Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 34 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

ersan usta gümüş çubuklarda şunu fark etim metal olan bir noktada çubuk tutuğunda her defasaında aynı tempoda çekim veriyor ama minarelse her defasında farklı farklı tepki veriyor.
sevgili aliömer kardeşim, tespitinde doğruluk payı var. lakin mineraller konusunda yazdığım ,ersan ustanında işaret ettiği gibi;
her mineralde değil.bunların çoğunu ben ilk çekiminden ve bakırlarla farklı bir tarzda bakmakla çok rahat eliyorum. yüzde yüz diyebilirim. ama içlerinde öyleleri varki,belirttiğim gibi, gerçek malzemeye hiç bakmadan o türe çok kuvvetli bir şekilde tepki veriyor. bu konuda ayırım yapamayanın yanılması %de %.

ikizceli

Kullanıcı

ustalarim kismetse az bir islerim azalsin bir cok gucl;u bir mineral alaninda bir videyo cekiverecem gumus cubuklarin minerali yerdeki hareketinde.
bu beyaz mineral en guclu mineral ama nekadfar da cuclu mineral olsa cumusler yine beli ediyor kendini mineral cekiminde hem orada bak kaziverecem sizlere tam minerale varinca guesinizki .
bu mineral taslar okadar guclu cekim varki 5 gr beyaz mineral olsu yandaki 10 kjl malzemeyi gurmez cubuk ama bu gumus cubuklarin cekiminden ta beli oluyor tam bu gumus cubuklarin hareketlerinden bilen.
nedense benim de burda 100 lerce arkadas cok urastilar ve birsi de bisey bulamadilar nedense tam bu cubujklarin hareketlerine dikat etmiyorlar .
ben bu gumus cubuklara baska cubuk deyismem nede en pali bir makineustalarim.
muhterem kardeşim,sunduğumuz her bilgiyi,anlaşılır bir seviyede ve noksanlık bırakmadan aktarma ilk amacımız olmalı.
benim değindiğim hayati önemdeki bu konuya ,gümüşleri bizlere sunan bir kardeşimiz olarak ,ilk müdahele eden,noksanlıkları ,edindiğin tecrübelerle giderenlerin önünde olmanı bekledim. çubuk konusunda belli bir tecrübeye sahip arkadaşların katkısı ilede konu ,arzu edilen seviyeye gelmiş olmalı.
seninle tespitlerde ayni neticeyi görmek ,amacımızın doğruluğunu göstermekle birlikte ,kesin sonuca götürecek yollarıda üyelerimize kazandıracağı inancındayım.bunun iç huzurunu ve bahtiyarlığınıda define mekanı ustaları ve üyeleri olarak birlikte yaşayacağız inşaallah.
sevgili kardeşim ,kendi çevrende başarısız olan arkadaşlarının örneğine bizim arkadaşlarımızın yaşamaması içindir bu konuya değinmem.bunu sende ifade ettiğine göre ,bu yolda aydınlatıcı bilgileri yeterince vermek sorumluluğuda bizlerindir.
yoksa gümüşler değerli madene muazzam çekim veriyor. bende her hangi bir *****la mukayese bile etmem. ama mineral konusunu aşmak kaydıyla. eminimki yapacağın çalışma düşündüklerime uygun olacak. bazı detaylarıda elbette bizler sunacağız.
yapacağın çalışmayı arkadaşlarımızın anlayacağı bir şekilde, mümkünse ,oda mezar gibi boşluğun ve malzemeli olan yerlerde yapmanın daha verimli olacağını belirtmek ister,kalbi sevgiler sunarım.sağlıcakla.

ibrahim181

Kullanıcı

İkzceli ustam sen ve ersan gibi değerli ustalardan beklentimiz minerali aşma konusunda yol ve yöntem göstermenizdir dediğiniz gibi bazı mineraller ne yaparsak yapalım metale eş değer sinyal veriyor bu durumunda sizler gibi teçrübe sahibi ustaların sayesinde aşmak niyetindeyiz

ikizceli

Kullanıcı

inşaallah hep birlikte.gönül veren arkadaşlarımızla beraber. birimizin bir noksanını bir diğerimiz tamamlayarak. yeterki samimi ve emin olduğumuz detayları paylaşalım. birde içine çomak sokmadan saygı içersinde yürütme becerisini gösterebilelim.

bence ,bilhassa yeterli tecrübeye sahip olmayan arkadaşlarımın öncelikle işaretli işçilikli yerler ilk tercihleri olmalı.
bu resmin olduğu yeri paylaşacağım inşaallah.bir fikir verir adına paylaştım. öylesine muazzam bir yerki,gümüşlerle olsun bakırlarla olsun ,oda içindeki yerine ve çapına kadar fikir sahibi olmak mümkün. ok işareti tarafında arazi dikleşiyor. tam kenar tespit ettiğimiz yere 15 m.geldi ve denememizde içersinin ağırlığı ,yanımızdakileri görmeyecek kadar kuvvetli idi. böyle bir durumda şüpheye yer kalırmı. medeniyetlerin izlerini taşıyan alanlar birinci önceliğimiz ,fikrini zihinlerimize yerleştirelim.

ikizceli

Kullanıcı

değerli arkadaşlar adım adım hedefe yürüyelim isterseniz. ama birlikte ve sizlerinde katılımıyla olmalı değilmi. gerektiğinde arazide denemeler isteyeceğim. veya diğer arkadaşlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda ,acaba sizler nasıl tepkiler alacaksınız. yazdıklarımızı onaylayıp onaylamadığınızı veya doğru tepkiler alınıp alınmadığını hep birlikte görülmeli. bir noksanlık durumunda bir diğer arkadaşımız bildiğini paylaşmalıki,doğruyu bulalım.benim dediğim doğrudur felsefesine inanmak yerine , herkesce kabul geren neticeye ulaşalım istiyorum. bazılarımız bu konuda çok bilinçlenmiş ileri bir seviyede olabilir ama bir diğerimiz küçük bir ayrıntı ile olayı dahada olgunlaştırmasına katkı yapabilir.
ikinci tavsiyem ,çekim alınan bir yerde mutlaka boşluk tespiti yapılmalı. bir yerdeki bir çalışmada açılan yerin mutlaka derinliğine görede belli bir çapı olmalı.
buda bize çekim alınan noktada bir çalışma yapılıp yapılmadığını gösterecek ve yer hakkındaki düşüncelerimize olumlu veya olumsuz katkı yapacaktır.
boşlukta almışsak,ilerki zaman içindede bunların neticesinde çekim aldığımız yerde nasıl bir yol izlemekliyizki mineral olup olmadığını anlayalıma açıklık getirmeye çalışacağız inşaallah.ama lütfen katkı bekliyorum. sağlıcakla...

TEVFiK

Vip Üye

değerli arkadaşlar adım adım hedefe yürüyelim isterseniz. ama birlikte ve sizlerinde katılımıyla olmalı değilmi. gerektiğinde arazide denemeler isteyeceğim. veya diğer arkadaşlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda ,acaba sizler nasıl tepkiler alacaksınız. yazdıklarımızı onaylayıp onaylamadığınızı veya doğru tepkiler alınıp alınmadığını hep birlikte görülmeli. bir noksanlık durumunda bir diğer arkadaşımız bildiğini paylaşmalıki,doğruyu bulalım.benim dediğim doğrudur felsefesine inanmak yerine , herkesce kabul geren neticeye ulaşalım istiyorum. bazılarımız bu konuda çok bilinçlenmiş ileri bir seviyede olabilir ama bir diğerimiz küçük bir ayrıntı ile olayı dahada olgunlaştırmasına katkı yapabilir.
ikinci tavsiyem ,çekim alınan bir yerde mutlaka boşluk tespiti yapılmalı. bir yerdeki bir çalışmada açılan yerin mutlaka derinliğine görede belli bir çapı olmalı.
buda bize çekim alınan noktada bir çalışma yapılıp yapılmadığını gösterecek ve yer hakkındaki düşüncelerimize olumlu veya olumsuz katkı yapacaktır.
boşlukta almışsak,ilerki zaman içindede bunların neticesinde çekim aldığımız yerde nasıl bir yol izlemekliyizki mineral olup olmadığını anlayalıma açıklık getirmeye çalışacağız inşaallah.ama lütfen katkı bekliyorum. sağlıcakla...
S.a. Sayın Ustam vermiş olduğunuz bu güzel bilgi ve önerileriniz için çok teşekkür eder.elinize ve emeğinize sağlık derim
aslında benim öğrenmem ve bilmem lazım:( çünkü ben başarı sağlıyamıyorum.:(
ya bende çalışmıyor veya ben başaramıyorum.:(
Saygılarımla.;)

ibrahim181

Kullanıcı

Ustam merak etiğim bir konu var minarelerden hariç toprakta gaz oluşumu oluyormuş böyle bir gaz oluşumu çubuklar üzerinde etkisi varmı

ersan

Vip Üye

Ustam merak etiğim bir konu var minarelerden hariç toprakta gaz oluşumu oluyormuş böyle bir gaz oluşumu çubuklar üzerinde etkisi varmı

,,ustam pirinc cubuklar yer altinda gaz olusumunu aynen deyerli bir metal gibi tepki veriyor,,
buyle bir yerden suphe tutarsa gazolai en az 1,50 sm uzunlikta birede 50 sm araylan 5-10 kere sisi sokmakta fayda var ozaman saten cubuk cekim vermez denedim var ozaman toprak hava aliyor ve cubuk cekimi birakiyor bilesin
bunlari haeten kendim denedim var
cok ta guzel ise yariyor.

ikizceli

Kullanıcı

ersan usta cevaplamış. ben gaz ve mineralde şunu tavsiye edebilirim. mezar veya m. odaları mahzenler veya her hangi bir yapıda bir simetri olur. boyundan eninden ve köşeli olup olmadığından fikir sahibi olunur.işçilikli olan bir yerde kuyu tipi harici düzgün bir tarzda ve belirgindir. doğal olan mineralli veya başka bir durumda bu düzgünlük olmaz,azda olsa bir yaygınlık mutlaka olur. kuyuyuda zaten iyi bir kullanıcı çok rahat anlar. işte boşluk tespitinin bir önemide bu durumlarda ortaya çıkar.tespit ettiğiniz alanın dışından geçiniz derken,bunlarında ortaya çıkması sağlanır. gazın veya mineralin olduğu yerde işarette olmaz. birinci tercih işaretli yerler ilinci olarakta mutlaka boşluk tespiti derken bu yanılmalarıda izole etmiş olacağız. sağlıcakla.

Gitti

Kullanıcı

Bugün farklı arazilerde dolaştım.
Yanımızda da yeni tanıştıgımız ve bu yolların adamı olan yaşı başını aşlmış ve 3 çeşit cıbık ve makina kullanan bi abimiz vardı.
Benim gümüş cıbıkları teyit etmek icin denedik.
Hem boşluk hem degerlide gümüşler sıfır hata ile çalıştı.Adam 3 cıbıkla gazı vs herseyi ölçtü eledi ve gümüşlerin söyledigini teyit etti .))
Boşluk konusundada yüzümü kara cıkarmadı gümüşler.

Bugün gümüşlerin dogum günüdür benim için .))

Gümüşlerin profesörü ersan ustaya saygılar bir kez daha.
3 çeşit cıbıga karsı gümüşler... Hakkaten şaşılacak iş.

Üst Alt