bu kayada kapak olabilirmi | Define işaretleri ve anlamları

bu kayada kapak olabilirmi

ibrahim181

Kullanıcı

ibrahim181

Kullanıcı
Cevap: bu kayada kapak olabilirmi

ersan ustam ve diğer ustalar bu kayada kapak olma olasılığı varmı varsa nasıl anlaşılır

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı

Selamlar aliömer kardeşim. kendine ilk sorun şu olsun buna kapak yaparlarmı neden.. böylelikle sonuca daha iyi varırsın, allah yardımcın olsun kolay gelsin.

EKE

Kullanıcı

aliömer ustam bende soyle soyleyeyım kapak degılde kayanın etrafı kar olmasına ragmen tam oval seklınde neden kar tutmamıs karı temızlememıssın kurek ızı yok bence kayada degılde kayanın komple kendısı kapak olabılır dusuncesındeyım

ersan

Admin

merhaba aliömer usta hic kapak arama bu saten kendisi mahzen kapa bilesin bak nasil bir su ayvani na benziyor ,,,tulen,,cinsu su ayvani gibi yapik havaya bakiyor demeki alta kaliyor odasi ..
KARE(KUKIR) ustamizda ne guzel yakalamis kare isaretini .
bu yer cubuk tut bakalim bosluk ne reye kadar gidiyor .

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

kukır ustanın çizdiği yer ,daha geniş olarakta traşlanmış.buda ersan ustanın oda yorumunun açık göstergesi. dahalarıda varda,burda kapak arama yerine mahzen olduğunun bilinmesi ve o yönde araştırmanın yapılmasını tavsiye ediyorum. ALLAHa emanet olunuz.

ibrahim181

Kullanıcı

vaktini ayırıpta yorum yapan tüm ustalara ayrı ayrı teşekür ediyorum ustalarım büyük kayaya yoğunlaşmamın sebebi bu kabartma yılan dediğim işaretin direk bu kayaya bakır olmasıydı bu işaret toprakla kaplıydı tesadüfen cıktı baktığı yönde resimdeki büyük kaya var ayrıca yılanın olduğu taşta yine o kayanın şekli çizilmiş. yorumlarsanız sevinirim

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

güzel kardeşim, kaya tamamen işçilikli.sağ sol kısımları traşlı ve bir kaç oyma vs. ile tamamlanmış. bulgular dışarıya vermiyor,bilakis olayının kendi alanında olduğunu gösteriyor.güzel bir tesbitle açıklığa kavuşturabilirsin.
topraktan çıkardığınızı ben kesik kuyruklu yılan olarak algıladım.toprakta olmasıda gayet normaldir ve vakidir.eğer yanılgı içinde değilsek çok güzel bir bulgu. öncelikle bir teyit etmemiz gerekirki senide gereksiz yormayalım ve heveslendirmeyelim.
bu yılanlı taşın doğusundan geçen dönemin yolu kaç metre mesafeden geçiyor,biliyormusun. bu noktadan itibaren yükselen arazi hangi yöndedir. buraya yakın suları ve pınarları yine yönleri ile biliyormusun. bazıları burdan görünmeyebilir.yine buraya yakın kilise biliyormusun varsa hangi yöndedir.
biraz mesafeli ana dere ,dahada mesafeli,dereye ters istikamette 1-2 km de geçen ırmak ve bumesafelerde kale biliyormusun varsa yönlerini yazabilirmisin.
fazlamı sordum acaba. bunlar hepsini değil bu yılanı doğrulayacak olmazsa olmazlardır.amacımız bulgunun doğruluğunu teyit ederek isabetli yürümek.şurada şu burada bu şeklinde olsun istemiyorum.sağlıcakla. bölgense zaten bilirsin,değilse araştırmadan emin olmadan hiçbir şey yazma,yanılgıya düşülmesin.senin için önemli.

efe_41

Kullanıcı

sevgili kardeşim yılan dikkat edersen kabartma kafasının baktığı yön senin bahsettiğin kayaya bakıyormuş kendi ağzınla söylüyon yani ustaların tesbiti kesinlikle nokta atışı dkayalardaki bu tür kabartma yılan işaretlerinde yılanın kafasının baktığı yönde araştırma yapılır yılan senin dediğin kayaya bakıyor yılan korktuğu zaman nereye girer yer altına doğrumu eee işte ustaların bahsettiği mahsen olayı doğru oraya git gerekli boşluk testine başlamanı tavsiye ederim saygılar .