dede mezarı çevresi ve deve | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

dede mezarı çevresi ve deve

Heda

Kullanıcı
Ben yaklaştığımızı düşünüyorum @BoZKurT ustam. Fotoğrafta işaretlediğim yer biraz çökek ve bitki örtüsü etrafa göre biraz daha farklı sanki?

Ekli dosyalar

• IMG_0177.JPG
    IMG_0177.JPG
    470.7 KB · Görüntüleme: 7

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
@BoZKurT kardaşım,
Yüzeysel olarak konunu okudum resimlere baktım.
@Turko kardaşım kuyruğunu yakalamış işin.
Şu an biraz yoğunluğum var, en kısa zamanda detaylı bakacağım inşallah.
Yanılmıyorsam 3-4 sene önce burasının fotolarını görmüştük, öyle hatırlıyorum.
Aynen ustam, turko ustanın da isabetli yorumları oldu maşallah. Hera usta da isabetli gidiyor.
3-4 sene önce paylaştım fakat sadece deve dediğim kayalık vardı. Bukadar detaya girmedik. Bu bölge daha önce açtığım konunun devamı aslında. Bir köy ve baştan sona sistemli. Şuan dede tarafındayız. Değirmen kuyu dut ağaçları akasya ağaçları ve çingene çivisi gibi teslis ler devam edecek.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Ben yaklaştığımızı düşünüyorum @BoZKurT ustam. Fotoğrafta işaretlediğim yer biraz çökek ve bitki örtüsü etrafa göre biraz daha farklı sanki?
Orası bizi yanıltmasın ustam, oranın geriden fotosu varmı yarın bakayım. Orada bir su birikintisi oluşuyor, köylü mü yaptı eskiler mi yaptı muamma. Fakat bir gölet varmış orda, kışın hafif gölet yazın kuru.

Heda

Kullanıcı
Suyun çıktığı yer yakınsa bu bizim için iyiye işaret . Sonuçta yüzyıllar geçsede su çıktığı yeri çok zor kaybeder. Fotolarda çok kazma kürek işleri göremedim @BoZKurT ustam umarım sit alanı değildir bölgeniz veya haneler 12 ay boyunca oralarda galiba?

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Suyun çıktığı yer yakınsa bu bizim için iyiye işaret . Sonuçta yüzyıllar geçsede su çıktığı yeri çok zor kaybeder. Fotolarda çok kazma kürek işleri göremedim @BoZKurT ustam umarım sit alanı değildir bölgeniz veya haneler 12 ay boyunca oralarda galiba?

Sit alanı değil, 50 hane varsa 5 i kışın orada, çalışma yapmak ulu orta zor. Fakat iş birliği yapmak kolay. 1 sene sonra burada çalışmak kolay olur. ;)
Burada su gözü göremedim. Yağmur suyundan sebep doluyor olabilir.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
taş yığınları mevcut evet, taş yığınları olan fotoyu bulabilirsem ekliycem. benim deveye benzettiğim kayanın yakın resmını ve baktıgı yönün resimlerini eklıyorum.

ayrıca bir resim daha ekliycem. bulabilirsem. oda enteresan bir fotograf olacak
Bu üç yığma işaretin baktığı yöndemi tarla temizliği değil ise iyi bir nokta yakaladık 👍🏼

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Buyursun ustam. Baş tacı. Merakla bekliyor olucam.

Aynen ustam, tarla olamaz diye düşünüyorum. Ekim orada olmamış.
Kıymetli ustam o yığmalardan ikisi yüzeysel olacak hata ikinin biri hafif şöyle 40 cm zemin altına doğru devam eder olacak üçüncüsü ise diz boyu toprak Altun’a devam edecek hedef noktamız burası olacak tabi dedigim gibi tarla temizliğinden kalanlar olmasa buarada kilisenin ilk yeri tepe yerdeki evin yeridir bilginize

Heda

Kullanıcı
İşaretli taştaki vurguları ve şekli fotoğraftan pek anlayamıyorum @BoZKurT ustam. Eğer yığma 2 tane ise o alanı, işaretli taş ve iki yığma olarak kroki yaparsan ve aralarındaki uzaklıkları yazarsan belki de 3. Yığmayı yakalayabiliriz. Ermeni üçlemesi kullanılmış olabilir . Bundan sonrası bilirsin toprağı koklamakla alakalı. Epey zamandır Yoktum @R00T ustamız yokmu? Bundan sonraki bölümü bağlayabilir diye düşünüyorum

Üst Alt