Ardiç Ağaci Kare Oyma (yalnizefenin Konusudur) | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Ardiç Ağaci Kare Oyma (yalnizefenin Konusudur)

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
güzel tesbit neden diye sorarsanız kare oymayı iyi inceleyiniz.dikkat ederseniz oymada hiçbir yıpranma aşınma çürüme yok.ayrıca motorlu testere nin bıraktıgı izler dahi duruyor.
Ustam o kareyi dikkate almıyorum ki yakın dönem diyorum zaten.kendi bölgem bildiğim yer.ama durduk yerde de kimse o yüksekliğe ağacı öyle Kesmez büyük ihtimal çivi vardı diye düşünüyorum.burası dede mezarı ben konuyu öyle açmasını istemiştim.yanlış anlaşılmış galiba

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
İlk iki resim son iki resimde aynı yerin biraz fazla uzak çekimi.

ertug

Kullanıcı
Ustam o kareyi dikkate almıyorum ki yakın dönem diyorum zaten.kendi bölgem bildiğim yer.ama durduk yerde de kimse o yüksekliğe ağacı öyle Kesmez büyük ihtimal çivi vardı diye düşünüyorum.burası dede mezarı ben konuyu öyle açmasını istemiştim.yanlış anlaşılmış galiba
senin düşüncelerine bende katılıyorum benim tarifimi uyguladınmı dede varsa parada var köyündeki üçgen bahçe veya tarla olacak en az üç adet üçgen mezarlığınız var olması lazım eski mezarlık üçleme yapmış ağaçlar çeşmeler kaynaklar buralar senin için değerli yerlerdir saygılar

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Kayıtlı yer olma ihtimali yüksek bir yer olmalı çözülmesi de tecrübe ve bilgi gerektirir .

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
senin düşüncelerine bende katılıyorum benim tarifimi uyguladınmı dede varsa parada var köyündeki üçgen bahçe veya tarla olacak en az üç adet üçgen mezarlığınız var olması lazım eski mezarlık üçleme yapmış ağaçlar çeşmeler kaynaklar buralar senin için değerli yerlerdir saygılar
ustam bakıyorum. Dediklerine biraz baktım. dedemin mezarı ağacın 10_ 15 mt Kuzeyinde. güney kuzey istikametinde yatıyor. ordan metal çekimi alamadım. o ardıçın doğusunda batisinda takriben 30 mt de yiğmalar var. 100 mt guneydogusunda buyuk bir mese var.bizim buralarda eski Çeşme kuyu mezarlık yok ama detaylı gezme imkanım olmadı haftasonları daha çok musait olacağim. Buranin parası degerlimidir.ne kadar derin olur.kayıtlı değil burasi.

Son düzenleme:

ertug

Kullanıcı
araştırmanı güzel yap söyledilerim muhakak olması gerekiyor derinlik bir metreyi geçmez

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Bu resim batıdan doğuya doğru yaklaşık 30 adımdan

Son düzenleme:

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Bu resim yaklaşık 25 adım doğu tarafı

Son düzenleme:

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Bu resim de güney tarafı,sağ tarafta görünen yolun solunda büyük bir meşe daha var yanına gitmeye vaktim olmadı