zirvenin 70 mt yukseklinde derin oyma bir ,,V,, | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

zirvenin 70 mt yukseklinde derin oyma bir ,,V,,

A21MEDLi

Admin
Cevap: zirvenin 70 mt yukseklinde derin oyma bir ,,V,,

bu ''V'' benim görüş açımdan bakarsak ''W'' şeklinde yüksek kayalığı anlatıyor..+ işin içine üçgende girmiş,yer nokta hemen hemen belli..

A21MEDLi

Admin

eğer orada çizdiğim şekle uygun yüksek kayalık varsa?? bu işaret doğal değil..bunu rahatlıkla söyleyebilirim..

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

A21MEDLİ ustam üçgen genelde mahzeni temsil etmezmi eğer mahzeni temsil ederse bu arazi şartlarına göre yamaca paralel bir giriş olması gerekmezmi ersan ustanın gösterdiği 70 yazıp işaretleme ile gösterdiği resimde güney tarafı ile kuzey tarafı muhtemelen w yapmakta v nin açısında verilen yöne bakınca bu M olmuyormu ozaman kuzey olan kayalık yamacında mahzen girişi araması gerekir ve böylece mahzen girişinin ağız kısmıda güneye bakmış olur üçgende birde kanal var sanırım bu kanalda yine güney istikametini gösteriyor ya üçgenin derinliği yada kanalın uzunluğu belki mesafeyi verebilir ben cahilane düşüncem bu bilmem siz ne dersiniz

ersan

Admin

merhaba ustalarim bu ,,v, sivri ucu kuzeye bakiyor genis yeri yine guney ,,ustalarim dusundum ve bildim her seyi yazdim baska bir sey gelmiyor aklima.
zebun usta senin basetin hic aklima gelmedi belkim senin dedin gibide olur o yerleri de yoklayacam .

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

kısacası benim bahsettiğim yer bu kırmızı ile daire içine aldığım yer ustam ağaçlık alan ve güneybatı kısmı buna dahil et ağaçlık alan beni kıllandırmadı değil:)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

sunu çukuru varsa mezarı n girişi 15 adım doğu istikametini asla geçmez oradaki yapı girişi verir sunulu mezarların iki aşaması olur biri değerli olmayan kısımlar bunları kolay bulursun yüzeye yakın olurlar ama asıl oda derindir 5_6 merede kaya içinde olabilir bunlar açılmamak üzere kapatılır

A21MEDLi

Admin

A21MEDLİ ustam üçgen genelde mahzeni temsil etmezmi eğer mahzeni temsil ederse bu arazi şartlarına göre yamaca paralel bir giriş olması gerekmezmi ersan ustanın gösterdiği 70 yazıp işaretleme ile gösterdiği resimde güney tarafı ile kuzey tarafı muhtemelen w yapmakta v nin açısında verilen yöne bakınca bu M olmuyormu ozaman kuzey olan kayalık yamacında mahzen girişi araması gerekir ve böylece mahzen girişinin ağız kısmıda güneye bakmış olur üçgende birde kanal var sanırım bu kanalda yine güney istikametini gösteriyor ya üçgenin derinliği yada kanalın uzunluğu belki mesafeyi verebilir ben cahilane düşüncem bu bilmem siz ne dersiniz

kayadaki üçgen işareti gördüğümüzde hemen mahzen diye yorumlamamalıyız,çünkü üçgen işarete bir çok anlam yüklenmiş..
üçgenler;mahzenide anlatır-arazide üçgen yapmış alanı-üçgen yapmış yığmayı ve tepeyi-üçgen şeklinde bahçeyi ve tarlayı-çatal yapan dereyi vs. vs. bunların hangisi olduğunu anlamanın yolu üçgeni ve çevresindeki arazi iyi okumaktan geçer..haa bunu noktalayabilirmiyiz desen,üçgenle araziyi iyi okursan,uzaklaşacağımıza yaklaşırız,yanii mala %90a yaklaşmış oluruz..

baazen işaretler neden kesmeye yakın yapılmış bunuda çok iyi analiz etmek lazım..
işaretli kayanın her bir karışı çukuru,çıkıntısı,çizgisi..doğal değil..yeterki işareti ve kaya yüzeyini iyi okuyun.

A21MEDLi

Admin

üçgenin ''derinliği'' demişsin,anlaaa işte.
ben neden taaaa aşağıda dedim.

ersan

Admin

ustalar bu ucgen cok basit gibi duruyor ama cok zorlu bir yer ve sifreli de olabilir necin derseniz tam alcandan zamaninda dere gecermis sindilik kuru hen necin onca yukseye yapsinlar bu ucgeni asalarda kayalik varken bu icvgen AMEDLI ustamizin dedigibi bu yukarda mesafe yeri gustermesin necinse 100 mt belkim de ta fazla yine kayaliklar var kaya mezarlari da olur ama o yere yute gezmedim onlarda cok yuksek bu yerden bilem .