Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 36 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

[IZLESENE][/IZLESENE]İkizceli ustam verdiğiniz bilgiler ışığında bakır çubuklarla neler yapıla bilineceğini gördüm tatbik Et'im son arazi deneyimimde kafama takılan bir soru oldu gümüş pirinç çubuklarla çekim aldığım bir noktada boşluk olup olmadığını anlamak için bakırlarla baktım ançak bakırlarla direk noktanın üzerine geldiğimde direk kapanıyor bir adım sonra tekrar açılıyor kenarından çekim almıyor. Ustam acaba bu durumda metalemi yoksa boşluğamı tepki verdi. Bakırı çıplak elle hiç bir şey temas ettirmeden tutum

konuya en çok emek veren itina üzerinde gayret gösteren bir kardeşimsin. gerek özelden gerekse buradan yazdıklarımla hiç kimsenin bilmediği bir özelliği çok rahat alır duruma gelmişsin.dün bu konuda arkadaşlarımla bir çalışmayı sunacaktık. lakin imkan olmadı.boşluğun üzerinde verdiği tepkiyi ,eğer boşluk içinde bir maden varsa ve üzerine gelindiğinde birden değiştirir,tepkinin şekli değişir. madenin etkisinden kurtulunca tekrar eski haline döner.
evet aldığın içerdeki bir metalin kesin bulgusu. anlattığın tepkilerde % yüz doğru.kişiye göre tepkide bir farklılık olabilir. mutlaka bakır olandan bulundurunuz dememizin nedenide amacımızda anlaşılır bir açıklığıa kavuşuyor değilmi.
sevgili kerdeşim,ayni yere yolun düştüğünde sağ eline bir maden alarak bakırları tut. tepkilerde % yüz değişim göreceksin. zihnini rahat tut ve şöyle böylemi yapacak düşüncelerden arınarak,sadece üzerinde yürü verdiği tepkiyi gözlemle.gümüş kullanıyorsan ayni şekilde onlarlada bak. biraz açığına bir maden koyarakta veya elinize alarak mineralli parçacıklarlada.ayrıca bakınız ve tepkileri unutmamak için not edip paylaşınız.bu yazdıklarımı dediğim tarzda çıplak elle ve elinize alacağınız maden ve mineralli parçaları tutarak ayrı ayrı alınız. bu çalışmada gümüş ve bakır olanları kullanınız. diğer çeşitte oılanlarda bu özellikleri bulamayacaksınız ve yanlış neticeler doğar.
bu detayda bize içerdeki madenin türünü anlamamıza vesile olacaktır.
sağlıcakla.

Gitti

Kullanıcı

Dün ipek yolu üzerinde olan harika kayalık bir bölgede gümüş bakır ve pirinc cıbıkları test ettim tekrardan.

Bir kayalıgın önünde arkadasım pirinc cıbıklarla güzel çekim aldı degerli olarak.
Ben gümüşlerle kayanın önüne gelir gelmez aniden yanlara acıldı cıbıklar.
İnanılmaz bir çekim vardı.
Sanki zeminde kocaman bir bosluk var.
Bakırlarlada baktım onlarda x yaptı.

Boşlugun cercevesini ölçmek istedim 25 mt kare civarı bir cerceve cizdim gümüşlerle.
Ama bugüne değin aldıgım en ciddi çekim buydu.
Kayalıgın önüne gelir gelmez aniden yanlara acılıyor cıbıklar.
Bende bu denli ciddi tepkime vermez hiçbir cıbık.

Sonra adak baglama boşlugu olan 50-100 mtlik kayalıgın üzerine ve sırtına cıktım.
Sırtında ve sırtının eteklerinde cok ciddi çekimler aldım.
İrili ufaklı taş öbekleri tarzı mezarlar vardı zaten adım başı.

Bakırlarlada baktım hep x alıyorum.Pirinclerde birbirlerine tamamen paralel oluyor yapısıyor yani.

Gümüşlerdeki bu tepkimeler beni cok şaşırttı.Bu arazide sanırım hem tektek para var hem mezarlar var.
İnancınız olsun gümüşler nereye dönecegini bilemiyor bazı noktalarda.

Kafam allak bullak oldu .))

LAkin karar kıldıgım nokta 4 adet taş öbegi oldu.
Portakal veya daha büyük taşların öbeklendirildigi mezarlar var.
Derinlik aldım 1.60 civarı veriyor her öbekte.
Pirinclerlede teyit ettik bunu bakırlarlada.

Konuya katkısı ne olur bilemiyorum ama bunlar arazi deneyimlerimdi.

NOT : Arazideki hiçbir kaya ve taş mineral içermiyor onu belirteyim.PArlak camımsı tarzda zerre kadar bir taş dahi yok.

Son düzenleme:

ikizceli

Vip Üye

sevgili kardeşim,katkısı elbette olur. takip edenler için,en önemliside senin adına olur.
resimleri izledim.söylediklerini teyit eder kalitede yerler.
senin ve arkadaşlarım için tespit konusunda bir iki noktaya değinmek istiyorum.
çubukların tepkisi kişiye göre değişebilir. sizde çarpı yapan bende kapatabilir. bunun gibi. önemli olan boşluk olan yerlerde deneyerek,kendinizde verdiği tepkinin şeklini bilmenizdir.başkasında verdiği değil sizdeki verdiği sizin için aslolan olmalı.
birde boşluk için,prinç,bakır,aluminyum vs.kullanırsanız ,meden için gümüşü kullanınız. ayrıca bakırlada teyit ediniz. bakırların diğerlerine göre bir ayrı özelliği var.boşluğu verdiği gibi ,boşluğun içinde bir maden varsa üzerinden geçerken mutlaka verir.aliömer kardeşimiz üstte yazmıştı,bakınız.
bir daha yazıyorum,gümüşler boşluğu vermez. bakırlar hem boşluğu hemde varsa tarif ettiğim tarzda madeni verir.bunun dışındaki alınan tepki ,büyük ihtimalle beynin verdiği yanıltıcı bir tepkidir. dikkat edilmeli.
minerallerin toprak altında veya kayalarda görülmeyen derinliklerde olması gayet tabiidir,yanılmayınız. bunlara gümüşlerde gider.
bu noktada, gerek benim gerek diğer arkadaşlarımızın tarif ettiği sistemler uygulanarak işin özü öğrenilmeli. yoksa boşa bir emek verilmiş olmasın.
muhterem kardeşim keşke elinde altın gümüş gibi değerli maden olsaydıda tarif ettiğimiz şekildede bakabilseydin.
emeğine sağlık .sağlıcakla.

Gitti

Kullanıcı

sevgili kardeşim,katkısı elbette olur. takip edenler için,en önemliside senin adına olur.
resimleri izledim.söylediklerini teyit eder kalitede yerler.
senin ve arkadaşlarım için tespit konusunda bir iki noktaya değinmek istiyorum.
çubukların tepkisi kişiye göre değişebilir. sizde çarpı yapan bende kapatabilir. bunun gibi. önemli olan boşluk olan yerlerde deneyerek,kendinizde verdiği tepkinin şeklini bilmenizdir.başkasında verdiği değil sizdeki verdiği sizin için aslolan olmalı.
birde boşluk için,prinç,bakır,aluminyum vs.kullanırsanız ,meden için gümüşü kullanınız. ayrıca bakırlada teyit ediniz. bakırların diğerlerine göre bir ayrı özelliği var.boşluğu verdiği gibi ,boşluğun içinde bir maden varsa üzerinden geçerken mutlaka verir.aliömer kardeşimiz üstte yazmıştı,bakınız.
bir daha yazıyorum,gümüşler boşluğu vermez. bakırlar hem boşluğu hemde varsa tarif ettiğim tarzda madeni verir.bunun dışındaki alınan tepki ,büyük ihtimalle beynin verdiği yanıltıcı bir tepkidir. dikkat edilmeli.
minerallerin toprak altında veya kayalarda görülmeyen derinliklerde olması gayet tabiidir,yanılmayınız. bunlara gümüşlerde gider.
bu noktada, gerek benim gerek diğer arkadaşlarımızın tarif ettiği sistemler uygulanarak işin özü öğrenilmeli. yoksa boşa bir emek verilmiş olmasın.
muhterem kardeşim keşke elinde altın gümüş gibi değerli maden olsaydıda tarif ettiğimiz şekildede bakabilseydin.
emeğine sağlık .sağlıcakla.

Ustam söylediklerine kesinlikle katılıyorum.
Ben pirinc cıbıkları alıp denedigimde güzel tepkime aldım lakin ogün baska hangi cıbıga dokunduysam zerre oynamadı.Pirincler benim enerjimi tamamen bitiriyor nedense..
O nedenle arkadasıma verdim onları ve onda gayet güzel tepki aluıyor.
Gümüşte cogu kez denedik zaten.
Gümüşte pirinc cıbıklar arkadasta tamamen paralel olup birleşior.
Boşlukta ise x yapıyor.

Bu defa hem kendim hem arkadasım özellikle beyni boşaltıp denedik senin bahsettigin üzere ustam.
Arazide inanılmaz çekim aldım gümüşlerle ustam.
Bircokyerde yanlara acıldı ve bircok yerde de x yaptı.
Konuda son yorumumda ekledigim fotoda 3 adam var ve onların oldugu kısım bahsettigim nokta işte.
Gümüşlerle o noktanın kenarına gelir gelmez cıldırıp yanlara acılma yapıyor ustam.
Bariz mıknatıs etkisi.
Elimi sıktıgım halde durmuyor cıbıklar,o kadar ciddi bir çekim sözkonusu.

Evdeki denemelerimde altına tepkisi x şeklinde oluyor gümüşlerin.
Arazide gümüştede x yapıyor.
Lakin yanlara acılmasına akıl erdiremedim.
Gümüş cıbıklarıma baskasınında elini sürdürmem hiç etkilenmesin diye.

Bakırlarıda denedim gümüşlerin çekim verdigi yerlerde ve hjepsinde x yaptı ustam.

Mineral meselesine gelince; topragın altında elbette olabilir lakin ustam arazinin yüzeyinde ve bazı acılmıs cukurlarda da inceledim zerre kadar bir oluşuma rastlamadım.

Zannımca arazide büyük ve cok ceşitte dagınık şekilde sikkeden eşya vb kalıntıya kadar cok fazla emare var ki gümüşlerin ani ve hızlı tepkimesine neden olmakta.

Bu yanlara acılması olayı belkide farklı bir metale verdigi tepkidir.Platin olabilir mesela.
O ayrıntıyı netleştiremedim maalesef.
Ama en iyi çekim yanlara acılma şeklinde oldu.

ibrahim181

Kullanıcı

ikizceli ustam daha önçe tespit etiğim noktaya tekrardan gittim benden yapmamı istediğiniz uygulamaları bire bir yaptım. GÜMÜŞLER; Dil altına altın aldığımda çekim aldım. elime altın aldığımda çekim alamadım. yere altın gömdüm iki nokta arasından geçtim gömdüğüm altını değil noktya çekim aldım. gümüşlerle boşluk almadım. BAKIRLAR: Tutuğumda boşluk veriyor boşluğun bir köşesinde birden açılıp tekrar kapanıyor. elime altın aldığımda metal tepkisi almıyorum. PİRİNÇ: tutuğumda aynı noktaya çekim aldım. altınla tutuğumda çekim almadım. yere altın gömdüm aralarından geçtim noktaya çekim verdi ustam doğrularımı eksiklerimi paylaşırsanız memnun olurum. ustam eklemekte yarar gördüm gümüşlerle iki nokta arasında geçerken gömdüğüm nokta yakın giderken gümüşler açılıyor ama biraz ortadan geçerken daha çok tespit etiğim noktaya gidiyor bu durum kütlenin büyüklüğü ve küçüklüğüle alakalı olabilirmi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

Vip Üye

Ustam söylediklerine kesinlikle katılıyorum.
Ben pirinc cıbıkları alıp denedigimde güzel tepkime aldım lakin ogün baska hangi cıbıga dokunduysam zerre oynamadı.Pirincler benim enerjimi tamamen bitiriyor nedense..
O nedenle arkadasıma verdim onları ve onda gayet güzel tepki aluıyor.
Gümüşte cogu kez denedik zaten.
Gümüşte pirinc cıbıklar arkadasta tamamen paralel olup birleşior.
Boşlukta ise x yapıyor.

Bu defa hem kendim hem arkadasım özellikle beyni boşaltıp denedik senin bahsettigin üzere ustam.
Arazide inanılmaz çekim aldım gümüşlerle ustam.
Bircokyerde yanlara acıldı ve bircok yerde de x yaptı.
Konuda son yorumumda ekledigim fotoda 3 adam var ve onların oldugu kısım bahsettigim nokta işte.
Gümüşlerle o noktanın kenarına gelir gelmez cıldırıp yanlara acılma yapıyor ustam.
Bariz mıknatıs etkisi.
Elimi sıktıgım halde durmuyor cıbıklar,o kadar ciddi bir çekim sözkonusu.

Evdeki denemelerimde altına tepkisi x şeklinde oluyor gümüşlerin.
Arazide gümüştede x yapıyor.
Lakin yanlara acılmasına akıl erdiremedim.
Gümüş cıbıklarıma baskasınında elini sürdürmem hiç etkilenmesin diye.

Bakırlarıda denedim gümüşlerin çekim verdigi yerlerde ve hjepsinde x yaptı ustam.

Mineral meselesine gelince; topragın altında elbette olabilir lakin ustam arazinin yüzeyinde ve bazı acılmıs cukurlarda da inceledim zerre kadar bir oluşuma rastlamadım.

Zannımca arazide büyük ve cok ceşitte dagınık şekilde sikkeden eşya vb kalıntıya kadar cok fazla emare var ki gümüşlerin ani ve hızlı tepkimesine neden olmakta.

Bu yanlara acılması olayı belkide farklı bir metale verdigi tepkidir.Platin olabilir mesela.
O ayrıntıyı netleştiremedim maalesef.
Ama en iyi çekim yanlara acılma şeklinde oldu.

sevgili hititli kardeşim,evde veya açık alanda verdiği tepkinin şeklini kapalı yerdede aynen verir. bunu iyice betimle.paylaştığın yerdeki çekim aldığın noktalarda eline maden alarak birde çıplak elle çekim aldığın yerin biraz açığına koyarak ,farklı noktalarda denersen,gümüşlerin yana açılımının nedenini anlarsın. bunlarla birlikte aliömer kardeşimize yazacağım cevaplarıda birleştirerek,çekim aldığın yerdeki bulgunun değerlimi veya mineralmi olduğunuda ayırt edebilecek konuma geleceğini umuyorum .hiç acele atmeden gümüş ve bakırla ayrı ayrı her şekliyle pratik yapmanız ve verdiği tepkileri beyninize yerleştirmeniz hayırlı neticelere vesile olacak inşaallah. ama bütün arkadaşlarımın gördüğünü veya duyduğunu pratiğe dökmesini özellikle istiyorum. bunları yaptığınız zaman ufkunuzda çok değişimler olacak. sağlıcakla.

M.Yavuz

Kullanıcı

GÜMÜŞ ÇUBUKLAR
Gümüş çubuklar elim boşken,boşluğa geldiklerinde her iki yana açıyorlar.Derin nefes alıp baktığımda,boşluğa daha duyarlı oluyorlar.
Elim boşken altına çekim yapıyorlar.Üzerine gelince her ikisi de içeriye dönüp,paralel oluyorlar.Elimde altın olduğunda çekim çok daha duyarlı oluyor ve üzerine geldiklerinde,her iki yana (dışarıya doğru) açılıyorlar.
Elim boşken iki tarafa altın ve gümüş koyduğumda tam ortadayken önce altına,sonra da gümüşe çekiyorlar.
Elimde altın varken gümüş çok olmasına rağmen önce altına çekiyorlar.
Elimde gümüş varken önce gümüşe çekiyorlar.
Elim boşken bronzu görmüyorlar.Altın varken yine görmüyorlar.Gümüş varken belli belirsiz hafif bir çekim yapıyorlar.
Eski tuğlaya çekim yapıyorlar.Üstüne geldiğimde sağdaki sabit kalıp,soldaki dışa açılıyor.

M.Yavuz

Kullanıcı

PİRİNÇ ÇUBUKLAR
Elim boşken altına güçlü çekim veriyorlar.Üstüne gelince,soldaki sabit kalıp,sağdaki çubuk dışa açılıyor.
Elimde altın varken daha duyarlı oluyorlar ve üstüne gelince yine soldaki sabit kalıp,sağdaki çubuk dışa açılıyor.
Elim boşken her iki tarafa koyduğum altın ve gümüşten,önce altına çekim yapıyorlar.
Elim boşken gümüşe çekim yapıyorlar.Üstüne gelince,sağdaki sabit kalıp,soldaki çubuk dışa açılıyor.
Elimde gümüş varken gümüşün üstüne geldiğimde,her ikisi de yana (dışarı) açılıyor.
Elim boşken bronza çekim yapıyorlar.Üstüne gelince dışa doğru açılıyorlar.
Elimde bronz varken duyarlılıkları artıyor ve bronzun üstüne geldiğimde yine dışa doğru açılıyorlar.
Elim boşken bir tarafta altın-gümüş ve bronz varken,daha önce bir kaya içerisinden bulduğum mineralli taşa çekim yapıyorlar.
Elimde altın varken aynı mineralli taşa yine çekim yapıp,üzerine geldiğimde her iki yana açılıyorlar.
Elimde gümüş varken aynı mineralli taşa hiç çekmiyorlar.
Elim boşken boşluğa çekiyorlar.Üstüne gelince her iki yana açılıyorlar.
Elim boşken eski bir tuğla parçasına çekiyorlar.Üstüne gelince her iki yana açılıyorlar.
Elimde altın-gümüş ve bronz varken de aynı eski tuğlaya çekiyorlar.
Elimde nikel para ve kaya içinden bulduğum mineralli taş varken eski tuğlaya çekmiyorlar

M.Yavuz

Kullanıcı

BAKIR ÇUBUKLAR
Elim boşken altına çekim yapıyorlar.Altın ile kuzey salınımını arasına girince daha güçlü çekiyorlar.
Elimde altın varken duyarlılıkları artıyor ve çekim daha güçleniyor.Altının üstüne gelince,her ikisi de dışa açılıyor.
Elim boşken gümüşe çekim yapıyorlar ve üstüne geldiğimde her iki yana açılıyorlar.
Elimde gümüş varken,çekim gücü biraz azalmasına rağmen altındakinin aynısı oluyor.
Elim boşken bronzu görmüyorlar.
Elimde altın ya da gümüş varken de bronzu görmüyorlar.Her ikisi olduğunda da yine bronzu görmüyorlar.
Elimde bronz varken bronza çekim yapıyorlar ve üstüne gelince,çubuklar her iki yana doğru açılıyorlar.
Elim boşken eski tuğlayı görmüyorlar.

ikizceli

Vip Üye

ikizceli ustam daha önçe tespit etiğim noktaya tekrardan gittim benden yapmamı istediğiniz uygulamaları bire bir yaptım. GÜMÜŞLER; Dil altına altın aldığımda çekim aldım. elime altın aldığımda çekim alamadım. yere altın gömdüm iki nokta arasından geçtim gömdüğüm altını değil noktya çekim aldım. gümüşlerle boşluk almadım. BAKIRLAR: Tutuğumda boşluk veriyor boşluğun bir köşesinde birden açılıp tekrar kapanıyor. elime altın aldığımda metal tepkisi almıyorum. PİRİNÇ: tutuğumda aynı noktaya çekim aldım. altınla tutuğumda çekim almadım. yere altın gömdüm aralarından geçtim noktaya çekim verdi ustam doğrularımı eksiklerimi paylaşırsanız memnun olurum

sevgili, aliömer kardeşim,
öncelikle dil altına almayı ersan ustamız çekimi biraz daha güclendirir anlamında yazdı. çıplak elle verdiği tepki ilşe aynidir. bunu paket yaparak zihninizden çıkarınız.
ele altın ve gümüş alarak tuttuğunuzda gümüşler ,değerli madene ve değerli maden türündeki minerallere çekim vermez. tespitin doğrudur.
çekim alınan bir yere altın koyarak bakmada ,durduğun mesafeleri değiştirerek ,gerekirse altının üzerinde bile bakmak olumlu fikir verir. ammaaaaa bazı çekimi güclü olan mineralde yeterli olmaz. altın minerale göre çok az kalır.bu hassas noktayı işleyelim isterseniz.
mümkünse pirincide gündeminizden ya çıkarınız yada sadece boşluk için kullanınız.
bakırlara gelince boşluğu çok rahat alır.bana yazdığın gibi boşlukta maden varsa üzerinden geçerken tepkiyi değiştirir. bu detaya diğer arkadaşlarımda kulak versin.
elinize altın veya gümüş alarak baktığınızda ,önceki aldığınız boşluk tepkisini vermez. madene yaklaştığınızda belli bir mesafeden ona yönelir ve üzerine gelindiğinde ,madene verdiği tepkinin aynisini verir. bir tek bu noktayı yakalamalısın. ondanda şüphem yok.
yalnız tepkisi şu yönde olacak düşüncesi ile değil,bu sistemde baktığında bana nasıl bir tepki verecek düşüncesiyle ilk kez eline alıyormuş gibi bakman,doğru tepkiyi almanı sağlayacaktır.sağlıcakla.