Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

zümrüdüanka

Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

merhaba Kurt ini abi cok doru demisin her cubuk calismaz .
ben de bu fikirdeyim .
ben yapardim duyardim buyle deye cubuk yapmis deneyerdim o nokta yapti yeri bastan
2x2 mt 40 sm derinlikte daban atardim sonra yine tutardim cubuklari minerale geldimi o cubu drek atardim saten hic urasmadim bilem .
usta hep buyle deneye deneye cesitli cubuklar en geri bu gumus cubuklar yureyie yati
ve sade bunlar birde pirinc cubuklarini kulaniyorum ve cok da memnunum sindilik baska da cubuk almam ellime isterse hic paras bicilemiyenlerden olsun necinse bunlara alistim .

..................Sevgili Ersan ustam paylaşımların için çok teşekkür ederim.Fakat "GÜMÜŞ çubuk" olayını ilk defa duydum.Ne olduğu,yapımı,içindeki malzemesi v.s. ile ilgili ayrıntılı bir cevap yazarsan çok memnun olurum.Çıraktan,usta'ya şimdiden teşekkürler ve selamlar.

zümrüdüanka

Kullanıcı

değerli arkadaşlarım,yaklaşık 5 ay gibi bir zaman içinde bu konuyu sizlere sunmaya çalıştık.
bana göre konuyu açmak amacımızda vermek istediğimizin , istenilenin seviyeye ulaştığı kanaatindeyim. işlerim nedeniyle önümüzdeki bir kaç gün içinde aranızdan ayrılmak durumum olacak. ALLAH İZİN VERİRSE döneceğiz ama ,bu konuyla ilgili zihninize takılan veya zorlanmış olduğunuz her hangi detay varsa yazarsanız ,gitmeden bu ara açıklık getirmek isterim. hayırlı günler dileklerimle ALLAH a emanet olunuz.

...................Sevgili İKİZCELİ ustam,öncelikle sana ve gıyabında tüm ustalarıma,bilgilerini eksiksiz,doğru ve tecrübeyle beraber aktardığınız için kucak dolusu teşekkürler,sevgi ve saygılar sunarım.Konumuza gelince,ben tek kişilik "L" pirinç çubuk kullanıyorum ve inanın çok memnunum.Büyük paralara alınan ********lerle ve iki kişilik dörtlü çubuklarla aynı alanlarda bende taramalar yaptım ve çok kısa sürede ve çok net bulgular yakaladım.Hamdolsun çubuklarımdan memnunum ama sıkıntım "DERİNLİK ÖLÇÜMÜNDE".Bu aciz çırağına "L" pirinç çubukla ve iki kişilik dörtlü bakır boru ile derinlik nasıl ölçülür öğretirsen beni bahtiyar edersin.Şimdiden çırak'tan usta'ya saygı ve teşekkürler.

zümrüdüanka

Kullanıcı

merhaba cantar ustam ve Kurt ini ustalarim ben buyle sylere inaniyorun ,,usta var ustacik var ,,necin derseniz cok hizli cubuk ustasi gurdum var .
baya bir sene uncesi bu bulgar sitesinde yazdilar bulgasistanin cubuk kulanma bilen herkez davetiye ediyoruz deye bende katildim .
yer kirjali kasabasinin ..yazovir,,kirjali basinda oldu .
onlar zamaninda cesitli ve cesitli derinlikte tek sikeler ve kup bronz sikeler koymuslar
copk cubukcu vardi ta cokunu da elediler sade geziyorlar orda burda deye emin olamiyorlar orada ben 4 sirada kaldim 276 cubukcunun icinde .
bir orta yasli bir adam geldi onu taniyanlar dedi orada burda bisey kalmaz dediler .adam gayeten cok usta ustanin ustasi benim icin .
adam 200-250 mt uzakliklardan tek sike topluyor sade cubuklarlan hemde tek cekimlen hic te ikiciklemiyor .
o gumuk kupleri sikelerlen hepsini buldu somra uzak nookta vardi yine ayni gecti yerde bisey kacirmiyor .
,,,bu yine en buyuk reklami oldu bu adamin,,,,
bir ,,muiltisent,,cikardi iki kabloylan baladi multisente cubuklari cekti belkim 1000 insandan fazla insanlar var hepsi ona bakiyor .
adam cekti cubuklari bir nokta verdi .
sade dediki ta hic yana gitmedimi burden dedi 270 -280 mt uzakta 10 sm derinde bir panca para var dedi .
ben uyle derken ta bu multisentin yana yaklastim bakalim bu adam bunari nereden biliryor deye beni kostu senin burada isin yok deye .
sonra adamin dedi yeri ulctuler tam metreylen 278 mt deng geldi birde o adamda gurdum tam nokta yapti yerde cubuklar acti kendilerini sanki bosluk vart o yerde gibi
ordaki putun arkadaslarin akli oundai .
sonra anlatmaya basladik oturduk oralaya arkadslarlan ama ben merak icinde kaldim bu gumuslerden ta cuclu cekim aln cubuk ta var deye o adamin cubuklarini denedim cok ta biyendim guzel cekim veriyor demeki bu marfet adamda deyil cubuklarda cok hasas duyarli .
sonra o durdumuz topladilar anlatmaya ona sordum bu cubuklarin made si nedir deye .
adam acik yurekli sende ekmek var dedi bana ve biyenmis beni sen dedi heveslisin bu ise hem ta censin dedi bir kac puf noktalar diverdi bu cubukcularda .
adam dediki bu cubuklar bilgisayer,,,hard diskten ,,dukmeymis hemde uyle bir madeden yapik .
7 tane hard diskten dukturmus .
bende topladim ama birturlu musayit olukta dukturemedim buyle cubuk ta elimde duruyor hard disller .
burada birkc ustama uzelden yazdim ta bir haber gelmedi . bilmiyorum ne ildu .
ondan sonra ta cok pratik yapmaya basladim cubuklarlan bu usta gibi olem deye baya da bir gelistirdim bu cubuk ustunde kendimi ama ta baya uranmeye seylerim var .
ama bunlarda eter bana .

..............Sevgili ERSAN ustam,öncelikle bu eşsiz paylaşımlarından dolayı sana ve gıyabında diğer ustalarıma sonsuz teşekkürler ederim.Bir konuya kafam takıldı ama beni aydınlatacağından emin olduğum için gönlüm rahat.Bu bahsettiğin Bulgar adamın çubukları tek kişilik "L" çubuk muydu,yoksa Boru tipi ve içinde malzeme olan tiptemiydi.Eğer boru tipi olup,tek kişilik veya iki kişilik ise,borunun içindeki malzemeler neydi.Ben tek kişilik "L" tipi pirinç çubuk kullanıyorum ve memnunum ama,anlattıklarından çok etkilendiğim için,eğer bana da öğretirsen aynısını yapmak ve sanada dua etmek isterim.Şimdiden çırak'tan usta'ya saygı ve teşekkürler...

ersan

Admin

..............Sevgili ERSAN ustam,öncelikle bu eşsiz paylaşımlarından dolayı sana ve gıyabında diğer ustalarıma sonsuz teşekkürler ederim.Bir konuya kafam takıldı ama beni aydınlatacağından emin olduğum için gönlüm rahat.Bu bahsettiğin Bulgar adamın çubukları tek kişilik "L" çubuk muydu,yoksa Boru tipi ve içinde malzeme olan tiptemiydi.Eğer boru tipi olup,tek kişilik veya iki kişilik ise,borunun içindeki malzemeler neydi.Ben tek kişilik "L" tipi pirinç çubuk kullanıyorum ve memnunum ama,anlattıklarından çok etkilendiğim için,eğer bana da öğretirsen aynısını yapmak ve sanada dua etmek isterim.Şimdiden çırak'tan usta'ya saygı ve teşekkürler...

,,ustam bu bulgar arkadasin cubuklari tek kisilik L tipi cubuk.
ve arkadfasin anlatmasaina bakilira bilgisayar hards diskten yaptirmis .
ve arkadasin cubuklarini denedim ve yureyime cok yati neden dersen hem ,,pirin ve gumus cubuklardabn ta hasas duyarli.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

...................Sevgili İKİZCELİ ustam,öncelikle sana ve gıyabında tüm ustalarıma,bilgilerini eksiksiz,doğru ve tecrübeyle beraber aktardığınız için kucak dolusu teşekkürler,sevgi ve saygılar sunarım.Konumuza gelince,ben tek kişilik "L" pirinç çubuk kullanıyorum ve inanın çok memnunum.Büyük paralara alınan ********lerle ve iki kişilik dörtlü çubuklarla aynı alanlarda bende taramalar yaptım ve çok kısa sürede ve çok net bulgular yakaladım.Hamdolsun çubuklarımdan memnunum ama sıkıntım "DERİNLİK ÖLÇÜMÜNDE".Bu aciz çırağına "L" pirinç çubukla ve iki kişilik dörtlü bakır boru ile derinlik nasıl ölçülür öğretirsen beni bahtiyar edersin.Şimdiden çırak'tan usta'ya saygı ve teşekkürler.

nezaketinize ve kadirşinaslığınıza,kendi ve arkadaşlarım adına kalbi teşekkürler ediyorum. 4 lüleri hiç tavsiye etmedim. ikinci kişiyle uyum zorluğu ve yanılgıya düşme doğabilir.tepki alımında olsun düşünce bazında olsun ,denge kurmaya çalışmak yerine en güzeli senin kullandığın L İKİLİ olanlar tercih edilmeli.
derinlik ölçümünü konunun başında ve görselde verdik. inceleyipte anlayamadığın hangi detay varsa bildirirsen ona göre yazarız inşaallah. bir kullanıcı için bir yapıtın her noktasının derinliğini alması hayatide önemdedir.sağlıcakla,selametle...

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

hayırlı yolculuklar ikizceli ustam güle güle git güle güle gel arayı fazla soğutma inş yolculuğun fazla uzun sürmez ustam

suphanaktas

Kullanıcı

İkizceli ustam düşük enerjili kişilerde bu sistemin çalışmayacağını yazmışsınız, bunun nasıl aşabileceğimiz konusunda deneyiminiz oldumu, olduysa paylaşabilirmisiniz,

teşekkürler.

ferat

Kullanıcı

teşekurler usta

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

değerli arkadaşlarım,bu resmi gümüşler bölümüne attım ama maalesef,2-3 arkadaşımız harici kimse merak etmedi.halbuki bu konuda tecrübeli her arkadaşımın ilgi göstermesini beklerdim. çünkü maden tespitinde hayati öneme haiz somut bir gerçeğin gösterimi idi. birde burada paylaşıp bir kaç ilave sunmak bu konuda tecrübeli arkadaşlarımızın emin oldukları fikirlerinin paylaşılmasını umuyorum.
arazi yapısında 2000 çeşit mineral bulunmakta.
mineral nedir nelerden meydana gelmiştir.
toprağın fiziksel ve kimyasal yapısına göre,bakır gümüş,altın,platin elmas gibi elementlerin,bazılarının farklı oranlarda doğal olarak birleşiminden meydana gelmiştir.petrol kömür gibi organik değil inorganik katı maddedir.
madde neden meydana gelir?
hepiniz atom diyeceksiniz. atomda neler bulunur. nötron,proton ve çekirdek.
değerli arkadaşlarım, çekirdeğin içinde ,kuark denilen enerji mevcuttur.
bu enerji sürekli titreşim halinde sinyal yayar.
bu minerallerin tamamında altın bulunduğuna göre.
konuyu nereye götürmek istediğimi sanırım hepiniz anladınız.
isteyen arkadaşlarımız bu konuyu biraz irdelerse daha iyi anlayacaktır. devam edeceğiz.

Gitti

Kullanıcı

değerli arkadaşlarım,bu resmi gümüşler bölümüne attım ama maalesef,2-3 arkadaşımız harici kimse merak etmedi.halbuki bu konuda tecrübeli her arkadaşımın ilgi göstermesini beklerdim. çünkü maden tespitinde hayati öneme haiz somut bir gerçeğin gösterimi idi. birde burada paylaşıp bir kaç ilave sunmak bu konuda tecrübeli arkadaşlarımızın emin oldukları fikirlerinin paylaşılmasını umuyorum.
arazi yapısında 2000 çeşit mineral bulunmakta.
mineral nedir nelerden meydana gelmiştir.
toprağın fiziksel ve kimyasal yapısına göre,bakır gümüş,altın,platin elmas gibi elementlerin,bazılarının farklı oranlarda doğal olarak birleşiminden meydana gelmiştir.petrol kömür gibi organik değil inorganik katı maddedir.
madde neden meydana gelir?
hepiniz atom diyeceksiniz. atomda neler bulunur. nötron,proton ve çekirdek.
değerli arkadaşlarım, çekirdeğin içinde ,kuark denilen enerji mevcuttur.
bu enerji sürekli titreşim halinde sinyal yayar.
bu minerallerin tamamında altın bulunduğuna göre.
konuyu nereye götürmek istediğimi sanırım hepiniz anladınız.
isteyen arkadaşlarımız bu konuyu biraz irdelerse daha iyi anlayacaktır. devam edeceğiz.

Ustam haklısın.
Lakin bizim gibi daha cubuk sahibi olmamış veya yeni cubuk sahibi olmus arkadaslar icin direk mineral olayı manasız kalıyor.
Ben sırf bu yuzden 3 senedir güvenipte hiç cubuk yapmadımda almadımda.

O yuzden ben dahil diger cubuga yabancı arkadaslar yorum yapmadı zannımca.

Aslında buda yanlış.Mesela gidip 3 tlye pirinc alıp cubuk yapılıp arazide denense ve mineral olayına yogunlaşılsa daha iyi olur.
Mineral olayı işin rengini değiştirmekte cünkü.

Son düzenleme: