Zor Yerleri Seviyorum. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Zor Yerleri Seviyorum.

esrarengiz2828

Kullanıcı
Son resmin ve diğerlerinin arka kısmı dağın zirvesi toprakla tolu. Buradan yamaç paraşütü ile ucmanız mümkün böyle bir yer. Vadiyi tepeden izliyoruz söylediler ovanin dağın başlangıç yerinde altın işleme yerlerinin olduğu ve bir küçük Tepecik var altında odaların olduğu gidemiyorum nedeni çok göz onu bir yer. Yerin tarihi geçmişi çok zengin bulunduğum yerin arkalarında bir yayladan Altın madeni çıkarılıp bu Ocaklara taşınır burada işlenirmis. Yakın zamana kadar duvar kalıntıları duruyormuş biliniyor.
tam ilgi alanım maden ocaklarının yamacında çıkarılımış taşlar varsa ve giriş yoksa yamalarda saklı girişler var ustam ben bi tane açmıştım ve numune almıştım sarı sigara tablası açmadığım bi tane daha var bu gibi yerlerde içerde hazır malzeme olur dikkatine ustam girişi çakıldan hafif büyük taşlarla kapatırlar ama kapatılan yerin önünde rampa aşağı içerden çıkarılan taşlar belli olur dikkat et ve derinlikte fazla olmaz yerine göre değişir tabi ama girişin içi komple su taş suyu çektiği için madenlerde tünellerde suyu hapseder ve içerisi su dolar içerdeki su kapıyı açtımı önünde durmak imkansızdır kepçe bile olsa götürür biz zor başardık ama tedbirli davrandık yoksa iş sakata binerdi ustam görsel resim çekmedim çeksem iyi olurdu bu konularda saygı vede sevgilerimle daha anlatılacak çok şey var aslında

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Hocam, affınıza sığınarak dikkatimi çeken yerleri işaretledim.
İşaretlemek için de kendimi biraz zorladım :)

Hocam bu yer bana çok güzel göründü. Manzarası iyi teras gibi.

MAVRAN

Vip Üye
tam ilgi alanım maden ocaklarının yamacında çıkarılımış taşlar varsa ve giriş yoksa yamalarda saklı girişler var ustam ben bi tane açmıştım ve numune almıştım sarı sigara tablası açmadığım bi tane daha var bu gibi yerlerde içerde hazır malzeme olur dikkatine ustam girişi çakıldan hafif büyük taşlarla kapatırlar ama kapatılan yerin önünde rampa aşağı içerden çıkarılan taşlar belli olur dikkat et ve derinlikte fazla olmaz yerine göre değişir tabi ama girişin içi komple su taş suyu çektiği için madenlerde tünellerde suyu hapseder ve içerisi su dolar içerdeki su kapıyı açtımı önünde durmak imkansızdır kepçe bile olsa götürür biz zor başardık ama tedbirli davrandık yoksa iş sakata binerdi ustam görsel resim çekmedim çeksem iyi olurdu bu konularda saygı vede sevgilerimle daha anlatılacak çok şey var aslında
teşekkür ettim dikkate alacağım.

MAVRAN

Vip Üye
Hocam, affınıza sığınarak dikkatimi çeken yerleri işaretledim.
İşaretlemek için de kendimi biraz zorladım :)

Hocam bu yer bana çok güzel göründü. Manzarası iyi teras gibi.
teşekkür ettim Kater25 kardeşim bazen öyle yerler oluyor ki çok iyi bilenin bile gözünden kaçıyor, şahsen ben çok bilene de olmadığıma göre benim konularıma sen ve diğer kardeşlerim rahatça yorum yapabilirsiniz. Hepinizin yapacağı yorum benim için ayrı bir önem arz ediyor. Teşekkür ettim. Yorumladığın yerleri dikkate alacağım.

MAVRAN

Vip Üye
ustan son resimde unden baktimi oyulmus kare isareti va isaret kucuk halde bitki noktani veriyor.
buyle yerde ustan ta coku duvar urme olauyor ve usten horasanlan kapali oluyor.
Ersan ustam benimde düşüncem ve bilgi birikimim bu düşüncede , demek yanlış düşüncede değilim. Teşekkür ettim yorumunuzu değerlendireceğim.

MAVRAN

Vip Üye
İkinci resim bir bayan resmine benziyor olabilirmi sizce ben öyle görüyorum. Ya siz...

Kader25

Admin
İkinci resim bir bayan resmine benziyor olabilirmi sizce ben öyle görüyorum. Ya siz...

Hocam ben önce aslana benzettim. Sol tarafında da pençesi var gibiydi.
Sonra uzun uzun baktım; Altta ana kaplumbağa üstünde de yavrusu vardı ve karşıya bakıyor gördüm.
Sonra da kendi kendime "kaya falcılığı" yapma, taş herşeye benzer dedim ve size yazmadım.
Siz bayana benziyor mu diye sorunca, bu düşüncelerimi paylaşmanın zamanı geldi dedim :)

MAVRAN

Vip Üye
Aslında bu işi en iyi Çandar ustam bilir ama nasıl olur bilmem. Şimdi davetmi edelim bak şu konumuza diye bence ayıp olur görürse bakar görmezse yapacak birşey yok. Nasip der geçerim. Herkesten ALLAH razı olsun.

Kader25

Admin
Aslında bu işi en iyi Çandar ustam bilir ama nasıl olur bilmem. Şimdi davetmi edelim bak şu konumuza diye bence ayıp olur görürse bakar görmezse yapacak birşey yok. Nasip der geçerim. Herkesten ALLAH razı olsun.

Haklısınız hocam,
@cantar ustam hakikaten bu işin piri. Bu konuda çok kıymetli ustalarımız var amma cantar ustam bir başka.

Üst Alt