Dikkatli Olunuz... | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Dikkatli Olunuz...

karanar

Kullanıcı
Rabbim hakkımızda hayırlı ve güzel olanı nasip eylesin. Etraftan duyduğum kadarı ile çıkan mal yüzünden birbirini kürek ile parçalayan mı dersin birbirlerini zehirlemeye çalışanlar mı dersiniz. Allah bu tür bela ve musibetlerden muhafaza buyursun. Ekip işi herşeyden önemli. Ekipte en az bir ile arka daş olmak gerek diye düşünüyorum.
haklısın hocam.güvenilir insan bulmak zor. oğlunu vuran babayı bile duydum. hangi arkadaş. Allah c.c. bizi kötülerle karşılaştırmasın inşaallah

walkman

Kullanıcı
Arkadaşlar bende duyduğum hikayeyi paylaşayım;
Evvel zaman içinde iki defineci bir miktar mal bulmuşlar. Bunlardan biri mal bana kalsın deyip arkadaşını öldürme planları yapıyormuş. İşe başlamadan önce yemeğe zehir katıp yanına almış. İş bitip yemek vakti geldiğinde zehiri katan kişi yemeği diğerine buyur etmiş sofraya da önce kendisi oturmuş. bu esnada diğeri de ayakta iken oturan kişinin kafasına kürekle vurup öldürmüş. Öldüren kişi daha sonra da afiyetle yemek yemeye başlamış. Sonrası malum...

walkman

Kullanıcı
Arkadaşlar bende duyduğum hikayeyi paylaşayım;
Evvel zaman içinde iki defineci bir miktar mal bulmuşlar. Bunlardan biri mal bana kalsın deyip arkadaşını öldürme planları yapıyormuş. İşe başlamadan önce yemeğe zehir katıp yanına almış. İş bitip yemek vakti geldiğinde zehiri katan kişi yemeği diğerine buyur etmiş sofraya da önce kendisi oturmuş. bu esnada diğeri de ayakta iken oturan kişinin kafasına kürekle vurup öldürmüş. Öldüren kişi daha sonra da afiyetle yemek yemeye başlamış. Sonrası malum...

Arkadaşlar şimdi bu hikayeyi dünden bu yana birçok kişi okumuştur sanırım. Peki olayın giriş ve gelişmesine göre bitiş hakkındaki bilgiye nasıl sahip olduk dersiniz. (acaba 3. bir kişi mi vardı ortamda onları zehirleyen öldüren ve hikayeyi yazan?(şeytan))

sempatik_06

Kullanıcı
Arkadaşlar şimdi bu hikayeyi dünden bu yana birçok kişi okumuştur sanırım. Peki olayın giriş ve gelişmesine göre bitiş hakkındaki bilgiye nasıl sahip olduk dersiniz. (acaba 3. bir kişi mi vardı ortamda onları zehirleyen öldüren ve hikayeyi yazan?(şeytan))

bence birilerine ne yapacaklarını anlatıyorlarmış ve sonuç olarakta ne olduğu malum.

ANKARA06

Kullanıcı
SEVGILI ARKADAŞIM SENİN ALET EDAVAT GİTMİŞ BENİM KAZIDAN ÇIKARDIKLARIM GİTTİ HEMDE EN YAKINIM EŞİM TARAFINDAN ONUN AİLESİ TARAFINDAN BÖYLESİ DAHA ZOR BENİ DİSKALİFİYE ETTİLER.BUNADA EYVALLAH DEDİK (Allah1 c.c) DAHA FAZLASINI VERDİ..........:)ELHAMDÜLİLLAH;)

ajan2000x

Kullanıcı
Allah hamdını arttırsın. Ne demişler giden gider kalan sağlar bizimdir.

Kader25

Admin
EKİP DEMEK;
1- Helal-haramı bilen ve yaşantısına uygulayan.
2-Toto, loto, piyango vb. haramlarla uğraşmayan,
3-paraya hırs ve tamahı olmayan
4-kazandığı zaman "ben bunun zekatını vermeliyim" diyen
5-fakir fukarayı düşünen sadaka dağıtan.
6-yükseklerde ve lüks de gözü olmayan.
7-başına bir iş geldiğinde senin çoluk cocuğunun nafakasını üzerine alan.
8-Seni hiçbir zaman ele vermeyecek karakterde, insanlardan kurulur.

Böyleleri yoksa YALNIZ KOVBOY ol. Daha rahat edersin.

Ortaklık ta baştan kurulmalı, çerçevesi belli olmalıdır.
Şartları sonradan konuşulan ortaklıktan DÜŞMANLIK hasıl olur.

Müslümanın her işte niyeti çok kıymetlidir.
Niyeti bozuk olanın akibeti de hüsran olur.

RIZIK ve NASİP nedir bilmeyen insanla yolculuğa çıkılmaz.
Rızık nedir? Bilen sana sıkıntı vermez. Yeter ki şeytan ona VESVESE veremez olsun.