Ardiç Ağaci Kare Oyma (yalnizefenin Konusudur)

ASİAVCI

Kullanıcı

BUNLARDA DEDE DENEN YER

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Ustam çok sağol tuttuğun altın tutamadiğin gümüş olsun :) .3.Ve 4. Resimde uzakta tarlaların arasındaki yer dede denen yer ağaçlar belli zaten.kare oyma doğuya bakıyor.

ertug

Kullanıcı
yalnız efe kardeşim bu ağaç bölgenin tek ağacımı çatalı varmı çevresinde neler var ağaçta çivi veya çakılı kazık varmı bu ağacın mezarı ve parası var sen resimleri yetersiz çekmişsin ağaca kare oymaya sırtını ver kollarını kaldır v şeklinde önüne uzat kollarının baktığı istikamette neler görüyorsun 21 adıma kadar yerde işaretli taşlar ve ağaç olabilir aynı şekilde diğer yönünede aynı sistemi yapıp arama yapıp resim çekeceksin kare oymanın altındaki taşıda yakından çek saygılar

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
yalnızefe paşa, şimdi sen bu konuyu biraz daha açıklama ile ilerlet. mesela neymiş dedenizin adı?dedenin resimleri? ardıçın yakınındaki çeşme ? kuyu? varsa diğer asırlık ağaçlar ve cinsleri? uzun bir maraton koşusu yaşayacaksın. öyleyse hoşgeldin.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
abi sabatan gunes doarken bu ardik acin gulgesi nereye kadar uzanirsa guyneybatiya doru oralari bir cubuklan incele mezar olabilir dolaylarinda ordaki kare seklini cok yakinda yoklanmis makineciler tarafindan ordaki civiyi almislar uyuanikilar:D:D:D
abi sabatan gunes doarken bu ardik acin gulgesi nereye kadar uzanirsa guyneybatiya doru oralari bir cubuklan incele mezar olabilir dolaylarinda ordaki kare seklini cok yakinda yoklanmis makineciler tarafindan ordaki civiyi almislar uyuanikilar:D:D:D
ayen dediğin gibi abi bu ardiçin 6-7 metre güneyinde sıralı meşeler var 4 tane Doğu Batı istikametinde sıralı

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
yalnızefe paşa, şimdi sen bu konuyu biraz daha açıklama ile ilerlet. mesela neymiş dedenizin adı?dedenin resimleri? ardıçın yakınındaki çeşme ? kuyu? varsa diğer asırlık ağaçlar ve cinsleri? uzun bir maraton koşusu yaşayacaksın. öyleyse hoşgeldin.
Tamam usta ben @ASİAVCI ustama 20 tane falan resim atmistim.devamınını benim atmami istedi galiba bende pc yok birkaç gün içinde atarım.burda çivi varmış sökmek için kesmişler kesik yakin dönem ve disa kacirilmiş orayı görünce aklıma ilk gelen bu oldu.bu ardicin güneyinde 5-6 mt yakınında Doğu Batı istikametinde uzanan ardıçla aynı çapta 4 tane meşe ağacı var.doğuya doğru 20 mt sonra yamaç başlıyor.önceleri çok gittim bu resmi çekerken gitme imkanım olmadı.yani gittiğim zaman bu merak yoktu dikkat çekici bi şey aramadim. Doğuya doğru indikce 500 mt falan asagida eski yerleşim kalıntıları varmış.ve ağaçtan bir km asagida değirmen varmış.oralarda da kayaları resimler olduğu rivayeti var.agacin yakın çevresin de yığmalar var.yakınında uzağinda. taşlar desen tarım arazisi olduğu için sökülmüş tahrip olmuştur. Sanırım.dedenin olduğu mevki kızıl dede.ağaca çakılmış her tarafında taşlar var. Dilek için galiba.

Son düzenleme:

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
yalnız efe kardeşim bu ağaç bölgenin tek ağacımı çatalı varmı çevresinde neler var ağaçta çivi veya çakılı kazık varmı bu ağacın mezarı ve parası var sen resimleri yetersiz çekmişsin ağaca kare oymaya sırtını ver kollarını kaldır v şeklinde önüne uzat kollarının baktığı istikamette neler görüyorsun 21 adıma kadar yerde işaretli taşlar ve ağaç olabilir aynı şekilde diğer yönünede aynı sistemi yapıp arama yapıp resim çekeceksin kare oymanın altındaki taşıda yakından çek saygılar
Evet ardıç olarak tek ağacı yakınında ki meşeler var 4 adet.