Bir Kaç Işaret Hakkında Yardım. | Define işaretleri ve anlamları

Bir Kaç Işaret Hakkında Yardım.

Lord

Kullanıcı
Merhabalar arkadaşlar öncelikle bu konularda acemi olduğumu belirteyim bilgi olarakta sadece kulaktan dolma şeyler var. Bir kaç işaret yakaladık resimlerini aşağıda mevcut bu işaretlerin tümü dere yatağında kayalarda bulunuyor karadeniz bölgesi tahmini olarak filigyalılar ve bizans döneminde yerleşim merkeziymiş. Dere yatağının uzunluğu tahmini olarak 1.5 km ve hemen her yerinde bu ve buna benzer işaretler görmek mümkün bazı işaretler 10 15 sene öncesine göre silinmiş sellerden aşınmadan ötürü bir tanesini çok iyi bildiğimiz için bu bilgiyi veriyorum.

Bu işaretlerin yanında belirgin olarak T B M harfleri ve at nalı işareti vardı. İşaretin karşı tarafı dağ, dağa mesafesi yaklaşık olarak 100-200 metre arası. Bu işaretin olduğu yerin sol kısmında yaklaşık 1 2 metre solunda zemine yakın yerde kayanın altında sanki el ile konulmuş küçük taşlar var bir girişin duvarı gibi taşa vurduk yankı sesi duyduk. Resimlerinide çekmedim işaretten emin olamadık. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Daha buna benzer bir çok işaret var onlarında resimlerini paylaşacağım.

Son düzenleme:

sempatik_06

Kullanıcı
Usta öncelikle merhaba forumda kaz, kır, veya buna benzer ifadeler yasaktır...
bu oyma bana işçilikli gelmedi benim kanaatim doğal olduğu...
ama ustalarım ne der bilmiyorum...
eğer işçilikli ise resme doğru bakerken sağ tarafı ifade ediyor olmalı...
çalışmalarınızı yasal yapınız hayırlı forumlar...

Lord

Kullanıcı
Uyarın için teşekkür ediyorum. Taş doğal olsaydı eğer yanında belirgin harflerle T B M harfleri ve at nalı olmazdı.

sempatik_06

Kullanıcı
Uyarın için teşekkür ediyorum. Taş doğal olsaydı eğer yanında belirgin harflerle T B M harfleri ve at nalı olmazdı.
Tekrar merhaba rica ederim. Ben harfleri görmedim bu yüzden ona göre yorum yaptım birde bir şeyler belirmek isterim...
T Ve M harflerini definede duydum mezarda demiyorum define de diyorum anlaşılması için konuyu biraz açıyorum...
B harfini hiç duymadım. aslında ne anlama geldiğini merakta etmeye başladım...
At nalı ile bu oymayı bir arada düşünecek olursak ayrı konulardan bahsediyor olmalı...
konunuzu merakla takip edeceğim kolay gelsin...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
aramıza hoş geldin lord kardeş. sempatik kardeşimin ifade ettiği gibi, izinsiz çalışmaları görmek istemiyoruz. özellikle çalışmaların resmi yoldan yapılmasını teşvik ediyoruz.
nedense k. denziin bir çok yerinde ,suya bağlantılı çalışmalar görülüyor. üşenmemişler ,açılması zorlu yerleri kullanmışlar. dönemi eski değil. tünelli oda . giriş tam olarak bu görüntüden belli olmasa bile,bulgular sol kısma işaret eder görünümde. odası üste araziye uzanır.

kırmızı çizdiğim yerdeki küçük kısmın en ucu ,ok gibi hizalasan tam olarak nereye bakar. üzerinde oyma var. onunda karşılığı var. ama derenin solunda ama karşısına geçer. dikkatli bakarsan görürsün. burada bakmayla bir yol bulmak yerine ,konularımızda var,boşluk tespiti ile çözmeye yertlerini beli,rlemeye çalışmalısın. sağlıcakla.
başka çekim yaparsan,bir kaç cepheden, yakın ve açık olarak almaya çalış.

Lord

Kullanıcı
Merbaha ikizceli hoşbuldum. Resimde görmüş olduğun ağaçların arka kısmı sahil. Ağaçların sağ tarafı dere derenin hemen yan tarafı hafif düzlük ve yine düzlüğün bitimi dağ var yani bu dere iki dağın arasında. Yuvarlak işaretin sağına doğru T.B.M yazıyordu daktilo yazısı gibi ve aralarında nokta vardı. birde atnalı sanırım işaretin üsttünde olması lazım şuan tam olarak hatırlayamıyorum at nalları birbirine yakın iki adet ve uçları aşağıya bakacak şekildeydi uç kısımlarının oymaları derindi. işaretler çok belirgindi fakat son 15 yılda bu hale geldi. sol kısım yukarıya doğru yuksek dağ. Yine sol tarafta soru işareti şeklinde çizdiğin kısmın az ilerisinde kayanın zemine yakın olan kısımda oraya ait olmayan küçük taşlar vardı elle konulmuş gibi resimlerini çekip göndreceğim.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sanırım yakınsın. kayanın arkasını,ve çizdiğim yerleri güzel temizleyerek ,çekersen bulgular varsa görünmesini sağlarsın.
nala benzettiklerin silikte olsa resme yansır. görünüm o kısmın dikkatli incelenmesini söylüyor.
sırttaki çizdiğimin istikametini ve sağ çaprazını da incelemeyi ihmal etme. derenin sağına da geçebilir. iyi gözlemle ve traşlanmış benzeri işçilikli bir görünüm varmı bak.

Lord

Kullanıcı

İşareti arkana aldığında karşısı

işaretin sağı dere içine doğru

işaretin üst kısmı x ile österdiğin kısım

Şüphelendiğimiz bölge

cantar

Vip Üye

Güzel kardeşim güzelbir yerdesin o taş parçaları dereden akan su ile temizlenmemiş onlar açılan bir odaya ait taş parçaları dere taşları değil o delik olan kayanın içerisi ni bir irdele....