Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 35 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

ah benim sevgili hititli kardeşim ,ilerki zaman içinde ,pratik yaptıkça deneyim kazandıkça daha çok şaşıracaksın. sanırım ilk deneyimlerin.
çalışmaya başlarken zihnini bir yere odaklama. açılmış boş bir oda dahi olsa,onu yok farz ederek ,elindekilere odaklan. bana istediğimi verecek düşüncesiyle tut ama şuraya buraya boşluğa vs yi aklına getirmeden. bunları niye yazıyorum, değerli madene minerale evet ama gümüşler boşluğa gitmez.osda neye çekiyorsa ona gider sen boşluğa zannedersin. onunla ne boşluk ne derinlik alınamaz. yanında bir bakır olanı olmalı. fırsatın olduğunda ikisiylede tekrar bak,anlayacaksın. boşluğu başkalarıylada alırsın ama bakırın maden tespitinde ve mineralde farklı özellikleri mevcut.ilerde belki değinilir. ama talep olmayınca kendimemi yazayım. sağlıcakla.

ibrahim181

Kullanıcı

İkizceli ustam şüphelendiğim bi yer vardı çubuklarla ilk tespit yapmaya gitiğim zaman yanlız başıma alan çok sesizdi aniden korku basmıştı korkudan etrafıma odaklanmıştım çubukları böyle tutum hiç tepki almadım daha sonra ekiple gitik aynı yere çubuklar bu sefer çekim aldı çalışma yaptık sonuç sıfır. Dediğin gibi kendini köntrül edemeden bu iş olmaz

Gitti

Kullanıcı

ah benim sevgili hititli kardeşim ,ilerki zaman içinde ,pratik yaptıkça deneyim kazandıkça daha çok şaşıracaksın. sanırım ilk deneyimlerin.
çalışmaya başlarken zihnini bir yere odaklama. açılmış boş bir oda dahi olsa,onu yok farz ederek ,elindekilere odaklan. bana istediğimi verecek düşüncesiyle tut ama şuraya buraya boşluğa vs yi aklına getirmeden. bunları niye yazıyorum, değerli madene minerale evet ama gümüşler boşluğa gitmez.osda neye çekiyorsa ona gider sen boşluğa zannedersin. onunla ne boşluk ne derinlik alınamaz. yanında bir bakır olanı olmalı. fırsatın olduğunda ikisiylede tekrar bak,anlayacaksın. boşluğu başkalarıylada alırsın ama bakırın maden tespitinde ve mineralde farklı özellikleri mevcut.ilerde belki değinilir. ama talep olmayınca kendimemi yazayım. sağlıcakla.

Ustam dogrudur ilk deneyimlerim bunlar.
Ben tam olarak ayrıntılı ve acık yazmadım belkide.
Bu usta şurda cıbık tut dedi ve dolandım x yapan yerde evet dogru dedi kendi cıbıklarını tuttu teyit etti.
Sonra şuraya dogru yürü dedi bir büyük tümülüs üstündeydik ve bosluk aldım gümüşler yanlara acıldı.Usta elindeki cıbıkla taradı orayı ve yine dogru dedi.
Birde bir kazan dolusu altın olan bir noktadan şüpheleniyorlarmıs belgeli vs dediler oraya yürü dedi yürüdüm yine x aldım ve oda tutu ve burada tam x aldıgın yerde dedi.
Yetmedi bide derinlik al dedi aldım 3 mt.
ODa ölçtü dogru dedi.
Yani burda bişi var kanısıyla dolanmadım arazide ustam.
Zaten ben bilim ve mantıkla izahı olmayan şeylere ha diyince inanmam.
Gözümle görünce inanrım.
Özellikle bu cıbık işinde ustam.

Ha sende haklısın şöyleki ; çarpı yaptıgı yeri kaz bakalım altın veya gümüş cıkacak mı diyebilirsin bende o kanaatteyim ustam.
Ama kazma işi sakat malum,e bide benim yerlerim hep ya anayol dibinde ya emniyetin bahcesinde ya jandarma karakolunda.)))
Allah bize sotede yer vermiyor ne hikmetse.
O yuzden el değemiyorum ustam.

Birde bu tespit edilen yerleri bu usta radar bi *****lada taratmıs bizden evvel.Yani 3 cıbık ve bi radar *****la taranmıs ve gümüşler de yanılmadan nokta verdi hep.
Bende baya kanaat getirdim ve güveniyorum artık.
Pratik yapmak lazım elbette.
Ersan usta gibi 3 kmden filan cektirmek ha diyince olmaz.
Bana 100 mtden cekse yeter zaten.

Birde ustam ; senin bakırlarla yüzde yüz minerali ayırma yöntemini paylaşırsan sevinirim.
Bende bakırda var plastikte pirincte gümüşte.
Bu işe gec basladık ama hakkıyla ögrenmek bilmek isterim.
Ki ustalar arasında bilgisini esirgeyenler listesinde en baştasın onuda hep söylerim.
O yuzden bilgileriniz paylaşır bizleri aydınlatırsan cok müteeşşir oluruz.

ikizceli

Vip Üye

hititli kardeşim,ne senden kanıt istiyor,nede yazdıklarına inanmamazlık yapıyorum.sadece senin için önemli bir eksikliği anlatmaya çalışıyorum.
vatandaşın söylemlerine göre sen ,onun sözleriyle tamamen etkisi altında denemeni yaptın. bunlarda elindekilerin tepkisine yansıdı.onun var demesi beyninde.
hayır deme dediğimi iyi algıla.
gümüşler kullanıcıdan etkilenmese boşluğa asla gitmez,bu detayı iyi anlamalı ve çalışmalarını ona göre tanzim etme gayretinde olmalısın.
eline birde bakır al. bir mezarlık vs bir boşluk olan yere gittiğinde ,ikisinide ayrı ayrı ,ama beynini oradaki boşluğa odaklamadan tut.bunu evindede yapabilirsin. çünkü oda altında boşluk olur. oda içinde bir köşede değerli bir maden olsun. bunlar şuna buna çekecek düşüncesinden tamamen sıyrılıp,hayatında yaşadığın önemli bir olayı ,liseli aşkını vs.düşünerek tut ve onların tepkisini bekle sadece gözlerin üzerinde olsun .bunu yakalayamayan doğru tepki alamaz. bunu yakaladığın zaman kendine güvenin artacak ve ilerki zamanlarda bu durumu yaşamayacaksın. onlarla özdeşmiş bütünleşmiş olacaksın. ilisinin tepkisi farklı olacak. ama zihinde şöyle tepki verecek düşüncesi asla olmasın. sonrada aldığın tepkileri paylaşıver bir zahmet. maden tespitinide zaman içersinde yazacağız inşaallah.sağlıcakla.

Gitti

Kullanıcı

hititli kardeşim,ne senden kanıt istiyor,nede yazdıklarına inanmamazlık yapıyorum.sadece senin için önemli bir eksikliği anlatmaya çalışıyorum.
vatandaşın söylemlerine göre sen ,onun sözleriyle tamamen etkisi altında denemeni yaptın. bunlarda elindekilerin tepkisine yansıdı.onun var demesi beyninde.
hayır deme dediğimi iyi algıla.
gümüşler kullanıcıdan etkilenmese boşluğa asla gitmez,bu detayı iyi anlamalı ve çalışmalarını ona göre tanzim etme gayretinde olmalısın.
eline birde bakır al. bir mezarlık vs bir boşluk olan yere gittiğinde ,ikisinide ayrı ayrı ,ama beynini oradaki boşluğa odaklamadan tut.bunu evindede yapabilirsin. çünkü oda altında boşluk olur. oda içinde bir köşede değerli bir maden olsun. bunlar şuna buna çekecek düşüncesinden tamamen sıyrılıp,hayatında yaşadığın önemli bir olayı ,liseli aşkını vs.düşünerek tut ve onların tepkisini bekle sadece gözlerin üzerinde olsun .bunu yakalayamayan doğru tepki alamaz. bunu yakaladığın zaman kendine güvenin artacak ve ilerki zamanlarda bu durumu yaşamayacaksın. onlarla özdeşmiş bütünleşmiş olacaksın. ilisinin tepkisi farklı olacak. ama zihinde şöyle tepki verecek düşüncesi asla olmasın. sonrada aldığın tepkileri paylaşıver bir zahmet. maden tespitinide zaman içersinde yazacağız inşaallah.sağlıcakla.

UStam elbette sen bu konuda bilgi tecrübe sahibisin ve söylediklerinin manası var.
Lakin şu bakır cıbıkla yüzde yüze yakın eleme yönteminin ayrıntılarını paylaşırsan bu aralar araziye cok gidiyorum denemeler yapayım.
İleriki zaman benim icin yok ustam.
Vakit nakittir ve bu yaz bu işler oldu oldu yoksa tamamen define sayfasını kapatıyorum hayatımda.

Zten cok bilgi kirliliği var ve cıbık dendimi net birşey göremiyoruz.
Ben sırf 3 sene arastırdım ve kanaat getiremedim bu işe.

Ayrıntıları paylaşırsanız memnun oluruz biz yeni baslayan tüm üyeler.

ikizceli

Vip Üye

bilgi kirliliğine kısmen katılabilirim. birimiz kendince bir sistem oturtup,diğerlerine gözünü kapatırsa,kendi sisteminide %de % neticelendirmemişse maalesef noksanlıklar doğabiliyor.
onunda kendince gerek tepki yönünden gerek zihinsel olarak doğruları var.
sizlerin yapması gereken,verilenleri arazi üzerinde uygulayarak kendi doğrunuzu bulmaktır.böylelikle hem çalışmanızda emin olduğunuz konuma gelir,hemde bu bilgileri paylaşanları töhmet altında bırakılmamış olunur.benim dediğime bunlar kesin doğrulardır diyerek bir kişiye bağlı kalmak yerine diğer arkadaşlarımızında verdiklerinide arazi üzerinde tatbik eriniz.
maden tespitine gelince ,ben ve diğer arkadaşlarımız bazı resimle ,bulguyla bu konuya ara ara değinmemize rağmen,konuyu yeterli seviyeye ulaştıramadık.bazı detaylarda küçükte olsa yukarda yazdığım nedenlerden ötürü bakış farklılıklarımız var.bunlarda sizlerin doğruyu bulmanız için ,istifade edebilenler için bir kazanımdır.hiç bir üyemizin bu usta yanlış bilgi veriyor düşüncesinde olmasını kabul etmem.her ustamız kendi kazanımlarını samimi olarak verme gayretinde.
muhterem kardeşim ben biraz açık ifadelerde bulunabilirim. oda sizler içindir. lütfen yanlış anlaşılmasın.
böyle hassas bir konu ,sadece kağıt üzerinde ustaların verdiklerini okumakla istenilen seviyeye gelinmez.ya benim yazdıklarımda bir noksanlık varsa.değilmi. bu bilgiler yılların emeği.bir iki arkadaşımız hariç diğerleri evinde ,ustalarım şöylemi böylemi.kabul edemiyor verdiğimiz emeğe üzülüyorum.
sana yazmışım,güzel kardeşim noksanlık var. eline birde bakır alarak bak ve tepkilerini yaz.
ne yaptın abiciğim? bundan sonra yazacaklarımı hakkıyle nasıl yapacaksın. kırılma yok.
maliyeti bir liralık bakır .
bu işi ben başaracağım diyen azimli her arkadaşım,gümüş ,bakır ve bir değerli altın gümüş gibi madenle araziye çıksın. önce çıplak elle her ikisi ile ayrı ayrı baksın.
sonrada sağ eline değerli madeni alarak tekrar baksın. bu bir boşluk olan yerde olsun.her ikisindende çıplak elle ve madenle aldığı tepkileri yazsın.çalışmasında tavsiyemiz üzere ve hiç acele ermeden ,unutmamak içinde bir kağıda not tutsun.
yeterli tepkiyi almış olan gayretli her arkadaşıma bundfan sonrasınıda seve seve yazarım.
eğer mineralli bir yeriniz varsa ,ayni şekilde ondada uygulasın.buda çok önemli.
sağlıcakla selametle hititli kardeşim.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı

bu çubuk işinde ben bile sadece sarı kaynak elekturotuyla boşluk ve madenler üzerine kısa sürede yaptıgım çalışmalar da iyi sonuçlar alıyorum boşlugu bina içerisinde çokrahat buluyor metal testlerim de kapalı pilastik sandıkların içerisindeki malzemeyi de buluyor tabi burada ikizceli ustanın anlatıgı bilgilerinde çok faydasını görüyorum bu sabah baya talim yaptım kısmetse açık arazide yapacagım testlerde ne olacak onuda yazarım

ibrahim181

Kullanıcı

[IZLESENE][/IZLESENE]İkizceli ustam verdiğiniz bilgiler ışığında bakır çubuklarla neler yapıla bilineceğini gördüm tatbik Et'im son arazi deneyimimde kafama takılan bir soru oldu gümüş pirinç çubuklarla çekim aldığım bir noktada boşluk olup olmadığını anlamak için bakırlarla baktım ançak bakırlarla direk noktanın üzerine geldiğimde direk kapanıyor bir adım sonra tekrar açılıyor kenarından çekim almıyor. Ustam acaba bu durumda metalemi yoksa boşluğamı tepki verdi. Bakırı çıplak elle hiç bir şey temas ettirmeden tutum

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

Vip Üye

bu çubuk işinde ben bile sadece sarı kaynak elekturotuyla boşluk ve madenler üzerine kısa sürede yaptıgım çalışmalar da iyi sonuçlar alıyorum boşlugu bina içerisinde çokrahat buluyor metal testlerim de kapalı pilastik sandıkların içerisindeki malzemeyi de buluyor tabi burada ikizceli ustanın anlatıgı bilgilerinde çok faydasını görüyorum bu sabah baya talim yaptım kısmetse açık arazide yapacagım testlerde ne olacak onuda yazarım

ankaralı ustam kendinden ne güzel örnek vermişsin. istediğimizde bu.
zamanın olsa eminim çok kısa zamanda bialer seviyesine gelecek bir irade ve azim sahibisin. sağlıcakla.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı

ankaralı ustam kendinden ne güzel örnek vermişsin. istediğimizde bu.
zamanın olsa eminim çok kısa zamanda bialer seviyesine gelecek bir irade ve azim sahibisin. sağlıcakla.

ustam bu işte üzerimizdeki emegini unutamam sağolasın .