Zeminde Kare Oyma | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Zeminde Kare Oyma

ECE07

Kullanıcı
İRON ustam güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Çocuklar önce başını diremeye gayret eder, sonra oturmaya çalışır, sonra apalamaya, ayakta durmaya, koltuklara tutunarak adım atmaya, koşmaya derken bir bakmışız okul çağı gelmiş, sınavdan sınava derken, birileri Devlet okullarına, birileri özel okullara, birileri de Fen liselerine girmeye hak kazanır. Fen liselerinin bir üst öğretim kurumuna yerleşme oranı %98'dir, ve sonrasında da iyi bir gelecek kendilerini bekler.

Define Siteleri; Defineciliğe ister hobi olsun isterse büyük beklentilerle olsun bir şekilde gönül verenlerin buluşma adresidir. Birçoğumuz bütün Define Sitelerine girmiş çıkmışızdır, uzun yıllar olmasa da ben de bu kişilerden biriyim. Paylaştığım konulara günlerce, haftalarca çözüm bekledim. Değerleri tartışılmayacak birçok konu paylaştım. "Yeriniz çok güzel hayırlı olsun, Çevre resimlerini de görebilir miyiz, Buradan size Ekmek çıkar, yakınında kurumuş ta olabilir Dere Yatağı Var mı... vs.vs. yorumlar" Bu tür yorumlar benim gözümde yorum yapmamaktan daha kötü ve doğru olmayan yorumlardır. Define Sitesi Yöneticilerinin şu hususu asla gözden kaçırmamaları gerekir; Üyesiz Site varlığını asla sürdüremez, Sitelerin üyelere kesinlikle ihtiyacı vardır. Üyeler de Define Siteleri olmazsa başarılı olmaları şanslarına kalmıştır. Bu süreç içerisinde her iki tarafında birbirlerine ihtiyacı vardır, her iki tarafta karşılıklı olarak sevgi, saygı ve kurallar çerçevesinde davranmalıdır.

Konuya çocuklar ve Okullardan giriş yapınca sonucunu da Okul'la bağlantı kurarak bitirmek istiyorum. Ben aranıza katılmakla kendimi Fen Lisesine girmiş hissediyorum. Sizin gibi değerli Öğretmenlerden de katkıları ve öğreneceklerimle inşallah bir yerlere yerleşmeyi hedefliyorum. Define Mekanını da Define Sitelerinin Fen Lisesi olarak görüyorum. Bu tespiti çok önce yapmama rağmen, arkadaşlık, dostluk ve beklentiler gibi nedenlerle aranıza katılmam biraz geç oldu. Burasının son adresim olmasından başka bir düşüncem yoktur. Yeter ki Sevgi, Saygı ve Hoşgörüler karşılıklı olsun. Saygılar.

ECE07

Kullanıcı
Değerli arkadaşlar katkılarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. Herbirinizin yorumlarını dikkate alacam ve tavsiyelerinizi yerine getireceğimden emin olun. Bir kelime az bir kelime fazla bütün ustaların tespitleri aynı, bir değil birden fazla mezar var. Bu durumda yapacağım tek şey öngördüğünüz noktalarda Boşluk aramak olacak. Bunun için de öncelikle İkizceli ustamızın tavsiyesinde olduğu gibi Çubuk kullanmayı öğrenmek olacak. Tekrar hepinize teşekkür ederim.

saidzeyd

Kullanıcı
selamun aleykum Ece usta bende definecilik hobosinede çook yeniyim bu site benim ilk girdiğim site oldu siteye giriş yaptığımda konular ve Ustaların samimiyetini insanlara yardım etme hususunda ne kadar özverili olduklarını gördüm ilk baştan yok bunda bir iş var dedim yoksa insan yıllarca öğrendiklerini bir çırpıda başka insanlara aktarmaz hemde konulara lakayıt yorumlar yazanlar olmasına rağmen diye düşündüm ama konuları inceledikçe anladım ki hala içinde insanlık olan saygın insanlarda varmış iyi ki sizleri tanımışım ALLAH hepinizden razı olsun

ECE07

Kullanıcı
selamun aleykum Ece usta bende definecilik hobosinede çook yeniyim bu site benim ilk girdiğim site oldu siteye giriş yaptığımda konular ve Ustaların samimiyetini insanlara yardım etme hususunda ne kadar özverili olduklarını gördüm ilk baştan yok bunda bir iş var dedim yoksa insan yıllarca öğrendiklerini bir çırpıda başka insanlara aktarmaz hemde konulara lakayıt yorumlar yazanlar olmasına rağmen diye düşündüm ama konuları inceledikçe anladım ki hala içinde insanlık olan saygın insanlarda varmış iyi ki sizleri tanımışım ALLAH hepinizden razı olsun
Çok doğru karar vermişsiniz. Aylar öncesinde bu siteye misafir olarak girip, yakından tanıdığım bir arkadaşımın konusunu ve konulara yapılan yorumları inceledim. Arkadaşım 25 yaşındadır. Konu içerisinde İkizceli Usta ile uzun uzun paslaşmışlar. Arkadaşım genç yaşına rağmen her hitabında "İkizceli Kardeş" İkizceli Kardeş" demiş durmuş. İkizceli usta konu sahibinin kendisinin oğlu yaşında olduğunu bildiğine inanıyorum. Buna rağmen bir kere olsun konu sahibinin bu davranış biçimini yüzüne vurmamış, belli dahi etmemiş. Ben her ikisinin de yaşını bildiğim için, İkizceli ustanın bu davranışının altında yatan anlamlar kitap haline getirilir. Benim görüşüm bu davranış biçimi Sözün bittiği yerdir. Konu açılmışken bu davranışından dolayı kendisini taktir ediyorum, kendisinden küçük olduğum için kısacası elleri öpülecek bir abimiz olarak görüyorum. Emin olun ki bu tür davranışları bu sitenin geneline yakınındaki arkadaşlardan görebiliriz.

saidzeyd

Kullanıcı
ustam bir atasözü var galiba "bir insana iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret"ben buradaki Abilerimin bu mantıkla haraket ettiklerinden artık eminim

ASİAVCI

Kullanıcı

ECE07

Kullanıcı
Eline sağlak ASİ ustam, bir tane mezar beklerken birçok mezar.

ASİAVCI

Kullanıcı
BAKILMASI GEREKEN NOKTALAR HEPSİNİ MEZAR OLARAK ALGILAMA ÖNEM ARZ EDEN NOKTALAR

ECE07

Kullanıcı
Anladım Üstadım, boşluk için çubuk kullanmayı iyi öğrenmeliyim, L Pirinç Çubuk var, bir tanıdık "18cm. florasan lambayı pirinç çubuğun ucundan sana doğru çubuğa sabitle ve gözü kapalı boşluk bak" diye bir fikir beyan etti. Hangi tip çubuk kullanmam konusunda kararsızım.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
ası ustanın işaretlediğiyıldızlı pembe yere vede sarı yere iyi bak ama pembe yerde su kanalı vargibi yerdeki yetan kayada önceden dikiliymiş zamanla devrilmiş

Üst Alt