Çubuk İle (LL) Boşluk Bulmak @BulursamKader25 | Sayfa 26 | Define işaretleri ve anlamları

El-Ensari

Kullanıcı
Ustam cevabı buldum
Teşekkürler ustam.
Ben anlatamadım sen şimdi boşluğun üzerindeyken çubuk boşluk işaretini bozuyor yani sürekli boşluk işaretinde kalmıyor sizde de öyle mi oluyor onu soruyorum.
Duvarı geçip boşluğun içine girdiğimde çubuklar sağa sola tam açılır ve ben o boşluktan çıkmadıkça ,çubuklar bozulmaz

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Abi galiba sen cevabın kalan yarısını biliyorsun,
Hadi söyleyiverde, bizde @Kader25 ustamızı bu kadar yormayalim 🙂
Dur ya Ensari ustam:) Kader ustamı bu söylediklerini yaparken video çekmesi için ikna çalışması yapıyorum. Çizdiklerini video ile anlatsa süper olmaz mı :)

El-Ensari

Kullanıcı
@Kader25 , Ustam.
El- Cevap: Odanın zeminin altında başka bir oda veya mezar var ise, onun işaretidir ve devam eden noktalar ise onun ölçüleri dir.
* Eğer cevabı bu değil ise, Alacaklı olduğum Konya fırın kebabindan vazgeçerim 🙂
@Necat. Abi de şahidim olsun 🙂

AhdeVefa

Kullanıcı
Bu kablolu sistem arazide çok zorlu oluyor eğim, ağaç, çalı, diken özellikle eğim @Kader25 @El-Ensari @AhdeVefa ustalarım.
4 taraf uygun ise odanın çevresini derinliğini zemin ile tavan ve tabanını kablosuz almaya çalışırım. Odanın merkezini almak için 4 tarafa doğru yürür ve 4 yönden de merkeze uzaklığına bakarım. 4 taraftan da merkeze uzaklık aynı ise, merkezin orası olduğunu anlarım. Ve bu bana genişliği vermiş olur. Bunu bir kare ya da dikdörtgen düşünün tam ortası, ve dış çizgiden yürümeye başlarım bu da bana zeminle taban yani bastığım yerin derinliğini verir. Merkezde yerimde sayarım ve derinliği aşağı yukarı bulmaya çalışırım. Ki en son 3 yer tespit ettim ve açan kişi doğru olduğunu söyledi.

El-Ensari

Kullanıcı
4 taraf uygun ise odanın çevresini derinliğini zemin ile tavan ve tabanını kablosuz almaya çalışırım. Odanın merkezini almak için 4 tarafa doğru yürür ve 4 yönden de merkeze uzaklığına bakarım. 4 taraftan da merkeze uzaklık aynı ise, merkezin orası olduğunu anlarım. Ve bu bana genişliği vermiş olur. Bunu bir kare ya da dikdörtgen düşünün tam ortası, ve dış çizgiden yürümeye başlarım bu da bana zeminle taban yani bastığım yerin derinliğini verir. Merkezde yerimde sayarım ve derinliği aşağı yukarı bulmaya çalışırım. Ki en son 3 yer tespit ettim ve açan kişi doğru olduğunu söyledi.
Önemli olan, hedefe ulaşmak tır.
Tebrikler.

1460

Kullanıcı
Ustam tespitlerin içinde metal varmıydı.vardıysa maşallah ustama.