Bir Mujde Yeri

gazeteci yazar

Kullanıcı
değerli ersan usta bir konuda daha yazmıştım bu çubuklar iş yapıyormu diye. gerçekten anlam veremiyor insan cubuk neden boşluk bolsun altın bulsun.bu işlerin bukadar basit olmayacanı düşünüyrm.doğal olarak insanın aklına gelen soru bu çubukları sadece satan boşluk buluyor veya altın vs.uzun zaman dır bu işle uğraşırım cubuğu satıcıdan başka met edeni görmedim.define bulma aletlerinide aynı komisyonlu satıcalıar oldukca met eder. ama bazı insanlar işaret yoluyla zeki fikirlerle yola çıkarak hedefi 12 den vuruyor.makina ve çubukla yapılan çalışmalarda oldukça kas yapan arkadaşları çok gördük.benim nacizhane fikrim define ilmimizi veya bilgimizi birbirimize aktarark bu işlerin üstesinden genilebileceğini düşünüyorum. tabii sizlerde bu çubukların bilimsel olarak nasıl çalıştığını nasıl kayanın içinde boşluk bulup altını bulduğunu açıklarsanız sevinirim. benim teorimde cubuk gazete kağıdının altını görmez.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
değerli ersan usta bir konuda daha yazmıştım bu çubuklar iş yapıyormu diye. gerçekten anlam veremiyor insan cubuk neden boşluk bolsun altın bulsun.bu işlerin bukadar basit olmayacanı düşünüyrm.doğal olarak insanın aklına gelen soru bu çubukları sadece satan boşluk buluyor veya altın vs.uzun zaman dır bu işle uğraşırım cubuğu satıcıdan başka met edeni görmedim.define bulma aletlerinide aynı komisyonlu satıcalıar oldukca met eder. ama bazı insanlar işaret yoluyla zeki fikirlerle yola çıkarak hedefi 12 den vuruyor.makina ve çubukla yapılan çalışmalarda oldukça kas yapan arkadaşları çok gördük.benim nacizhane fikrim define ilmimizi veya bilgimizi birbirimize aktarark bu işlerin üstesinden genilebileceğini düşünüyorum. tabii sizlerde bu çubukların bilimsel olarak nasıl çalıştığını nasıl kayanın içinde boşluk bulup altını bulduğunu açıklarsanız sevinirim. benim teorimde cubuk gazete kağıdının altını görmez.
ayni konuyu bir yerde daha yazmışsın. bilimsel olarak izah edin diye.
bununla ilgili kaç konu açılmış ve kaç ustamız yorum yazmış,zahmet edip inceledinizmi.
sitede satışımı yapılıyor ki ,insanların zihnini karıştıracak tarzda yazıyorsunuz. bilmediğimiz bir şeyler varsa lütfen açıkça yazınız.herkes görsün. yoksa yorumunuzun şaibesini temizleyemezsiniz.
her kişinin her işi yapabileceği kesin bir hükümmü vardır,senin yaptığını ben başarabileyim. başaramadığım bir iş gerçek olamaz kimse benim yapamadığımı yapamaz mantığı nasıl gerçekle bağdaşabilir.
kesin yargılı birine kimse de bir şeyler ispat etme zahmetine girmez.
sana aklın varmı ,varsa ispat et diyenler çıkabilir.

ersan

Admin
merhaba ustam gecen afta sitemizden bir ustamiz bana misafirim oldu,,ismet balkanli,,cubuklardan yer cok bilgisi var ama sadfe kitapta okumus deneyleri yoktu ve abimlen ormana gitik orda cubuklari denedik hic bilinmeyen genis kaya mezarlik alaninda 6 yer tespit etik 6 dada sinyal vardi .
eyer usta bu cubuklara inanmasan gel buyur misafirim ol bak ozaman eline makine bilem almayacan benim icin cubuktan ta zor ve en deerin makine gurmiyorum ustalarim cekyorlar cubuk ama guvenemiyorlar tam hareketlerine onustanda cok ikicikli kaliyorlar ,,ismet balkanli ,,abim bir yazsa sitemize ama bilmiyoruym bayadan beri girmiyor az bir abimde basetse bu cubuklar icin.

gazeteci yazar

Kullanıcı
ya benim iddaları çürütmek gibi bir düşüncem yok.olurmu olur :) sadece gerçekten söylüyorum çok cubukcu gördük ama fiyasko oldu onu söylemeye çalıştım.gerçekten böyle bir şey varsa çok iyi buluştur çokta iyi olur.ayrıca definecinin isine yarayacaksa bu çubuklar definecilere ulaştırmak ta faydalı iştir.biz bu çubuklardan biir tane allım canlı canlı deneyelim sonrada baktık olumlu değerlediririz. ama bunu herkeze açık alanda yapıp çekim yapmak lazım.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
hocam çubuk işi çok karışık bir iştir. ben 2-3 yıl önce çubukla define bulunacak diyenleri elimin tersiyle iten biriyim. sebebine gelirsek bana da aynı size olduğu gibi saçma geliyordu. mantık dışı buluyordum. hele de bakır çubukları elime almışım. ota yaprağa çekiyor durmadan. gittiğim yerde buldum dedi,ğim yerde hiç bi,r emare yokki benim de inancım gelsin. açıkçası o dönemlerde çubuk işini hiç beceremiyorum. kimseden de öğrenmemişim. sadece bir iki duyum bir iki hareketi yer bakan birinden görerek bende aynısını yapabileceğime kanaat getirdim. kanaat var ama hareket yok :D çünkü ne bilgi var ne tecrübe var, ne bir ustasından öğrenme var. sadece içimdeki ego ve hırsla sende çalışan bende de çalışır deyip vurdum kendimi dağa bayıra.

yerde boşluk olacak ve ben 2 metali elimde tutup işte burada diyeceğim. şaka gibi geliyordu. bu dışarıdan bakıldığında görünen manzaradır. içine girmeden elinizde tutup bir kanalizasyon giderini bulmanın bile heyecanını yaşamadan saçma sapan bir şey olarak düşünülür. ben ve diğer çubuk ustalarımızın bazıları da bu yollardan geçtiler. aynı çelişkiye düştüler.

şimdi şunu çok iyi anlamış durumdayım ki, hiç bir fikrin olmadığı bir durum için önyargılı olmak... toplum olarak en sık içine düştüğümüz hatadır.
çubuğu yapan da var yer bakan da var satan da var. kullanan da var sır gibi saklayıp en ufak bilgi kırıntısı paylaşmayan da var, on numara yerler bulup kazmanın ucunu vurmayan da var, keşke bir tane dahi olsa işlenmiş bir yer bulsam içinden incik boncuk çıksa razıyım diyen de var, hiç çubuk kullanmayı bilmeyip en kral çubukçuyum diyen de var, çok güzel çubuk yürütüp kendini hiç öne çıkarmayan da var. var da var. var da var. anlatmayla bitecek gibi bi dert değilk bu çubuk.

usta sana söyleyebilecek tek sözüm şudur. bunu iyi düşünün. makinalar 30 40 yıllık mazisi var. kayıtlı yerler ise ağır ve hafif bazıları alındı bazıları alınmadı duruyor. misal gidin şelale kasalarına bakın. onlar gözle değil bazı aletler vasıtasıyla bulundular. ve o kasaların bazıları yüzyııllar önce açılmıştır. bunları bulan neyle buldu?

hadi hepsinden geçtim en kolay örneği vereyim ki net anlaşılsın. su kuyularını bulan nedir? makinalarmı? sondaj mı? his mi rüya mı yoksa su arama çubukları mı?