Bilgi Ve Tecrübesi Olan... | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Bilgi Ve Tecrübesi Olan...

murathan

Kullanıcı
Allah yardımcın olsun karışık iş.

murathan

Kullanıcı
Naçizane fikrimi beyan edeyim, dede işlerinden hep korkmuşumdur. Benim de çok dede yerlerim var ama uzak durmaya gayret gösteriyorum.
İnşallah Canab-ı Allah kimsenin emeklerini zayi etmez.

DRAGON-34

Kullanıcı
Bir dede hikayeside benden Samsun unu bir yerinde bir dede varmış yağmur yağmadığı zaman insanlar duaya çıkarlarmış ne hikmetse yağmur da yağarmış bu iş yıllarca devam etmiş günün birin de birileri dedeyi yerinden çıkarmışlar dededen birkaç altın bırakmışlar geriye tabi dedenin büyüklüğünü bilen yok çünkü alanlar köylüler den değilmiş ben yerini gördüm taş örme 3x3 bir yapıt çıkmış--şimdi köylüler ve defineci arkadaşlar dededen kalanların başında dua edip geliyorlar dövüne dövüne--Dedenin içini her makina görür!!!!!!!!!!!!!!!!

DRAGON-34

Kullanıcı
İstanbul un bir köyünde köye ilk gelenler biliniyor fakat köyün ortasında bir dede var kim olduğu bilinmiyor köyün üstü eski yerleşim yeri ilk bizans dönemi DEDE DOLU buradan bağırıyorum herkesler duysun ama dedeye ilişemiyoruz köylü razı olmuyor

sempatik_06

Kullanıcı
İstanbul un bir köyünde köye ilk gelenler biliniyor fakat köyün ortasında bir dede var kim olduğu bilinmiyor köyün üstü eski yerleşim yeri ilk bizans dönemi DEDE DOLU buradan bağırıyorum herkesler duysun ama dedeye ilişemiyoruz köylü razı olmuyor
Bir dede hikayeside benden Samsun unu bir yerinde bir dede varmış yağmur yağmadığı zaman insanlar duaya çıkarlarmış ne hikmetse yağmur da yağarmış bu iş yıllarca devam etmiş günün birin de birileri dedeyi yerinden çıkarmışlar dededen birkaç altın bırakmışlar geriye tabi dedenin büyüklüğünü bilen yok çünkü alanlar köylüler den değilmiş ben yerini gördüm taş örme 3x3 bir yapıt çıkmış--şimdi köylüler ve defineci arkadaşlar dededen kalanların başında dua edip geliyorlar dövüne dövüne--Dedenin içini her makina görür!!!!!!!!!!!!!!!!

makinem olsa bakarım bizim dedede taş örme ayrıca köyün zirvesinde zaten köye ilk dedemler yerleşmiş makinelerı araştırdım zemin altı gören ve metal ayrıştırması yapan bir alet olması lazım. bakalım zaman her şeyin ilacı, şuan için pahalı bir fiyat ama zaman ne gösterir bilmem... eğer bir gelişme olursa haberdar ederim çünkü tüm dedelere örnek olur özellikle zirvedekiler için...

sempatik_06

Kullanıcı
egerki öle dediginiz gibiyseki utacım .havuzun içindeki 8 tane kare ölenler içinmi düşünülmüş yapılmış
aurum çok güzel bir şeye değinmişdin 8 kare oyma bunu büyükleriize sordum köyün en yaşlılarına ve orada düzenleme ve suyun çıktığı yerdeki betonu yapmadan öncede o kare oyma gibi duran şeyler varmış ama bir anlam ifade edermi bilmiyorum...

MAMİ

Kullanıcı
S.A...Dede, nine pir,efendi ,hazret her ne varsa -----eğer şüphe duyulacak kayda değer ip uçları varsa------düzgün bir ci h az yada çubuk ile bakmakta fayda var bence...Şahsen ben de bu tür SAHTE yerlerden mal alındığını çokça duydum,sonradan ah-vak etmektense kontrol etmekte fayda var...BENCE...

Üst Alt