Çeşitli Cisimler Kullanilarak Yeraltindaki “su, Maden, Mineral, Yeralti Katmani Ve Boşluğun” Tespiti | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Çeşitli Cisimler Kullanilarak Yeraltindaki “su, Maden, Mineral, Yeralti Katmani Ve Boşluğun” Tespiti

asyali76

Kullanıcı
img-20180403-wa0004.jpg

img-20180403-wa0005.jpg
NOT: pirinc cubuklar 1 metre olarak satiliyor olculerini alip kestikten sonra artan kismini resimdee orulduyu gibi uzerine bant ile ekledim cok daha sakin ve kendinden amin hareketleri ortaya cikti yani tekli halinden cok daha iyi.bunu kendimden olusturdum hangi birinden ogrenmis duymus deyilim can sikintisindan kendimce daha iyi bisi yapa bilirmiyim diye dusunurken buna karar verdim.genellikle ciplak tutarim pirincleri bakir tutacak veya herhangi bisi elimde olmaz pirinc cubugun disinda eyerki pirinc cubukla bakir ariycaksam sadece sag elime bir bakir tutacak takarim okadar. bakir cubuktasiyah bantla pil ekledim ama bende hic ir deyisiklik gormedim tam tersine cubugu iyi tutmama engel olusturuyor ((hemen sokucem) gelelim paralara ikiside gumus sagdaki parayi bende gumus aramam gerektiyinde elimde gumus olmadigindan zimparayla zimparaladimki iyi temas etsin diye
soldakide america dolari onuda sirkeli suda pamukla temmizledim . daha net ve detayli bilgi icin siteden yeterince yararlana bilirsin ustalarimin vede moderatorlerimizin heppiside yardima ve bilgi paylasimina her an hazirlar. herkese saygilarimla
ALLAH,a emanet olun

Son düzenleme:

bornovalı

USTA
Super Moderatör
S.A.
Herkese merhaba
Gözümüzün gördüğü veya göremeyip de varlığını hissettiğimiz her şeyin bir dili vardır. Kendi dilinde bize bir şeyler anlatır. Biz insanoğlunun çok az bir kısmı bu dillere haizdir. Bizler gibi sıradan insanlar ise; bu hali lisandan anlamadığımız için meallere yöneliriz. Bu mealleri de tefsir ederiz. Bu tefsirimiz kimi insanı ihya eder, kimi insanı da zelil eder.
Konumuz “çubukların dili” olduğuna göre buradan devam edelim.
Evet. Çubukların da bir dili vardır. Bize bir şeyler anlatır. Yol gösterir. Yön gösterir. Biz kullanıcılarda bunu tefsir ederiz. Kısaca ya ihya ederiz ya da zelil ederiz.
Yukarıda ki izah, çubukları serbest bıraktığımız da geçerlidir. Onları baskı altına aldığımızda ise; kendi içinden geldiğini değil, ya bizim istediğimizi veya bir başka gücün istediğini söyler.
“Alime tarif gerekmez” kelam anlaşılmıştır herhalde.
Derseniz ki; ben alim değilim. Biraz daha aç.
Derim ki, ben de alim değilim. Ama elimden geldiğince açayım;
Eğer çubuklara komut verir” isen; ya senin istediğini veya başka bir gücün istediğini söyler.
Her iki durumda da hem aldanmış hem de aldatmış oluruz.
Art niyetli değil isek, böyle bir şey istemeyiz değil mi?
Peki. O zaman ne yapacağız?
Çubukları serbest bırak kardeşim. Karışma. Bırak lisanı halince konuşsun. Sen onu anlamaya çalış. Sonra ilmin iki kaynağından güç ve kuvvet alarak tefsir et. Böyle yaparsan ihya edersin. Aksi durum da zelil oluruz.
Komut ehli insan içindir. Eğer ehil değil isen, hiç girme bu yola. Ehil diye bildiğimiz insanların, bu yolda ayağı kayıyor ise, biz kafa üstü çakılırız maazallah.

Bu kelamımız, bizleri ALLAH (c.c) için seven, ettiği dualara bizleri de katan kardeşlerimiz içindir. Bizleri en güzel şekliyle onurlandıranlara boynumuzun bir borcudur. Bu böyle biline.

Sağlıcakla kalın
ALLAH a emanet olun.

bornovalı

USTA
Super Moderatör
S.A.
Herkese merhaba
Gözümüzün gördüğü veya göremeyip de varlığını hissettiğimiz her şeyin bir dili vardır. Kendi dilinde bize bir şeyler anlatır. Biz insanoğlunun çok az bir kısmı bu dillere haizdir. Bizler gibi sıradan insanlar ise; bu hali lisandan anlamadığımız için meallere yöneliriz. Bu mealleri de tefsir ederiz. Bu tefsirimiz kimi insanı ihya eder, kimi insanı da zelil eder.
Evet. Çubukların da bir dili vardır. Bize bir şeyler anlatır. Yol gösterir. Yön gösterir. Biz kullanıcılarda bunu tefsir ederiz. Kısaca ya ihya ederiz ya da zelil ederiz.
Yukarıda ki izah, çubukları serbest bıraktığımız da geçerlidir. Onları baskı altına aldığımızda ise; kendi içinden geldiğini değil, ya bizim istediğimizi veya bir başka gücün istediğini söyler.
Eğer çubuklara komut verir” isen; ya senin istediğini veya başka bir gücün istediğini söyler.
Çubukları serbest bırak kardeşim. Karışma. Bırak lisanı halince konuşsun. Sen onu anlamaya çalış. Sonra ilmin iki kaynağından güç ve kuvvet alarak tefsir et. Böyle yaparsan ihya edersin. Aksi durum da zelil oluruz.
Komut ehli insan içindir. Eğer ehil değil isen, hiç girme bu yola. Ehil diye bildiğimiz insanların, bu yolda ayağı kayıyor ise, biz kafa üstü çakılırız maazallah.

Bu kelamımız, bizleri ALLAH (c.c) için seven, ettiği dualara bizleri de katan kardeşlerimiz içindir. Bizleri en güzel şekliyle onurlandıranlara boynumuzun bir borcudur. Bu böyle biline.

Sağlıcakla kalın
ALLAH a emanet olun.

feylezof

Kullanıcı
asyali76 Usta aciklamariniz için teşekkür ederim,biz zaten Bornovali ve diğer değerli tüm ustalarımizin görüş ve yazılarından faydalaniyoruz,bundan şüphesiz olmasın. Ancak sizin şu "7 kat bakir sardim cubuk yaptim" SÖZÜNÜZ üzerine bir merak olusmustu,hepsi bundan ibaretti.Saygilar

asyali76

Kullanıcı
D
S.A.
Herkese merhaba

Sağlıcakla kalın
ALLAH a emanet olun.

Deyerli insan Guzel Abim abim bugun seni cok andim hayretler icinde yacaklarim belki bir insana tuhaf gelebilir herkesin dusuncesine ve ozellikle birikimlerine tecrubelerine saygim. sonsuz abim bugun koye gitdim esime ait biraz altin alip once kendim bir yerde gomdum yaklasik 50 metre mesafeden komut verdim cubuklar hemen hareketlendi yon gostermeye ben gosterilen yonde yavas yavas yurumeye basladim hem bakir hemde pirinc cubukla ama her ikisindede parmagimdaki altin yuzuyum vardi inanilmaz bisi beni gomduyum yere goturdu derken hayretler icinde arabada bekleyen esime gitdim durumu anlatdim pek inanasi gelmesi cunku kendimin gomduyumu dusundu oysa benim aklimda surekli senin paylasimlarindan birinde KOMUT ile aramak vardi neyseki eve araziden kayin pederin evine vardik esime evin arka taraflarinda bir yerde altini gom ama yerine bana soyleme dedim gitdi bir sure sonra geldi tamam dedi ben hemen BISMILLAH deyip aramaya koyuldum esimin gomduyu yerde Hollandanin Endonezyayi isgalinden kalme cok eski yikik barakali bir ev kocaman buyuk bir bahce isin garip tarafi ortalik dolu alumunyum kazan lar demirler teller dolu yerin hemen ortasina gommus.ararken gerek pirincte gerekse bakir ikisindede ayni sekilde yaklasik 10 metre ilerde 45 derece saga beni yonlerdirdi vardim herhangi bir hareket yok ama oldukcada aceleciydim cunku ben aramaya koyulurken eve msafir gelmisti onun telasi vardi yani bendeki stres cubuklara yansimisti abim ALLAH sahidim sanki gonul dostum esim cocugumla konusur gibi konusurum genelde, hemen kendimi toparlayip dedimki Dinanin Gomduyu altin nerde (Dina Esim) hemen beni yonlerdirdi gitdim baktim bir yerde X yapti guldum kendi kendime kesin yanlislik vardir cunku sagim solum demis alaumunyum dolu birde baktimki yerde ufak bir desilme var biraz kurcaladim baktim esim uafak bir posetten bir parca keserek altini onun icine sarip oraya gommus hemen Yuce ALLAHIM sen nerelere kadirsin deyip sana dua etdim cunku bu komut ile aramayi sende okudum deyerli insan guzel abim eve vardim hemen yazayim dedim
ALLAH senden razi olsun
saygilarimla

asyali76

Kullanıcı
asyali76 Usta aciklamariniz için teşekkür ederim,biz zaten Bornovali ve diğer değerli tüm ustalarımizin görüş ve yazılarından faydalaniyoruz,bundan şüphesiz olmasın. Ancak sizin şu "7 kat bakir sardim cubuk yaptim" SÖZÜNÜZ üzerine bir merak olusmustu,hepsi bundan ibaretti.Saygilar
ustadim sahsinizda sitenin yapiminda vede su an sitede bizleri birikinmleriyle aydinlatan yol gosteren deyerli ustalarimiza sonsuz tesekkur ve saygilarimi sunuyorum.
ustadim sanirim bir yanlislik var ben orda su aramak icin agac cubuk sekline benzetmeye calistigimi emek istemistim elektrikciden aldigim 7 katli bir bucuk metre uzunlugundaki bakir teli su arama cubugu gibi kivirdim fakat nedense herhangi bir hareket olusmadi eyerki ben yanlis yazmis isem bundan oturu ozur dilerim saygilarimla
ama aklimada iyi gteirdiniz 7 katli bakir cubuklada L cubuk yaparim kesinlikle yapicam neden olmasin? :)(beğendim)

bornovalı

USTA
Super Moderatör
burda emegi geçen @bornovalı ustamıza çok teşekkür ediyorum bir çubukçunun bilmesi gereken her şeyi yazmış.
S.A.
Merhaba toprak2525 ustam.
Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Sefalar getirirsiniz inşallah.
Bizler bildiklerimizi ALLAH (.c.c) rızası için paylaşıyoruz. Bir nebze olsun faydamız oluyor ise, ne mutlu bize.
Bilgi ve becerileriniz doğrultusunda katkılarınızı bekler, iyi forumlar dilerim.
Sağlıcakla kalın
ALLAH a emanet olun

TRUVA

Admin
konu eski açılmış resimler görünmüyor. resimleri güncelleyebilirsen iyi olur