Bu Işaretin (haç) Çözümü Nedir..? Bendeki Datalarda Yok... | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Işaretin (haç) Çözümü Nedir..? Bendeki Datalarda Yok...

ergenekon60

Kullanıcı
aslında üzerine çok konuşulacak bi yer olmasına rağmen ben sadece fotoda sorulan işaret hakkında nacizane fikrimi beyan edeyim...istavrozun sağı ve solundaki harfler ölen kişinin isminin baş harfleri ve değerli bir mezar diye düşünüyorum sunu çanağı olmasaydı burda mezar var demezdim mezarın şekli büyük ihtimal toprak veya çakıl yığma şeklinde olabilir ve mesafe olarak çok yakın veya 100 adıma kadar çıkabilir manastır yolu üzerinde olduğunu düşünüyorum buna benzer bir çalışmada bulundum ve benim gördüğüm ve edindiğim tecrübe budur işaretin üstüne çıktığında hem yolu hem manastırı hem işareti aynı yerden görürsün...saygılar

filinta

Kullanıcı
kader25 fotoğraftaki haça benzeyen işaretin çizili olduğu bi haber okudum bence bi değerlendirin ustalarda bakıp bi fikir oluşabilir.

Son düzenleme:

ergenekon60

Kullanıcı
mersinde bulunan 8000 yıl öncesine ait mağara resimleriyle manastırın önündeki istavroz işareti arasında bağıntı kuracak kim varsa ben bu işi bugün bırakıyorum ...hemde hemen:):)(maşallah)bravo...

ergenekon60

Kullanıcı
benzemiyor mu üstadım
filinta ustam öncelikle fikrinize saygılar elbette benzeyebilir ama tarih olarak 8000yıl önce ne manastır vardı nede hristiyanlık öyle değilmi dikkat edersen paylaşımcının fotosunda istavroz var kenarlarındada latin harfleri ...ama mağara resimindeki istavroz değil insan figürü resimin devamında ise insanların o zamanlarda nasıl yaşadıklarına dair çeşitli kompozisyonlar var haberi kaynağından izlerseniz sizinde bi fikir oluşturacağınıza eminim saygılar hürmetler ..memnun oldum bu arada sürçi lisan ettiysem affola...:)

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Kıymetli Ustalarım;
Yazılanlardan çıkan sonuçlar şunlardır:
1-Bu zamana kadar bu şekilde başka bir kayıt yok.
Takılmayın haçın şekline dedi, bazı ustalarımız.
2-Papazın mezarını ifade ediyor.
3-Her ne kadar Ruhban Okuluna yakın da olsa, hiristiyanlık öncesi işaretlerdendir.
4-Tamamen olmasa da 3/4 ü TILSIM işaretlerinin içinde geçiyor.
5-Etrafında nu şekilde onlarca kaya var. Hepsi mezar olabilir dendi.
6-En son çok tecrübeli bir ustamız; üstteki sunak işareti değil, altın işaretidir dedi.
7-En BOMBA bilgi de benden, dün farkettim. Google Earth Pro da bu alan tamamen düz bir tarla gibi gözüküyor.
Koskoca 2 adet ikiz tepe de gözükmüyor. Herşey ayan beyan gözüküyor, burası kesinlikle karartılmış. NEDEN.???

Nasip olursa; gerekli hazırlık ve izinle birlikte bu işaretin bulunduğu taş merkez olmak üzere tarihi bir keşif yapacağımız umudundayım. :)
Hakikaten gizemli bir yer. Çalışmaları bir şekilde gündüz yapacağız.
Katkısından dolayı tüm ustalarımıza ve site üyelerimize çok teşekkür ediyorum.
Nasip olursa sonucu paylaşırım, olumlu veya olumsuz.
Konuyu çözülmüş define işaretleri bölümüne alınmasını rica ederiz. Tecrübe olarak kayıtlarda kalmış olur.
Sağolun, varolun...

Mirkut

Vip Üye
Sen buisi cozersin kardesim. Sahsimda cikacak hem yorumlrdan hemde noktadan negibi sonuclar cikacak meraki icindeyim.
Isiniz rast gelsin.

MAVRAN

Vip Üye
1. Bölge sit alanı olur siz bilmezsiniz.
2. Birileri o yeri daha önceden tespit etmiş ve koruyor olabilir.
3. Devletin kontrolü altındadır.
Bu nedenle google Earth Pro da gözükmüyor karartılmış olabilir. Bu yerde çalışma yaparken çok dikkatli olun, Çan güvenliğiniz tehlike altında olabilir. ALLAH Yardımcınız olsun.

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
1. Bölge sit alanı olur siz bilmezsiniz.
2. Birileri o yeri daha önceden tespit etmiş ve koruyor olabilir.
3. Devletin kontrolü altındadır.
Bu nedenle google Earth Pro da gözükmüyor karartılmış olabilir. Bu yerde çalışma yaparken çok dikkatli olun, Çan güvenliğiniz tehlike altında olabilir. ALLAH Yardımcınız olsun.

Kıymetli Hocam,
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Saydığınız endişelere bende katıldığım için; tüm işlemi gündüz düşünüyorum.
Gecenin riski burada çok fazla. Gündüz ise candermelerle belki çay içeriz, bu da çok sorun olmaz.
Çaydan sonra onlara evine biz evimize gideriz. Dünya hala dönüyor.
Sağol - varol hocam. Tekrar teşekkürler.

Bozkurt1

Kullanıcı
Selamün Aleyküm Burası Eski Ermeni Yerleşkesi Sunağa Yakın Mezarı Mevcut Birde Kilise Bölgesine Yoğunlaş Derenin Üstünde Kalacak Hakim Bölge Olacak.

Üst Alt