Dikkat Çubukcular Konusu!!! | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Dikkat Çubukcular Konusu!!!

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
ersan usta; şahini modifiye etmiş, rahatlıkla 200 basıyor ustam. ama şu da bir gerçek 200 le yada 90 la şahin gideceği yere gider. yani; bazen her çubuk her kişi de verimli çalışmayabilir. o zaman modifiye etmek gerekebilir. ama illaki de modifiye olmadan çubuklar çalışmaz diye bir şey yok.bakır ben de de en az tepkiyi verir doğru dürüst çalışmaz. ama pirinç ve gümüşler güzel çalışır. tepkileri iyi okumak iyi anlamak lazım. çubuğun her döndüğü yere yumulursak, sadece çok iyi kas yaparız. o dönmenin sebebini anlamak lazım. minerali iyi elemek lazım.sonuca ulaşmadan bütün olasılıklar değerlendirmek lazım.çubuk altnı gördümü yüzde yüz döner. bunun aksini kimse bana kabul ettiremez.tek farkla ki biz bu tepkiyi iyi okumalıyız.
hah işte ustam bende bunu söylüyorum ersan ustam açıklama yapsada
bizde modifiye etsek şu çubukları.
neyazıkki benim şahin 10 yapmaktan bile aciz :)

kılıçbalığı

Kullanıcı
Karanar usta videoları izlediğimde birisinde Elimde altın olduğundan dolayı çubuklarda hiç tepki olmadı gördüğünüz gibi burası altın. diye bir ifade kullanmışsınız,
Biz şöyle biliyoruz eldeki maden ne ise çubuklar o maden cinsinden birşeyin üzerine gelince tepki verir (çarpı yapar,yahut açar )doğru bu değilmi
Yoksa benmi yanlış biliyorum yoksa bu size özgün bir prensipmi .Uçları gümüş sarılı pirinç çubukların maden boşluk ve mineral tepkilerini nasıl aldığınızı yazarsanısız seviniriz.
Amacımız doğruyu bulma sevdasıdır,
Eyvallah

karanar

Kullanıcı
Karanar usta videoları izlediğimde birisinde Elimde altın olduğundan dolayı çubuklarda hiç tepki olmadı gördüğünüz gibi burası altın. diye bir ifade kullanmışsınız,
Biz şöyle biliyoruz eldeki maden ne ise çubuklar o maden cinsinden birşeyin üzerine gelince tepki verir (çarpı yapar,yahut açar )doğru bu değilmi
Yoksa benmi yanlış biliyorum yoksa bu size özgün bir prensipmi .Uçları gümüş sarılı pirinç çubukların maden boşluk ve mineral tepkilerini nasıl aldığınızı yazarsanısız seviniriz.
Amacımız doğruyu bulma sevdasıdır,
Eyvallah
bu bende bu şekilde çalışıyor.çubukların tepkisi bir kaç değişik usulde olabilir.herkesde bu usullerden biri ile çalışır. bunu biz değil, vücudumuz ya da auramız kendi seçer.ben de sağ elime aldığım materyal ne ise çubuklar o materyali görmüyor.elimde altın olmadığında sağ çubuk sola yatıyor, sol sabit kalıyor. bu altın tepkisi.mineral olduğundan şüphelendiğimde; sağ elime o bölgedeki taş toprak falan alıyorum, biraz da bentonit ekliyorum.aşağıdaki mineral ise, çubuklar hiç tepki vermiyor. altın ise, altın tepkisi veriyor. yani bu şekilde minerali elemiş oluyorum.ama şu da bir gerçek; o videolarda yanıldığım çok oldu. çünkü elimdeki mineral ile aşağıdaki mineral aynı olmadığnda çubuklar altın tepkisi verebilir.
çubuğa sardığım gümüşler sadece deneme amaçlıdır. böylece aldığım tepkiler daha da keskinleşiyor. sinyali aldığımda yada sinyal kaybolduğunda daha net dönüşler yapıyor. uzaktan çekimiyle ilgili bir şey değil yani sadece geçişler arasndaki zaman kaybını azaltmak

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
mesajların hepsini okudum gerçekten sinir hat safada olmuş.
şimdi arkadaşlar benim bir teyze oğlum var kendisi elektronikçi
bir türlü şu çubuk işini ona anlatamadım defineyle bir alakası yoktur kendisinin
bu siteye üye olmadan önce benimde kullandığım çubuklarım vardı
l tipi bakır çubuklar ama ustalar inanın çok yerdenedim ya minerale gider yada
boşu boşuna toprak havalandırır bana yani bir faydasını görmedim yalnız
ersan ustanın çubuklarını youtup da izleyince işin rengi değişti birden
demekki bizim çubuklarda bir eksiklik varmış dedim kendi kendime ama
bir türlü ersan ustanın çubuklarının yapımını alamadık malesef bu sıkıntıda var
ne dersiniz sıkıntı bendemi çubuktamı.saygılarımla ustalar.
ben bir konumda yazmıştım.bir şirkette ,danimarka menşeeli, çok yüksek fiyata mal olmuş cihazlarla arazideyiz. kullanıcı da mühendis. çalışmaları bence yetersizdi. mahzenin tam üzerini gösteriyorum,hem boşluk cihazı hemde maden tespit ettikleri yer altı görüntüleme ile bakıyorlar. burada hiç bir şey yok dediler.
şirketin sahibi de var. kendisine ,bir noksanlık mutlaka var ama kullanıcı da ama cihazlarda,onu bilemem dedim. ve tünelin giriş başlangıcına ,sığ dır belki buradan alabilir düşüncesiyle, şuradan yatay olarak bir bakarmısınız dedim.
geçtiler ,netice olarak, dedikleri,bir deforme görünüyor oldu. uzatmadan,sonunda bana ikna oldular,mühendis işinden oldu. cihazlar yeni yazılım için yurt dışına gitti.
anlattıklarım,her cihaz ve kullanıcı için bir ölçü olamaz ama,maalesef gerçek. şimdi,70-80 bin avroya mal olan cihazlar böyle ıskalarsa,
insanlarımız ,hangisine nasıl inanacak,doğru tespit yapabilene nasıl erişecek.
bizler ,maliyeti onların yanında sıfır sayılacak,bir sistemle ,yerin onlarca derinliğindeki ,bir yapıtı çok kolay tespit edebiliyorsak,şapka çıkarmaları,alkışlamaları gerekirken,bazıları bilmediğinden bazıları da kıskandığından ,karşı çıkmalarını da doğal görmeliyiz.
onlardan bu yazıları okuyan varsa,her koşulda bizler hazırız,acaba onların büyük bir kısmı olabilirmi ? sanal alemde insanlara sataşmak değil meydana çıkmak gerekir ki ,kimler diğerinin karşısında başını öne eğmek zorunda kalacak. buyursunlar.
gandalf usta,bakırlar boşluğu çok güzel verdiği gibi ,her türlü madene ve minerale gider. gümüşlerde maden ve minerale.
önmeli olan,tepkilerini iyi kavramak ve minerali elimine etmenin yollarını belirlemek gerekir. bakırlar bile verdiği tepkiler le madenin cinsini ve bir çok minerali belli eder.

ersan

Admin
mesajların hepsini okudum gerçekten sinir hat safada olmuş.
şimdi arkadaşlar benim bir teyze oğlum var kendisi elektronikçi
bir türlü şu çubuk işini ona anlatamadım defineyle bir alakası yoktur kendisinin
bu siteye üye olmadan önce benimde kullandığım çubuklarım vardı
l tipi bakır çubuklar ama ustalar inanın çok yerdenedim ya minerale gider yada
boşu boşuna toprak havalandırır bana yani bir faydasını görmedim yalnız
ersan ustanın çubuklarını youtup da izleyince işin rengi değişti birden
demekki bizim çubuklarda bir eksiklik varmış dedim kendi kendime ama
bir türlü ersan ustanın çubuklarının yapımını alamadık malesef bu sıkıntıda var
ne dersiniz sıkıntı bendemi çubuktamı.saygılarımla ustalar.
ustam burda maifet cubukta deyil marifet az da olsa sende olabilir ben nasil istese cubuk alem bende guzel cekim alirim ta bir cubuk sorun etmedi.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
ustam burda maifet cubukta deyil marifet az da olsa sende olabilir ben nasil istese cubuk alem bende guzel cekim alirim ta bir cubuk sorun etmedi.
benim birazdaha çalışmam gerek öyleyse ustam teşekkür ederim .

ben bir konumda yazmıştım.bir şirkette ,danimarka menşeeli, çok yüksek fiyata mal olmuş cihazlarla arazideyiz. kullanıcı da mühendis. çalışmaları bence yetersizdi. mahzenin tam üzerini gösteriyorum,hem boşluk cihazı hemde maden tespit ettikleri yer altı görüntüleme ile bakıyorlar. burada hiç bir şey yok dediler.
şirketin sahibi de var. kendisine ,bir noksanlık mutlaka var ama kullanıcı da ama cihazlarda,onu bilemem dedim. ve tünelin giriş başlangıcına ,sığ dır belki buradan alabilir düşüncesiyle, şuradan yatay olarak bir bakarmısınız dedim.
geçtiler ,netice olarak, dedikleri,bir deforme görünüyor oldu. uzatmadan,sonunda bana ikna oldular,mühendis işinden oldu. cihazlar yeni yazılım için yurt dışına gitti.
anlattıklarım,her ***** ve kullanıcı için bir ölçü olamaz ama,maalesef gerçek. şimdi,70-80 bin avroya mal olan cihazlar böyle ıskalarsa,
insanlarımız ,hangisine nasıl inanacak,doğru tespit yapabilene nasıl erişecek.
bizler ,maliyeti onların yanında sıfır sayılacak,bir sistemle ,yerin onlarca derinliğindeki ,bir yapıtı çok kolay tespit edebiliyorsak,şapka çıkarmaları,alkışlamaları gerekirken,bazıları bilmediğinden bazıları da kıskandığından ,karşı çıkmalarını da doğal görmeliyiz.
onlardan bu yazıları okuyan varsa,her koşulda bizler hazırız,acaba onların büyük bir kısmı olabilirmi ? sanal alemde insanlara sataşmak değil meydana çıkmak gerekir ki ,kimler diğerinin karşısında başını öne eğmek zorunda kalacak. buyursunlar.
gandalf usta,bakırlar boşluğu çok güzel verdiği gibi ,her türlü madene ve minerale gider. gümüşlerde maden ve minerale.
önmeli olan,tepkilerini iyi kavramak ve minerali elimine etmenin yollarını belirlemek gerekir. bakırlar bile verdiği tepkiler le madenin cinsini ve bir çok minerali belli eder.
dediğiniz gibi ustam bakırlar boşluk vede minerale çok duyarlı
şimdi sırada pirinç deneme zamanı bakalım nasıl bir tepki olacak
ersan ustamın çubuklarından yapmayı deniycem yorumlarınız için
ayrı ayrı teşekkür ederim sağolun.