Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 10 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

KERASUS

Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

muhterem arkadaşlar, honda kardeşimiz,benimle ısrarla tanışma arzusu neticesi ankaraya yanıma geldi. ramazan ayındada geldi memlekette ziyaret etti,misafirim oldu.
efendiliği ,samimi ve dürüst hali,beni kendi memleketine sürükledi. bir akşam misafiri oldum. tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır misali. kendisi ile tanışmaktanda onur duyduğum bir kişilik sahibi olduğunuda söylemek isterim. ramazandan sonrada görüşmedik.
dün bu sitede olduğumu öğrenince üye olduğunu gördüm.
burdaki kısada olsa iddialı yorumunun bir nedeni olmalı, bazı kardeşlerimizde bir hisse almalı...ALLAH a emanet olunuz.

ALLAH razı olsun ustam.beni kırmayıp evine davet ettin yedik içtik.hoş sohbetlerimiz oldu .arazide çalışma fırsatı buldum boşluk bulmada hatalarımı gösterdi.dogruları yalnışlarımı söyledi..ustam inşallah yine buluşur görüşürüz.onun sayesinde çubukları nasıl kukllanacağımı öğrendim az veya çok . hiç bir menfaat gözetmeksizin bu bilgilerini bana aktardı.kendisinin verdiği bizim ordaki benimde şüphelendiğm bi yerde çalışmamız oldu.inanın cm cm ne dediyse geldi.ve türkiyede onun üzerine bu çubukları iyi kullanan bir kişi ben görmedim. hacısıyla hocasıyla çok kişilerle gezdim.hepsi menfaat peşinde .USTAM daha senden öğreneceğimi çok şeyler var sen ve senin gibilerden ALLAH bin kere razı olsun..

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

muhterem arkadaşlarım, kardeşimiz
bize olan inancı gereği, başvuru neticesi resmi bir çalışmanın özetini yazmış.
ben ara ara belirttiğim gibi ,resmi olmayan bir çalışmaya babam bile olsa asla gitmem.
sanırım bu nedenle bu kadar açık ifade etmiş.
biz bir çıkar peşinde falanda değiliz,reklamada ihtiyacımız yok.sitedeki bir kaç ustamızda yakından zaten tanır. yanlış bir algıya düşülmesinide istemem.

ersan

Vip Üye

merhaba HONDAVTEC usta okadar cok tanidiklarim varki buyle cubuklara inanmayanlar sonra onlarlan gezmeye ciktimi saskina dunuyorlar .

xenon

Kullanıcı

Forum Yönetici Üstadlarıma Hitaben bir yazı ve Temennimdir;

bu konuyu yazarken ikizceli ustamı hiç es gecemem ülkemizde bu konularda kendini çokdaha fazla geliştirmiş bir üstadımızdır yine nice üstadımız vardır belkide ama bizler ikizceli ustayı tanıdık ülkemizde güzide üstatlardan bir üstadımız

Ersan üstdımızsa bu yıl tanıdık ve kendisinin yapmış oldugu bir çok konuya baktıgımızda mevlana misali her olursa yine gel tarzında mütevazi bir üstadımız ve bizlere yeni bir meteryallerle tanşdırdı çubuklar konusunda;

Ersan üstatla çubuklar konusunda uzun zamandır görüşüyoruz ve hem fikir olduğumuz birçok konu var onun bu konuda bolca pratik yapmış olması aynı zamanda işaretlemiş olduğu yerlerde yapılan çalışmalarda kendisini baya bir ileri götürmüş durumda çubuklar konusunda. Bazı arkadaşlar çubuklar şöyle yapıyor böyle yapıyor diyerek olumsuz yorumlar ileri sürerken bazı üstatlarımız ise çubukları kullanmayı bilirsen doğru neticeye ulaşırsın diyor ve burada sonunda özellikle çubuk ile uğraşan üstatlara nahoş itamlar yada sorular gelmeye başlıyor. Sayılı insanda olsa mutlaka eleştiren gereksiz ithamlarda olan arkadaşlar çıkıyor. Cantar ustanın burda yayınladığı konuları belkide hayatları boyunca yeni okumuş yada yeni haberi olan bir çok arkadaşımız olabilir benim endişem bu işle yıllardır uğraşmış çubukları da denemiş ve olumlu sonuçlar alamamış arkadaşlara, abilere ve kardeşlere tavsiyem cantar ustaya bir kulak verin ve ondan sonra çubuklarla uğraşın. Çubuklar konusunda yıllarını vermiş usta, arkadaş ve kardeşlere ondan sonra cevap hakkınızın doğduğuna inanarak yorum yapmanızı öneririm.
Saygıdeğer adminlerimiz yöneticilerimiz şuanda formumuzda çubuklar konusunda baya bir yol kat etmiş durumda sizlerden naçizane isteğim çubuklar hakkında karalayıcı alaycı konulara müsaade etmemeniz ve insanları yapıcı eleştirilerde bulunan saygıdeğer üyeler haricindeki yorumlara müsaade etmemeniz ve gerekirse uyarıdan sonra ısrarla sistemi eleştiren olduğu takdirde siteden uzaklaştırmanızı temenni ediyorum.

Çubuklara yapılan olumsuz eleştirilere ağır yaptırımların uygulanmasını istememin nedeni çubuklar kişisel tecrübe emek ve zihinsel yorgunluklar sonucunda çıkan bir çalışmadır insanın emeğini zamanını sömüren bir çalışmadır insanlar bir şeyleri doğru yapabilmek için saatlerini günlerini belki de aylarını bu konuda hiçe sayıyor sitemizde insanların kişisel cabalarına saygısı olmayan insanların burada bir çok arkadaşımızın da düşüncesine yorumuna saygısı olmayacağı bir gerçektir.

cantar ustamızın bahsetmiş oldugu Dowsing konusundaki farklı internet linkleri mevcut şahsen 4 yıldır bu konuları okuyorum bende uzun zamandır bakmamıştım bu konulara kendisinden allah razı olsun yeniden hatırlattı bana

saygılarımla
xenon

http://www.definemekani.com/gumus-cubuklar-t10152p13.html

RADYESTEZİNİN TARİHÇESİ

Çağlar boyunca radyestezi birçok şekillerde uygulanmıştır. Bunlara ait tarihsel kanıtları büyük sahra çölü yakınlarındaki Tassili mağaralarında, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin OrangeFree State eyaleti Platsberg yakınlarında bulunan mağaralarda keşfedilen resimlerde, yaklaşık olarak MÖ:6000 yıllarında radyestezinin uygulandığı bilinmektedir.
Eski Mısır’da elinde çatal çubuk şeklinde dal parçası tutan Mısırlı rahip resimleri vardır.
Hititlerde MÖ 12. yüzyıldan kalma bir rölyefte resmi yapılan kişinin maden aramak için çalıştığı anlaşılmaktadır.

CANTAR USTANIN YAZISI USTDEKİ LİNKDEDİR!

not kırmızı ile yazmak zorumda kaldım kusuruma bakmayın sayın yöneticilerim

Son düzenleme:

KERASUS

Kullanıcı

bu işe gönül veren değerli ustalarım arkadaşlar. yasaların bizim için ne kadar katı olduğunu biliyoruz o yüzden yasal olmayan yollardan çivi bile çakmayın.resmi olmayan hiç bir işe kesinlikle girmeyin.girenleride uyaralım ALLAH rızası için...

NOT:
sayın ustam çubuk işine inanmayan ve karalama yapmaya çalışan kişilere istinaden heyecanıma ve tecrübesizliğime verin.bir an kırgınlık ve öfkeyle yazmayı unuttum.kusura bakma.

Son düzenleme:

ersan

Vip Üye

merhaba HONDAVTEC usta en kizdim sey dunyada bu cubuk icin .
gidiyorlar bir falciya yasa bir hocaya hoca diyorki burda para var orda deye .
sonra gidiyorum cubuklan bakmaya biyerde biseycik vermiyor inanmiyorlar bana .buraya yakin bir ,,RAYIF,,var oda cubuku yapiyor kendisini bir yere bakmaya 200lv para aliyor insanlardan sade bunlan geciniyor benim arkamdan onu arkiyorlar baktirmaya herkeze diyorki orada burada deye parasini alik gidiyor insanlarin .
sonra o yeri kazik bisey cikmadimi yine aykiriyorlar .
insanlara diyormus zamaninda bu yerden parasi alinmis insanlada ona inaniyorlar .
bu sarlatan buyle bir yol tutmuski buyle de gidiyor .
ama kendisi beni aykiriyor kendi bildi yerlere gel bana bakiver deye .
ona bir gun dedim sen anik cubukcu ya dedim beni neye aykiriyorsun .
bana dedi brak sen benim cubukculumu dedi.

xenon

Kullanıcı

ikizceli usta ve arsan usta çubuklarla ilgili bilgi dökümü birazcık zayıdı birazdaha bilgi aktarımı olursa iyi olur ben yapmış oldugum testleri paylaşıyorum konuda diger arkadaşlardanda beklerim paylaşım olumlu yada olumsuz

saygılar

ikizceli

Kullanıcı

sevgili ersan,akşam akşam güldürdün.RABBİM de seni güldürsün.sen para talep etmediğin için rabet görmüyorsun. bir daha sana gelen olursa onun istediğinin bir kaç misli fazlasını istersen ,daha senden ayrılmazlar. onları para kaşındırıyor.birilerine vermek için yer ararlar.sende ince ince kaşıyıver.tabiki şaka. biz bu günümüze kadar ,nasıl onurumuzla yaşadıysak,yolumuza öylece devam edeceğiz inşallah. sağlıcakla kardeşim.

ikizceli

Kullanıcı

ikizceli usta ve arsan usta çubuklarla ilgili bilgi dökümü birazcık zayıdı birazdaha bilgi aktarımı olursa iyi olur ben yapmış oldugum testleri paylaşıyorum konuda diger arkadaşlardanda beklerim paylaşım olumlu yada olumsuz

saygılar

muhterem kardeşim,yazdıklarımızın haricinde ,öğrenilmek istenen bir düşünce olduğunda elbette,seve seve. ben sadece gümüşlerle ilgili küçük bir deneme yapmış onuda paylaşmıştım. maden testi ile ilgili kesin yorumum biraz ilerki günlerde olur inşallah.
yoksa yer tesbiti ve derinlikle ilgili yazımız ,yılların birikimi ve yüzde yüz hatasız tesbit sistemidir. sağlıcakla ...

ersan

Vip Üye

merhaba xenon ustam sana bir cubuk ta anladem .
benim burada bir arkadas 15 ayar altindan 2mm kalin ve 50 sm uzunlukta cubuk yaptirdi altinci ustalarina tam 4000 bin lv verdi bunlara .oda sefte deniyor birde bende sefte gurdum .gitik bildim yerlerim var ama baya bir uzak 400-500 mt kadar var bastan o denedi ama demedim buradfa bu var deye arkadas saldi cubuklar duyarlilik cok zayif hic cekim vermedi sonra 300 mt kadar yaklastik az bir duyarlik var ama cubuktan anlamyan bunu cekim demez .
yaklastimi o benim bildim yere 16 mt kendisini hep kuzeye ati nekadar da yaklasmaya basksam cekim cok zayif birde her madene cekim veriyor ben gumuslerlen o altinin cekti yere bakiyorum bana cekim vermiyor sonra kazdik 1,10 sm basladi yer altindan minerali taslar cikmaya aynen altina da ayni carpi yapiyor.
bu cubuklar da gurdum altina gitmiyorlar .
ustalari altin cubuk altina cekim vermiyor bunlar hem gurdum hemde denedim .
boslukta cok iyi boslun ustune geldimi ikiside iki kenara aciliyor.
kim ne derse desin altin altina cekermis deye inanmayin bunlar basimdan gecti.

Üst Alt