bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir,

vatanca

Kullanıcı
kocaman mars kardeşim arkadaşımız yeni üye nasıl özel mesaj atsın ve neden atsın.önemli olan burdaki paylaşım değilmidir. herkes görsün. belki bir çoğu istifade eder değilmi.
WARNİNK kardeşim sabırla bekliyoruz. ALLAH utandırmasın.

ÇAPKIN kardeşim öncelikle hoş geldin. büyük yazı site kurallarına aykırı lütfen küçük yazı kullanalım.
konularımızı iyi takip edersen sorularının cevabı çok fazlasıyla var.
çeşitlerin kendine has özellikleri var,onları iyi bilmek gerekir.
sadece boşluk için diyorsan anten türünü kullanabilirsin. senin söylediklerinin hiç birine tepki vermez.
bakırlarda eline bir altınla baktığın zaman ,altta hurdavatçı çarşısı olsa yine almaz. gümüşlerde öyle. senin sorunun çok kolay aşabileceğin bir durum. yeterki tepki versin. sağlıcakla.
slm ikizceli hocam tekli çubuklar hakkında bir bilginiz varmı veya kullanan tanıdığınız youtu be de videoları var? vehbi balaban beyden saygılar

maceracı37

Kullanıcı
Cevap: bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir,

sevgili asi avcı kardeşim, gayretimiz bu yanılgıların ortadan kalkması amacıdır.
4 lüler değilde ikili L TİPİ senin tercihin olanları ele alsak.
ben sabırla ,bu konuda bazı arkadaşlarımızın katkısını bekliyorum. bu konuyuda
açıklık getirildikten sonrada ,bu güne kadar sizlerden başlayarak günümüze kadar ilenen bu konuyuda kendi adıma yeterli görüp bağlanmasını istiyorum.
mesailer diğer alanlara kaymalı diye düşünüyorum.
sağlıcakla sevgiyle.
degerli arkadaşlar ben her türlü çubuk yaptım bakır prinç elektrot fakat hiç birinden bir tepki alamadım bazı arkadaşlar kan grubu falan diyorlar bu çubuklar bende neden çalışmıyor ustalarımdan bi cevap bekliyorum saygılar

Warning

Kullanıcı
degerli arkadaşlar ben her türlü çubuk yaptım bakır prinç elektrot fakat hiç birinden bir tepki alamadım bazı arkadaşlar kan grubu falan diyorlar bu çubuklar bende neden çalışmıyor ustalarımdan bi cevap bekliyorum saygılar

Macerac37ı Paşam Selamun aleyküm
ilk önce Hoş Geldin sefalar getirdin çubuklar insandaki bioenerji ile hareket eder kan grubunu sıkıntılar olması normaldir bence eline aldığın vakit çubukları fazla sıkma herşeyden en önemliside bu konuda inanacaksın elindeki çubukların hareket edeceğine, eline aldığın vakit hareketlendiğini göreceksin ve çubukları tutarken ellerini gövdenden 10 cm uzakta tut baktın olmuyormu herşeyi denedinmi 2 çubuguna 9 v piller var artıyı sağ elindekine eksiyi sol elindekine bir kablo aracılığıyla bağla o zaman neticeye varacağına eminim selametle

maceracı37

Kullanıcı
Macerac37ı Paşam Selamun aleyküm
ilk önce Hoş Geldin sefalar getirdin çubuklar insandaki bioenerji ile hareket eder kan grubunu sıkıntılar olması normaldir bence eline aldığın vakit çubukları fazla sıkma herşeyden en önemliside bu konuda inanacaksın elindeki çubukların hareket edeceğine, eline aldığın vakit hareketlendiğini göreceksin ve çubukları tutarken ellerini gövdenden 10 cm uzakta tut baktın olmuyormu herşeyi denedinmi 2 çubuguna 9 v piller var artıyı sağ elindekine eksiyi sol elindekine bir kablo aracılığıyla bağla o zaman neticeye varacağına eminim selametle
teşekkür ederim ustam pilide denedim fakat bende hiç bir hayat belirtisi göstermiyor şaşırdım valla birde siteye resim yüklemeye çalışıyorum olmuyor yükleniyor fakat siteye gönde bölümü çıkmıyo yada ben beceremedim profilime yükledim o resmi ve geniş açıları olanları paylaşıp bilgi ve görüşlerinizden faydalanmak istiyorum olmuyo yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

karanar

Kullanıcı
teşekkür ederim ustam pilide denedim fakat bende hiç bir hayat belirtisi göstermiyor şaşırdım valla birde siteye resim yüklemeye çalışıyorum olmuyor yükleniyor fakat siteye gönde bölümü çıkmıyo yada ben beceremedim profilime yükledim o resmi ve geniş açıları olanları paylaşıp bilgi ve görüşlerinizden faydalanmak istiyorum olmuyo yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
sevgili maceracı37, aşağıdaki linke tıklarsanız. resim yükleme ile ilgili konuları görebilirsiniz. saygılar.
http://www.definemekani.com/forum/konular/foruma-resim-ekleme-resimli-anlatım.144/

sertac

Kullanıcı
Cevap: bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir,

öncelikle katılan arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.
değerli arkadaşlar,biz boşluk tesbiti ve derinlik ölçmeyi konu olarak neden ele aldık.
asi ustamızın izah ettiği gibi ,zemin altı yapılan her çalışmada bir simetri vardır.
mezar ,oda kare veya daire vs.gibi. mineralli yerlerde bu şekilsizdier.
tepki aldığınız bir yerde önce bir boşluk tespiti yaparak neye benzediğini bir görünüz. sonra derinliğine.bu size aradığınız cevabı verecektir. sadece bir metre bir derinliğe bir saklı koymak için,ne kadar bir yer açmanız gerekir.hesap bu kadar açık. bu kadar bir hesabı anlamak zor gelenler eline hiç almasın,kendinide yormasın.
ben mineral harici ,her türlü madenin zemin altındaki varlığını,cinsine kadar almamış olsam bu konuyuda açmazdım.
birilerinin sonradan konuya,hiç katkısı olmadan ,direk ukalaca bilgiçlik yapmaya kalkmaması için,bilenlerin önceden katkısını bekledim. hatta özellikle haberdar edilmelerini bile istedim.
ama maalesef hiç yapıcı bir yorum gelmedi.
yeminle söylüyorum,odada mahzende vs . yerde hangi noktasında olduğunu bile tesbit etmek su içmek kadar artık kolay.
benim bilhassa diğer konumda ,sürekli isimsiz takip edenlerin bir kısmınıda ,misafirlerden ziyade kendini gizleme gereği duyanlar olduğunu biliyoruz.
hem bizleri karalamaya yetersiz göstermeye çalışacak,aklıncada yazdıklarımızdan istifade edeceksin sağolsun bozkurt kardeşimiz iiyi niyetle yazıların herkesçe takibini kolaylaştırmış.
bu noktadan sonra yazacaklarımın,üyeler harici ve isimsiz girenlerce okunmasını asla istemiyorum.
casabbelle kardeşim zaman ayırabilirsen sana küçük bir deney yaptırmak isterim. sağlıcakla kalınız.
sayın ikizceli hocam sana sonsuz güvendim bana hem maden hemde boşluk bulabilen çubuk lazım bana yardımcı olursanız minnettar olurum şimdiden teşekürler

sertac

Kullanıcı
merhaba usta bastanta bakir cubuk tavsiye etmem sana nedense cok acemisin ve bu bakirlar er seye cekim verirler cabuk elden sakatlanirsin kazmaktan.
onustan ,,pirinc cubuk kulanirsan,,bence ta guzel sonuca ulasirsin.
sana sindik guzel ve kolay bir uyntem diverecem bu mineladen kurtulacan.
1 buluyorsun vulkanik camur
bentonit----bu tozu veteenerlerden bulabilirsin ,,kedi tualeti deye.
bu cokguclu bir mineral tozu
cubuk bir yere ceki verdiyse sonra ikincisine yine baktimi pancalarina bu kedi tualeti deye tozdan sur
yeniden tut eyer cekmese birinci cekti yere demeki orda mineral varmis
eyer normal eskisi gibi cekerse demeki orda bir deyerli bir seyler var
hocam bu prinç çubuğu kaç cm alalım kaç cm den bükelim kaç milimlik olsun net bilgi verirseniz

karanar

Kullanıcı
@ersan ustam, dün bir takım ''L'' çubuk yaptım. ama çok kalın. bir arkadaş 3m getirmiş. kalnlığı sigara kadar. fakat birez ağır oldular. bunlara bilyalı kundak yapmayı düşünüyorum. ne dersin???