Ardiç Ağaci Kare Oyma (yalnizefenin Konusudur) | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Ardiç Ağaci Kare Oyma (yalnizefenin Konusudur)

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
arkadaşlar güzel yorumlar yapmışsınız ALLAH ilminizi artırsın lakin ben haala o kadar taşları ağaca nasıl çakmışlar ne amaçla çakmışlar anlamaya çalışıyorum ama hiç mesafe alamadım şu çakılların manasını açıklayın da bende bileyim ALLAH rızası için
ustam o taşlar yön mesafe vermiyor bizim buralarda bu ağaçtan bir tane daha var bildiğim diğeri 20 km falan ondada çakıli taşlar. o ağaca bende 3 tane cakmistim.çocukken elimde siğil vardi.elde siğil oluyor ya şifa amacıyla yada dilek için cakiyorlar. geride yorumlarimdan birinde yazmistim.hurafe işte.ama hala Çakan var onlar yakın dönem.

ersan

Admin
ustam o taşlar yön mesafe vermiyor bizim buralarda bu ağaçtan bir tane daha var bildiğim diğeri 20 km falan ondada çakıli taşlar. o ağaca bende 3 tane cakmistim.çocukken elimde siğil vardi.elde siğil oluyor ya şifa amacıyla yada dilek için cakiyorlar. geride yorumlarimdan birinde yazmistim.hurafe işte.ama hala Çakan var onlar yakın dönem.
ustam bunu bilmezdim bir sey ta ugrendim

barış

Kullanıcı
noldu dibek yada kuyu. bu köy kara ilemi başlar. neden arkası gelmez. yanlışsa öğrenmiş olurum.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Ustam resimler gelecekte telden boyutlandırma yapamadım.bildiğim kuyu yok ama dibek varsa da yakının da köyler olduğu için taşınmıştır.karayla başlamaz ustam.

barış

Kullanıcı
o ağaclar üc harfli bulundurması nedeniyle kuyudanda camur sürerler arkasına dönüp bakmadan eve gidiilir. inanmak işii. o zaman kayadan cıkan su var mı.

Aliorhan

Kullanıcı
ağaçla taşı karıştırmamak lazım. bu oyma yıllar önce yapılsaydı şimdi eser kalmamıştı oymadan çünkü ağaç canlıdır yaralarını onarır dolar yani ..

aydin-28

Kullanıcı
bu ardıç işinden sonuç alamassın
boşa emek boşa zaman kaybı
bu çerçeve şekli yakın dönem yapılmış
iyce inceleyecek olursanız oyalama işi olduğunu sizlerde anlarsınız
boşa emek kardeşim güzel zamanını boşa harcama
güzel tesbit neden diye sorarsanız kare oymayı iyi inceleyiniz.dikkat ederseniz oymada hiçbir yıpranma aşınma çürüme yok.ayrıca motorlu testere nin bıraktıgı izler dahi duruyor.

barış

Kullanıcı
şunu söyleyim . ağac bina gibidir. tuğla kor gibi büyür. 100 sene önce 50 cm civi caktıysan 100 sene sonra 50 cm dedir o civi. biraz araştırın. kare oyma da mumluk. ayin yapılmış

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
güzel tesbit neden diye sorarsanız kare oymayı iyi inceleyiniz.dikkat ederseniz oymada hiçbir yıpranma aşınma çürüme yok.ayrıca motorlu testere nin bıraktıgı izler dahi duruyor.
Ustam o kareyi dikkate almıyorum ki yakın dönem diyorum zaten.kendi bölgem bildiğim yer.ama durduk yerde de kimse o yüksekliğe ağacı öyle Kesmez büyük ihtimal çivi vardı diye düşünüyorum.burası dede mezarı ben konuyu öyle açmasını istemiştim.yanlış anlaşılmış galiba