bu belgeyi bilen varmı | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

bu belgeyi bilen varmı

PREDATORS

Kullanıcı
Cevap: bu belgeyi bilen varmı

Nedir bu kaz ayağı. Hangi uygarlık ne amaçla kullanmış, kökenleri nedir? Mitolojik, arkeolojik bir açıklaması varmı.?
Madem kaz ayağı var, laf koydurmaktan ziyade bilgi dağarcığını paylaşsanız olmuyormu. İnsanlar hikaye dinyleyecekse gider uykudan önceyi dinler.
Ben şimdi sana ordaki sembollerin hem filolojik hemde epigramisini anlatırım saatlerce. Ama belge diye başlık açılmış, bir bilen varsa fikrini açıklasın demiş. Hikayeyle bu işler olmuyor. Tamammı. Az saygı duy. Yazdıklarını önce düşün öyle yaz.

Şimdi ne yazsam diyorum?
Ama neyse.Zaten arkadaşımızın paylaştığı belgelerde olanları işi bilenler biliyor anlamlarını hatta alınmamışsa malzeme yerinde şu ana kadar duruyorsa zaten bilen gider eliyle koymuş gibi alır.Bunada garanti derim.:)
Mesele şu olayı medeniyet kavim olaylarını bir yana koyarsan.Olayın püf noktasını yazalım ordan not alan alsın.Almayanda es geçsin.:(
Genelde işaretlerdeki olay bir noktada başlar ve sizi duruma göre 2.ci hatta 3.cü işaret götürür diyelim.Asıl püf nokta ne dir ?
Son işaret mal olan yerin işareti % 99.u ufak boyutta olur.5-6-7 cm lik işaret boyu.. Geneli öyle arada duyumlara göre iri işaretttede netice alanlar var deniyor ama bence oda yemi *müjdeyi* alıyor asıl malı bırakıyor.Burdanda gereken şifre alındı ise ekte olan resim kaz ayağı derlerde bölge bölge şekillerde ufak detay farkı olabilir bunuda belirtmekte fayda vardır.

herkese iyi forumlar.

star21

Kullanıcı

degerli arkadaslar kardesler can dostlar lutfen daha sakin olalim ki birseyler elde edilebilsin...bu sekilde o ona laf atmis bu boyle demis su soyle demisle olmaz...degerli dostlarim soyle yapalim konu hakkinda bilgisi olan varsa dirk konuya bildigi fikri yazsin yeter,..nekadar cok polemik okadar kötü konusmaya döner...

saygi ve hurmetler...agadan

Sarpedon

Kullanıcı

Bilgi için teşekkürler. Fikrini beyan etmişssin. Budur işte. Gerisi teferruat.
Not olarakta şunu ekleyeyim. Ortaçağda çok kullanılan haçtır. Kara bizans döneminde bu haç her yerde sık sık kullanılmıştır.
Anadoluda halk dilindede biz bu haça kaz ayağı deriz. Ayağının altını kaz anlamında değildir. Dini bir sembol olduğu için dini münasebetlerde kullanılır. kilise ve mabetler gibi. Bu sembolün uclardaki üçgeni içeriye dönük biçimde çizilmesi " 45 derecelik açıdır" kutsallığı haçın merkezine oturtmasıdır. Ortodoks hıristiyanlarda yaygın bir gelenektir.

Son düzenleme:

Serdengecti

Yasaklı
Yasaklı

Hadi anlat sarpedon.öyle sallamakla olmaz.ilk üçünü sen anlat .diğer üçünü ben. Varmısın.

sevgili SERDENGEÇTİ,kimsenin salladığı yok bu tür yazılar tahrikten öteye gitmez
SARPEDON,bu tür konularda sallayacak biri deyil o okuduğu kitaplara göre yorunlar olayı lütfen daha sakin ve kırıcı olmadan konumuza devam edelim arkadaşlar....K. GELSİN

Moderatör tarafında düzenlendi:

ASİAVCI

Kullanıcı

Nedir bu kaz ayağı. Hangi uygarlık ne amaçla kullanmış, kökenleri nedir? Mitolojik, arkeolojik bir açıklaması varmı.?
Madem kaz ayağı var, laf koydurmaktan ziyade bilgi dağarcığını paylaşsanız olmuyormu. İnsanlar hikaye dinyleyecekse gider uykudan önceyi dinler.
Ben şimdi sana ordaki sembollerin hem filolojik hemde epigramisini anlatırım saatlerce. Ama belge diye başlık açılmış, bir bilen varsa fikrini açıklasın demiş. Hikayeyle bu işler olmuyor. Tamammı. Az saygı duy. Yazdıklarını önce düşün öyle yaz.

sevgili sarpedon bu cıkışın yanlış bir arkadaşın olarak onaylamıyorum kim ne yazarsa yazsın sen bildiğin doğruyu söyle yeterli kafana yatmaya bilir senini tadminde etmeye bilir.acıklamanı yap ve gelecek yorumlara bak bizlerin işi bu bu tür zerdeniş ve cıkışlar arkadaşlıklarına vede foruma zarar verir...selametle

METİN

Kullanıcı

bilgisayarımdaki arızadan dolayı foto
yapıştır yapamıyorum ifade ile anlatmaya
çalışayım
üçgen içinde murç izi veya ufak oymalar
bu işaret bize çevremizde ÇAKIL YIĞMA ların
olduğunu söyler.birkaçtane daha bildiğim
şekiller var bunlarıda daha sonra açıklarım

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

AY; Kadını temsil eder

YILDIZ; Çocuğu temsil eder

O;Yuvarlak olanlarda kuyu betimler

U;YÖN olarak betimler içindeki noktalar mezar sayısını verir

KAZ AYAĞI; İşaret bazen yanında yardımcı işaretler kullanılır

örnektir;

sol tarafta okun tersinde kapalı yerde....

PREDATORS

Kullanıcı

Şimdi bu konularda olay bilgi paylaşımıdır.Ama bazen işte arada fevri davranan çıkar.Ben konuya ilk mesajda yazdığım hikaye doğrudur.Anadoluda öyle çok dolanan vardır.Biz boşa dolanan diyoruz.
Fikri olan yazar.Zaten hiç anlamayan vede bu işe meraklı olanın yapacağı şudur.Bir işarete 6 farklı yorum geldimi geldi.Acemi olduğunu söyleyen o ayrı 6 farklı yorumu not alıp şansını dener.Ve bakalım kimin yazdığı tutuyor belkide hiç biri sonuç vermeyecek mesele burda.:)
Çünkü milletimiz hala şurayı hala anlamadı yada anlayamadı.

Eski medeniyetlerde sanki hititden tut greek roma bizans ermeni ve diğer medeniyetler sanki belli define kataloğu yapılmış ve kataloğa göre gömülmüş.:(
sonrada o katalog elden ele hatta bi dedektör firması 2005 lerde çıkardı çoğu sallamasyon define kataloğu diye bir zaten ordan çıktı.Zurnanın zırt dediği yer:D:D
içinde doğrular varda çoğu sallama yorumlar.oda ordan defineyi vurdu.koptumkoptumkoptum

Neyse bir diğer önemli noktada şu işarette adım olayı acemi olan arkadaşlarımız şunuda not alsınlar.
Örnek diyelim 20 adım dendi.
-kayadan hedef aldık ve 20 adım attık şansımız denedik ve sonuç koca sıfırkoptumkoptum
Bunun sebepleri nelerdir.
-Ya mal vardı alındı önceden bizans dönemi soygunu diyenler var bizanslarda bu kataloglardan varmış.Romadan greekden kalma ne varsa silip süpürmüşler.koptumkoptum
-Diğer ihtimal ise adım olayındaki hata!!!!!!!
-Yani misal malı koyan 20 adım attı ve malı gömdü mal orda ama biz havagazı aldık ise sebebi koyan adamın adımı ile bizim adım arası fark nasılmı.
-Elin romalısı 20 adım atmış her adım 60 cm olsa 20 adımda 12 metre eder.
-Biz adım attık bizim adımda 70 cm olsa 20 adımda ettimi 14 metre ...
-Sonuç biz 2 metre ilerde aradık ve hava aldık geldik.
-Adımdan sonra imkan varsa ya hafif tümsek yada hafif çukur araştırmalı derim.adım attığımız alanda.
-Ve imkan dahilinde cihazla kontrol cihaz dedikse çubuk yada kıytırık dedektörler değildir.
-Herkese bol şanslar.

Not:Yoruma yorum yazılmaması benimki senden büyük olayına iş dönmemesi dileğiyle.koptumkoptum
Herkes bildiğini yazar bilmeyende susar bilgisini alır gider.kolay gelsin...........

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

İşaretler sistemin bir parçasıdır

bir işaret 7 anlam betimler

aslında işaretle bulunduğun alanı oturtmak demek

hedefe çok yakın olmak demek

bazende işaretteki en ufak ayrıntı olayı çözmemize yardımcı olur.

METİN 'in ustanın yazdığı yukarıda bana daha mantıklı geldi hemen işaret'i araziye oturturken onu veya bir başkasını kontrol edilir yani MANTIK çerçevesi içerisinde çözülmeyecek işaret yoktur.
ASİ ustam bir taş attın ortalardan kayboldun mu?

ihtiyar45

Vip Üye

Değerli arkadaşım,bu işaretler tek tek anlam vermektedir,hepsinin ayni yerde ve belli bir sıraya göre çizilmiş olması iki anlamı var demektir,1. anlamı bu şekillerin detayını anlatan 2.bir belgenin olması ihtimali,bu iki belge bir araya gelmeden çözüm ançak tesadüfen olur,2. anlamıda her figürün karşılığı olan harflendirme veye kelimeye denk geleçek şifreleme uygulanmış olmasıdır,moral bozmak istemiyorum ama tek bu işaretlerle sonuça gitmek imkansız gibi.Saygılarımla.