU CALISMALARIMIZ BASLAMISTIR.
AMA SUANDA HERHANGI BIR CIHAZIMIZ OLMADIGI ICIN NERDEN DEVAM EDECEGIMIZI BILEMIYORUZ.
SOL TARAFTA YASLI BUYUK BIR AGAC .
3. BASAMAKTAN SONRA ZEMIN DUZELIYOR.
GUNEYINDE 3 ADET KUYU VAR.
DIKDORTGEN OYMANIN YANINDAN DIKINE 3MT INDIK BOSLUK BULAMADIK

RESIM YUKLEYEMEDIM SAYGILAR.

Abdullah313

Kullanıcı
Kardeş öncelikle hoşgeldin,sefa bulursun inşaallah. Tek resim oldukça yetersiz sağlıklı yönlendirme alabilmek için kesinlikle oymalarin yakın fotoloru da lazım + en boy derinlik bilgisi verirsen ustalar seni yonlendirecektir. Tapatalk uygulaması kullanırsan çok kolay resim atabilirsiniz.

wolf_52

Kullanıcı
Kardeş öncelikle hoşgeldin,kuyuları sizmi açdınz??? yaşlı ağaç ın cinsi ne?? ağacın çatal yerinde mıh yada çivi varmı?? kesik dalı varmı??? basamak demişsinz geniş açılı resimlerinizi konuya takviye ederseniz hem yorumlar afaki olmaz hemde konunuz zenginleşmiş olur ve daha isabetli yorumlar alabillirsinz ....

tuncers

Kullanıcı
ustam açılan mezarda birden fazla ölünün konulması için yer yapılmışsa ona oda mezarı denir yani oda mezarı olan yerde başka yoktur eğerki mezar tek kişilik ise o zaman başka mezarların da olma ihtimali çok yüksektir . iyi bir boşluk tespiti gerekli..

Frankenstein

Kullanıcı
S.a hosbulduk alanin gunduz fotosu yok ve imkanlar kisitli kalinca geri kapadik.
Oncelik olarak biz acilmis yerlere bakarken mevcut alanda bulunan ev sahibiyle tanisinca o evin bahcesindede oldugunu ama kimseye izin vermedigini soyledi biz israrci olunca bize bahceyi gezdirdi.
Bahcede diz boyunda tepecik seklinde ana kaya parcasi gorunuyor kayanin uzerinde 20 - 10 cm dikdortgen oyma var derinlik maks,7cm.
İcine su dokup aktigi yone bakalim batiya gidiyor.
Bircok cihazla deneme yaptik ve benim sahsi fikrim kayada bu cihazlar ise yaramiyor.
En tepeden temizleyerek acmaya basladigimizda 3 basamak indik sonra zemin duz dewam ediyor oymanin kuzey tarafi 2 mt ana kaya dogusu tahmini 6mt ama uzerine derme catma ev yapmislar bati yonde 1mt guneyde ise tahmini 8mt uzuyan bi kaya.
Biri 15mt batida ikisi 20mt +++ guneyde kuyular mevcut ama kapatilmis kuyular.
Girisin kuyudan olabilecegini soyleyen oldu gir hadi deyince boa cikti soylenilen :).
Yani bahce ici baska foto yok baska aci yok eldeki mal bu anliyorum bununla yasamadan uzaktan yorum zor olur ama bana cozumu getirecek yardimci aletler yada fikirler lazim.
Bunun icin burdayim. Saygilarimla

esrarengiz2828

Kullanıcı
S.a hosbulduk alanin gunduz fotosu yok ve imkanlar kisitli kalinca geri kapadik.
Oncelik olarak biz acilmis yerlere bakarken mevcut alanda bulunan ev sahibiyle tanisinca o evin bahcesindede oldugunu ama kimseye izin vermedigini soyledi biz israrci olunca bize bahceyi gezdirdi.
Bahcede diz boyunda tepecik seklinde ana kaya parcasi gorunuyor kayanin uzerinde 20 - 10 cm dikdortgen oyma var derinlik maks,7cm.
İcine su dokup aktigi yone bakalim batiya gidiyor.
Bircok cihazla deneme yaptik ve benim sahsi fikrim kayada bu cihazlar ise yaramiyor.
En tepeden temizleyerek acmaya basladigimizda 3 basamak indik sonra zemin duz dewam ediyor oymanin kuzey tarafi 2 mt ana kaya dogusu tahmini 6mt ama uzerine derme catma ev yapmislar bati yonde 1mt guneyde ise tahmini 8mt uzuyan bi kaya.
Biri 15mt batida ikisi 20mt +++ guneyde kuyular mevcut ama kapatilmis kuyular.
Girisin kuyudan olabilecegini soyleyen oldu gir hadi deyince boa cikti soylenilen :).
Yani bahce ici baska foto yok baska aci yok eldeki mal bu anliyorum bununla yasamadan uzaktan yorum zor olur ama bana cozumu getirecek yardimci aletler yada fikirler lazim.
Bunun icin burdayim. Saygilarimla
sen kareyi resimlemedin merdiveni resimlemedin merdiveni indiğin zaman aaltta boşluk sesi aradınmı varmı boşluk yada çubukla boşluk konturolu yaparsan belki cihaz çekmeyebilir burda boşluğa yönelirsen daha iyi üstü kapalı bi yer arıyosun belkide sade horasanla kapama çekiçle tektek tıklyarak bakman yada iyi bi çubukçuyla bakman faydalı olacaktır

Frankenstein

Kullanıcı
sen kareyi resimlemedin merdiveni resimlemedin merdiveni indiğin zaman aaltta boşluk sesi aradınmı varmı boşluk yada çubukla boşluk konturolu yaparsan belki cihaz çekmeyebilir burda boşluğa yönelirsen daha iyi üstü kapalı bi yer arıyosun belkide sade horasanla kapama çekiçle tektek tıklyarak bakman yada iyi bi çubukçuyla bakman faydalı olacaktır

Basamaklar belli olmuyormu ustam ayrica anlatamadigim bircok sey yapildi bosluk diosun her basamakta 1mt delici tiğ ile acikta gorunen heryer yoklandi bosa dusermi diye ama sonuc yok Sunagin yanindan 3mt indik bosluga dusmedik 3.metrede her bir taraftan 1mt tiğ ile yokladik yine bosa dusmedi

esrarengiz2828

Kullanıcı
bu resime tek yapılacak yorum taş kesim yeri olur neresini bakarsan bak görüntü öyle

Üst Alt