Define için işaret sayılabilecek bitki türleri | Sayfa 20 | Define işaretleri ve anlamları

Define için işaret sayılabilecek bitki türleri

dardanos

Vip Üye
@Roni kardeşim kafanı şişirdim lakin dediğiniz gibi bu bir açılmış girişin hemen önünde fakat Sarmaşık gibi durmuyor bu resimde daha net belli oluyor ne dersin ustam yanlarında başka bitki yok sadece bunlardan var. Yerini yurdunu öğrenince haberdar ederim inşallah

Ekli dosyalar

• 1000006237.png
    1000006237.png
    2.2 MB · Görüntüleme: 12

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@Roni kardeşim kafanı şişirdim lakin dediğiniz gibi bu bir açılmış girişin hemen önünde fakat Sarmaşık gibi durmuyor bu resimde daha net belli oluyor ne dersin ustam yanlarında başka bitki yok sadece bunlardan var. Yerini yurdunu öğrenince haberdar ederim inşallah
Selamün aleyküm
Ustam bu bitkiye google oregano.türkcesi keklik otu Akdeniz bölgesi diye eklemiş @Roni ustam daha iyi ayrıntılar verecektir saygılar

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Selamün aleyküm
Ustam bu bitkiye google oregano.türkcesi keklik otu Akdeniz bölgesi diye eklemiş @Roni ustam daha iyi ayrıntılar verecektir saygılar
Kekik değil bu dikkatlice baktım hiç yabancı gelmiyor başka bitkiyide anımsatıyor ama kekik değil. Kekik muhakak dikbaştır. Bi şekilde dalını gösterir üstrelik yaprağıda bu denli değil. Yaprağı fesleğenden de geniş. 🙃

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Estafirullah ustam be kafa şişirmesi aksine haz duyuyorum dayanışmadan ötürü. Ustam sarmaşık değil yaprağı yeni açmış sarmaşık yaprağını anımsatıyor. Bu bitkinin kokusu var mı var ise ne tür kokuya sahip bane kekik ekşi veya itici katı bir kokusu mu var.
Birgün yolunuz bu tarafa düşerse çayımı için bir takım kaynak paylaşayım. Belki sizde oralarda başkalarına vesile olursunuz. Bizede duaya ortak olmak düşer. Hisse şart. 🙃🙃🙃🙃

dardanos

Vip Üye
Bu daha net

Ekli dosyalar

• dc409f63-93af-4da3-b628-8529ccc3a49c-1_all_989.png
    dc409f63-93af-4da3-b628-8529ccc3a49c-1_all_989.png
    2.2 MB · Görüntüleme: 5

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam bitkiyi şimdi hatırladım net olarak ama ismini bilmiyorum. Ermenice ismi biraz tuhaftı ketâ keğâni’ydi yanlış hatırlamıyorsam. Ustam bunun olduğu bölgede çevrede beyaz veya kırmızı alıç var mı? Senin işine yarayan kırmızı olanı. Ek olarak o bölgede doğu kengeri ve yeraltı elması olup olmadığını sor. Var ise dereye, dere kuru olsa bile derenin nerede olduğunu net anlarız. Bitkide doğru bir seçim yapmışsınız bunun içinde ayrıca tebrik ederim. Bakmak görmek istediğiniz şeyleri seçebiliyorsunuz. Buda tecrübelerin verdiği sessiz ilhamdır.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Ben oklite alıştım o yüzden kesin kekik demek istemiştir. Yoksa keklik otunun kadife gillerden olduğuna dikkat etmiştir 😂
Ustam gülbahçeli doğru diyor oregano nun karşılığı keklik otu diyor yabani kekiği biliyorum ama bunu bende bilmiyorum bizim bölgede yok saygılar

Üst Alt