Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 33 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

muhterem hititli kardeşim, cevaplamaya girdim ama ikilemde kaldım. N. hocanın iki kişiyede ayrı ayrı haklısın demesi üzerine hanımı ,hoca nasıl olur ikisinede haklısın dediğinde ,hanım sende haklısın demesi aklıma geldi.biz en iyisi suyuna sabuna dokunmadan sana sende haklısın kardeşim demek daha hayırlı olacak sanırım. madolyonun arka yüzünü görmek veya bilenlerin göstermek istemediği bir durumda ,bizim gayretimiz donkişotluğa döner. sağlıcakla kal kardeşim. ALLAH a emanet ol.

Gitti

Kullanıcı

muhterem hititli kardeşim, cevaplamaya girdim ama ikilemde kaldım. N. hocanın iki kişiyede ayrı ayrı haklısın demesi üzerine hanımı ,hoca nasıl olur ikisinede haklısın dediğinde ,hanım sende haklısın demesi aklıma geldi.biz en iyisi suyuna sabuna dokunmadan sana sende haklısın kardeşim demek daha hayırlı olacak sanırım. madolyonun arka yüzünü görmek veya bilenlerin göstermek istemediği bir durumda ,bizim gayretimiz donkişotluğa döner. sağlıcakla kal kardeşim. ALLAH a emanet ol.

.)))
Ustam herkes deneye deneye ögrenecek bu işi eni sonu.
Ben sırf 3 sene araştırdım okudum corbaya döndü mesele.O yuzden cıbık işine güevnmedim vede kullanmadım.
LAkin ersan ustanın cıbıkları gördüktekn sonra fikrim değişti.
Şu dakika ha diyince o etkiyi alamaz kimse elbette,hatta cokta yanılabilir lakin düşe kalka görecez.
Beceremezsekte bırakırız encok.

Hiçbirşey ha diyince olmuyor zaten ustam.
Senin amacının niyetininde farkındayım.
Bu iş her yönüyle irdelense biz amatörler icin co yol gösterici olur elbette.
Ama şimdilik buda yeter bana.
Koca yaz arazide deneyecez tüm cıbıkları.Ya ögreniriz ya bırakırız.Kaybedicek cok şey yok.

yörük

Kullanıcı

.

değerli arkadaşlarım,bu resmi gümüşler bölümüne attım ama maalesef,2-3 arkadaşımız harici kimse merak etmedi.halbuki bu konuda tecrübeli her arkadaşımın ilgi göstermesini beklerdim. çünkü maden tespitinde hayati öneme haiz somut bir gerçeğin gösterimi idi. birde burada paylaşıp bir kaç ilave sunmak bu konuda tecrübeli arkadaşlarımızın emin oldukları fikirlerinin paylaşılmasını umuyorum.
arazi yapısında 2000 çeşit mineral bulunmakta.
mineral nedir nelerden meydana gelmiştir.
toprağın fiziksel ve kimyasal yapısına göre,bakır gümüş,altın,platin elmas gibi elementlerin,bazılarının farklı oranlarda doğal olarak birleşiminden meydana gelmiştir.petrol kömür gibi organik değil inorganik katı maddedir.
madde neden meydana gelir?
hepiniz atom diyeceksiniz. atomda neler bulunur. nötron,proton ve çekirdek.
değerli arkadaşlarım, çekirdeğin içinde ,kuark denilen enerji mevcuttur.
bu enerji sürekli titreşim halinde sinyal yayar.
bu minerallerin tamamında altın bulunduğuna göre.
konuyu nereye götürmek istediğimi sanırım hepiniz anladınız.
isteyen arkadaşlarımız bu konuyu biraz irdelerse daha iyi anlayacaktır. devam edeceğiz.

S.a Paylaşım hususunda gösterdiğiniz ilgi ve emek herkesce malum.Allah razı olsun.Bu minarel olayını kökten halletmedikçe çok emek zayi olup gidecek umutsuzluklar gayyasında.Sanırım sizlerde öyle bi şey yaşamışsınız gibi geldi bana , bu boyutlardaki bir kitle adama baya bi ali cengiz oyunu oynar.Ama neticede insanada çok tecrübe kazandırır.Ustam benim senden şöyle bir ricam olacak.Vaktin,gönlün müsait olduğunda. Bir arazide bu minarelli taşların önünden doğu veya batı istikametine doğru çubuklarla 5-10-20m uzağından çubuklarla geçmeniz ve her uzaklıkta çubukların nasıl bir tepki verdiğini gözlemlemenizi istiyorum.(Mümkünse hem gümüş,hemde sarı kaynak telleri ile.)
NOT : Taşın muhakkak kuzeye bakan yönünün ön tarafında olacak tüm bu denemeler bu çok önemli.
Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

ibrahim181

Kullanıcı

yürük ustam paylaşımlarını mümkün mertebede takip ediyorum gerçek anlamda değerli bilgilere sahip olduğunuz apaçık beli oluyor. bu anlamda size bir sorum olaçak iki farklı nokta düşünelim birinde aradığımız metal diğerinde ise minarel var. çubuklaral bu iki noktada farklı yönlerden arama yaparsak mesela doğudan batıya yada kuzeyden güneye doğru vs. bu şekliyle minarel ve metal ayrımı yapabilinirmi. yani yönlerin metal ve minarel üzerinde ve çubuk çekiminde bir etkisi varmı.

yörük

Kullanıcı

yürük ustam paylaşımlarını mümkün mertebede takip ediyorum gerçek anlamda değerli bilgilere sahip olduğunuz apaçık beli oluyor. bu anlamda size bir sorum olaçak iki farklı nokta düşünelim birinde aradığımız metal diğerinde ise minarel var. çubuklaral bu iki noktada farklı yönlerden arama yaparsak mesela doğudan batıya yada kuzeyden güneye doğru vs. bu şekliyle minarel ve metal ayrımı yapabilinirmi. yani yönlerin metal ve minarel üzerinde ve çubuk çekiminde bir etkisi varmı.

Aliömer kardeşim benim edindiğim tecrübeye göre çubuk ilk çekimini etraftaki en güçlü olana yapacaktır.Bu minarelde olabilir,metalda kullanılan çubuğa göre boşluk bile olabilir.Yüzlerce metreden alınan çekim seni bir alana götürür,bir kayalığa çakar diyelim.Hatta o kayadan değerli sinyalide alabilirsin ama ya o kayadaki minarellenme metalabenzer eş bir frekansa sahipse.İşte tüm sorun bu.Şu topraktaki altın gibi parlayan yalancı altın varya pirintmiydi neydi onun gibi.Çubukcu bu minarel olayını halletmeden işi zor."Bulduğun metal senin olsun sen bana bulduğun minarelden bahset"benim prensibim olmuştur.Minareli aşan her şeye varır vesselam.Onun için ikizceli ustamdan bazı deneyimler yapmasını rica ettim o ve diğer arkadaşlar,ustalar bu konuda tecrübelerini aktarırsa çok iyi olur kanısındayım.

Aliömer yönlerin çukuk çekimi üstünde etkisi olmaz,ama yönlerle hangi metalin,hangi tür minarelin ne yönde salınım yaptığı çubuklarla tesbit edilir ve bu konuda bazı tecrübeler edinilirse yakalanan objenin metalmi,minarelmi olduğu önceden az çok anlaşılırsa bunun ne kadar değerli olduğunu ehli bilir.Bu konuda değerli tecrübeler var ama ben hala o altın vuruşu aramaktayım ve malesef daha bulamadım.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

değerli arkadaşlar,sadece bu iki örnek değil,bölgemde bildiğim bir çok çeşitli tarzda minarelli yeri bütün yönlerinden ve belli mesafelerden günlerce geçtim.resimde görülen karşı yol çalışmasında belli bir alan ışıl ışıl.ve bir çok yerde. bunları gümüşler değerli veriyor. yoğun olduğu noktaya kilitleniyor.resimde görülen sağdaki kaya görünümlüyü neden paylaştım.kayanın dış kısmı gayet doğal görünümlü,bir kaç cm.iç kısmı,sanki özel yapılmış gibi ve renkli.bir miktar kırarak iç renginide görmenizi istedim. dışından anlaşılmıyor.gümüşü ayırmak mümkün değil. bunun 12m. yakınında bir değerli oda mevcut. odanın yakınında ve bu kayaya uzak mesafede tuttuğumda odaya değilde bu kayaya yöneliyor.odanın çok yakınına veya üzerine gelinirse ancak verebiliyor. bu tipte olanın çekimi çok kuvvetli ve yanıltma yüzdesi çok fazla.yanında olanı ve bir çoğunu çok kolay eliyorum.sadece bu kaya türü zorladı.onuda aşmış gibiyimde tam dönüşüme geldiği için çalışmamı yeterli görmüyorum.
kabul edelimki tamamını eleme imkanım var.ama bu konuda henüz işin başında olanlar veya belli bir aşama kaydetmeyen arkadaşlarımız,her yerde bunlarla karşılaşacak ve hayal kırıklığı yaşayacaklar. bunun bende yarattığı rahatsızlık bu konuya değinme mecburiyeti doğurdu.gittiğimde olumlu veya olumsuz kesinleştirim.
sizler gibi belli bir düzeydeki arkadaşlarımın,arzu ederlerse belli aşamaya geleceğine inanıyorum. tespitte yanılmamak için nasıl sistem uygulamalıyız.bizimle birlikte bilgisinden emin olan arkadaşlarımızda katkı yaparak bu işi çözme gayretinde olursak aşılacağı kanaatindeyim.nazı bildik sistemler yeterli gelmiyor maalesef. tecrübeli her arkadaşım,samimice elini bu taşların altına koymalı diyor saygılar sunuyorum.

ibrahim181

Kullanıcı

gerek dörtlü gerekse L tipi çubuklarla çok sayıda minarel topladığım oldu. şu aşamada minareli tamamıyla elemek pek mümkün gibi görünmüyor. çünkü farklı bölgelerde farklı farklı yapıda minarel mevcut. kendi adımı şunu söyleye bilirim eğerki bir noktada sinyal alınmışsa minarelmi metalmi olduğu hakında fikir edinmek için çok hasas bir şekilde çubuk tutmak gerekir eğerki alanda kayma oluyorsa bu kesin minareldir demek doğru olur. ayrıca minarel dışında yerde oluşan gazlarda çubuklarda hem boşluk hemde metal konusunda büyük ölçüde yanılmalara neden oluyor. bunuda yere biri iki noktada kazık çakıp beli bir süre bekledikden sonra tekrar çubukları tutmaktır.

Gitti

Kullanıcı

Şimdi araziden döndüm eve.
Gümüşlerle gecenlerde çekim aldıgım eski helenistik dönem yerleşim ve kaya mezarların oldugu bölgeye 3 kmden cekim verdi aynı yere.
Daha evvelki actıgım kaplumbaga tepe dedigim konudaki kaplumbaga tepenin arkasında yine zirvedeki düzlükte bulunan tarlanın ortası.
Tarlanın karısındada kazılmıs biyer var ordada bosluk cektim gümümşlerle.
Orasıda kapatılmıs kuyuymus.

Bu tarlanın ortasındaki yer toprak ve mineral taş vs yok.Lakin kaplumbaga tepe dedigim yerde kalker tarzı pamukkaledeki gibi bir yapı var.
Bu taralaya cekim aldıgım 3 km uzaklıkla buranın arasında ise kocaman tepeler var virazjlar vs var.
Namussuz gümüşler bunca tepe,viraj vs mesafeden bile tam şaşmadan oraya dogru götürdü beni.
Orada acılmamış kaya mezarlarda var ve etrafta cok tek tek varmıs arazinin her adımı küp parcası ve mihap işaretleri vs kaynıyor.
O tarlaya ne hikmetse cekim veriyor boyna.

Bişrde tarlanın diger usunda yani bu cekim aldıgım yerden encok 50 mt ötede büyük bir alıc agacı dibinde kaya var kayanın hemen yanında irili ufaklı taşların oldugu toprak yer var muhtemelen mezar.
Tam dibine gittigimde bu taslıgın tm üstünbde de x yapıyor gümüşler.

Mezarları filan dibindeyken çekiyor gümüşler onu adam akıllı gördüm dostlar.
Fakir mezarları ama sanırım bi yüzük veya küpe var onları bile kacırmıyor namussuz.

Tabi tam kesin konusmak icin çekim aldıgım yerleri kazmam lazım oda cok mümkün olmuyor.)))

ersan

Admin

ustalarim kismetse az bir islerim azalsin bir cok gucl;u bir mineral alaninda bir videyo cekiverecem gumus cubuklarin minerali yerdeki hareketinde.
bu beyaz mineral en guclu mineral ama nekadfar da cuclu mineral olsa cumusler yine beli ediyor kendini mineral cekiminde hem orada bak kaziverecem sizlere tam minerale varinca guesinizki .
bu mineral taslar okadar guclu cekim varki 5 gr beyaz mineral olsu yandaki 10 kjl malzemeyi gurmez cubuk ama bu gumus cubuklarin cekiminden ta beli oluyor tam bu gumus cubuklarin hareketlerinden bilen.
nedense benim de burda 100 lerce arkadas cok urastilar ve birsi de bisey bulamadilar nedense tam bu cubujklarin hareketlerine dikat etmiyorlar .
ben bu gumus cubuklara baska cubuk deyismem nede en pali bir makineustalarim.

ibrahim181

Kullanıcı

ersan usta gümüş çubuklarda şunu fark etim metal olan bir noktada çubuk tutuğunda her defasaında aynı tempoda çekim veriyor ama minarelse her defasında farklı farklı tepki veriyor.