Arı Kayası Olarak Anılan Bölge | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Arı Kayası Olarak Anılan Bölge

fatih7979

Kullanıcı
burdakı üçgen burayı gosterıyor

Devrim

Kullanıcı
yer güzel güzel bir araştırma inceleme yapılırsa sevindirebilir araştırmacısını............

Cantar ustam,

Oncelikle yorumunuz icin tesekkurler. Bolgede iki ay sonra detayli arastirma yapabilicem. Simdilik elimde bu forograflar mevcut. Sizlerinde yardimiyla gittigimde daha bilincli arastirma yapabilirim. Tum fikirler benim icin onemli.

Devrim

Kullanıcı
@ikizceli ustam ve @ÇALKAYA 28 ustam merhaba. Konumdaki resimlerdeki çeşme hakkında yeni bilgiler geldi. Bu çeşmenin yakınında bir dede mezarı, gözlere iyi geldiği söylenen bir şifalı su ve kızılcık ağaçları var. dede mezarının yeri belli ama etrafındaki eski ağaçlar kesilmiş. Burada sistemli bir durum olduğunu düşünüyorum. Benim söz konusu bölgeye gitmeme daha var ama orayı araştırabilecek tanıdığım var. Eğer sistemli bir durum varsa ne yönde araştırma yapmalıyım.Malum bölgede aranan birşeyler var ama kimse sonuca ulaşamamış. Burada nelere bakmalıyım? Beni yönlendirirseniz ona göre bilgi ve resim alma şansım olacak.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili devrim kardeşim,anlatımının doğruluğu şüphesiz. ben yılan harici sistemli gömülere yazmıyorum. neden,
bunlar, görünen bulgular benzeri net bir düzen içinde kalmayıp,bazıları kişi insiyatifi ile belirlenebilir.
olsa dahi,kızılcıkların kesilmiş olduğu gibi,bir noktası zaman içinde her hangi bir nedenden ötürü zay olduğunda ,bir adım ileriye gitme şansı olmaz. dolaysıyla kişiye yorgunluktan ileri bir kazanım vermeyebilir.
son olarakta,bu tür yerler kayıtlı olduğundan,ya sahipleri yada uygun olan kişiler aracılığı ile önceden boşaltılmış çıkması büyük bir ihtimaldir. çünkü direk malzemedir,bilenlerce alınması kolaydır. şimdi bu resme tekrar bakalım. her şey çok bariz görünmekte. burası neden bu günümüze gelmiş diyebilirsin. onlar mezar odalarına dokunmaz.

buradan bir göz atıver sonrada çizimsiz olana geniş açılı bir bakıver.
üstte bekçisi nereye bakıyor. sağ ve soldakilerin bakış açılarıyla,ana gövde ve sol kısım ne kadar belirgin olarak ,kayalığın ön kısmına işaret ediyor. dikkatli bakan burnu dahi anlar.
burası su götürmez netlikte. sadece yerinde bir tespitle belirlenmesi kalıyor, o kadar.
çalkaya ve fenerli ustamız ,bu konularda belli tecrübe sahibi. çeşme bölümüne açıklık getirirler.

Devrim

Kullanıcı
sevgili devrim kardeşim,anlatımının doğruluğu şüphesiz. ben yılan harici sistemli gömülere yazmıyorum. neden,
bunlar, görünen bulgular benzeri net bir düzen içinde kalmayıp,bazıları kişi insiyatifi ile belirlenebilir.
olsa dahi,kızılcıkların kesilmiş olduğu gibi,bir noktası zaman içinde her hangi bir nedenden ötürü zay olduğunda ,bir adım ileriye gitme şansı olmaz. dolaysıyla kişiye yorgunluktan ileri bir kazanım vermeyebilir.
son olarakta,bu tür yerler kayıtlı olduğundan,ya sahipleri yada uygun olan kişiler aracılığı ile önceden boşaltılmış çıkması büyük bir ihtimaldir. çünkü direk malzemedir,bilenlerce alınması kolaydır. şimdi bu resme tekrar bakalım. her şey çok bariz görünmekte. burası neden bu günümüze gelmiş diyebilirsin. onlar mezar odalarına dokunmaz.

buradan bir göz atıver sonrada çizimsiz olana geniş açılı bir bakıver.
üstte bekçisi nereye bakıyor. sağ ve soldakilerin bakış açılarıyla,ana gövde ve sol kısım ne kadar belirgin olarak ,kayalığın ön kısmına işaret ediyor. dikkatli bakan burnu dahi anlar.
burası su götürmez netlikte. sadece yerinde bir tespitle belirlenmesi kalıyor, o kadar.
çalkaya ve fenerli ustamız ,bu konularda belli tecrübe sahibi. çeşme bölümüne açıklık getirirler.

Ustam çok teşekkür ederim. Dün babamla konuşurken buradaki dede mezarını ilk defa duydum. O yüzden daha kolay olacağını düşünerek sizinle paylaşmak istedim. Bu işaretlediğiniz yeri anladım. gittiğimde yinede kafama takılan bölümler olursa yardımınıza başvururum.Sağlıcakla kalın.

Devrim

Kullanıcı
Ustam çok teşekkür ederim. Dün babamla konuşurken buradaki dede mezarını ilk defa duydum. O yüzden daha kolay olacağını düşünerek sizinle paylaşmak istedim. Bu işaretlediğiniz yeri anladım. gittiğimde yinede kafama takılan bölümler olursa yardımınıza başvururum.Sağlıcakla kalın.

Ustalarım,
Bu Arı Kayası, Dede Mezarı, Şifalı Suyu hepsi aynı bölgede. Son olarakta hiç bilmediğimiz bir değirmen keşfetti arkadaşlar. Resimler yeterli değil ama en azından bu değirmende nerelere dikkat etmeliyim. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.Bir ay kaldı bölgeye gitmeme, ne kadar bilgi toplarsam okadar verimli geçecek benim için.

Üst Alt