Eski Bir Yaşam Alanı, Höyük, Çubukların Çektiği Bölge; Çeşitli Oyma, Iz Ve Kaya Türleri | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Eski Bir Yaşam Alanı, Höyük, Çubukların Çektiği Bölge; Çeşitli Oyma, Iz Ve Kaya Türleri

NOVANDA

Kullanıcı
Değerli kardeşim .arazi yapısına göre konuşacak olursak yüklemiş olduğunuz resimlerden gördüğüm şudur. oyma mesafelerinin aralarını ölçün tek sayı ve sayılara tekabül edecektir . Ara mesafeleri bellide olsa da bilgi açısından ölçüm yapmanızı isterim ara mesafesi neyse baktığı yönde yine aynı şekil de bir başka taş yada taş öbeği göreceksiniz . Bu taş öbekleri höyüğün ana kapısının her zaman sağında kalır oyma mesafesi ne ise taş aralarıda okadardır .Mezarlık bölgesidir . Kaplumbaga konusuna gelirsek Dereye mesafesi 10 ila 70 metre arasındadır. Ancak arazi tarla olarak kullanıldığı için belki ölçemeye bilirsiniz fotograflarda söğüde benzer ağaçlar gördüm .Oraya ait bölümde çıkma su kaynak pınar şimdilerde çeşmede olabilir varsa burada kaplumbağanın bir diğeride vardır .Şahsen orayla ilgili ispat şudur Ağaç sayısı Yada Taş sayısı 5 olmalıdır .Buraya bakmanızı tavsiye ederim. Buranın yaklaşık 300 mete karelik bir bölümünde yanmış toprak olur. Eğer bunları teyit edebilirsek . Dizilişleri ve yönleri teyit edebilirek Belki birşeyler yapabiliriz .Başarılar dilerim.

adrenalin68

Kullanıcı
Değerli kardeşim .arazi yapısına göre konuşacak olursak yüklemiş olduğunuz resimlerden gördüğüm şudur. oyma mesafelerinin aralarını ölçün tek sayı ve sayılara tekabül edecektir . Ara mesafeleri bellide olsa da bilgi açısından ölçüm yapmanızı isterim ara mesafesi neyse baktığı yönde yine aynı şekil de bir başka taş yada taş öbeği göreceksiniz . Bu taş öbekleri höyüğün ana kapısının her zaman sağında kalır oyma mesafesi ne ise taş aralarıda okadardır .Mezarlık bölgesidir . Kaplumbaga konusuna gelirsek Dereye mesafesi 10 ila 70 metre arasındadır. Ancak arazi tarla olarak kullanıldığı için belki ölçemeye bilirsiniz fotograflarda söğüde benzer ağaçlar gördüm .Oraya ait bölümde çıkma su kaynak pınar şimdilerde çeşmede olabilir varsa burada kaplumbağanın bir diğeride vardır .Şahsen orayla ilgili ispat şudur Ağaç sayısı Yada Taş sayısı 5 olmalıdır .Buraya bakmanızı tavsiye ederim. Buranın yaklaşık 300 mete karelik bir bölümünde yanmış toprak olur. Eğer bunları teyit edebilirsek . Dizilişleri ve yönleri teyit edebilirek Belki birşeyler yapabiliriz .Başarılar dilerim.
Novanda ustam, ben höyükle ilgili bir araştırma yahut çalışma düşünmüyorum. Höyüğün fotoğraflarda yer alması sadece mesafenin yakın olması dolayısı iledir. Burda sağolsunlar ustalarımız bazı kaya mezar ve mezarlara değindiler. Eğer varsa görebildiğiniz ve şurası önemli diyebileceğiniz bir tasarruf benim için önemli olan budur. Konuya göstermiş olduğunuz ilgi ve yorumunuz için teşekkür ederim. Wolf ustam ve asi ustamın çizimlediği noktalarda tespit yapmayı düşünüyorum. Siz bu konuda ne dersiniz?

adrenalin68

Kullanıcı
mukemmel bır yer acılmamıs kaya mezarlarınız var
burdakı kanal burayı gızlemış kontrol edın
fatih ustam, giriş x olan yerden mi? alt kısımdaki L ve ok işaretiyle neyi anlatmak istediniz?

NOVANDA

Kullanıcı
Değerli kardeşim ben höyükle ilgilen demedimki höyüğün orada yani höyüğün eteklerinde çıkma su olur kaynak olur kuyu olur vs. dedim. Buradan ziyade orada birşeyler vardır demek istedim. 5 ağaç 5 taş bunu ispatlar dedim. Yönler ve çevresi değerli olabilir dedim. Can kardeşim .Kaplumbağanın açılımına göre konuştum. Ayrıca kaplumbağa içinde kaplumbağanın baş istimatinden ileri bakınca bir kırmızı taş mevcutmu üzeri düz .....

adrenalin68

Kullanıcı
Değerli kardeşim ben höyükle ilgilen demedimki höyüğün orada yani höyüğün eteklerinde çıkma su olur kaynak olur kuyu olur vs. dedim. Buradan ziyade orada birşeyler vardır demek istedim. 5 ağaç 5 taş bunu ispatlar dedim. Yönler ve çevresi değerli olabilir dedim. Can kardeşim .Kaplumbağanın açılımına göre konuştum. Ayrıca kaplumbağa içinde kaplumbağanın baş istimatinden ileri bakınca bir kırmızı taş mevcutmu üzeri düz .....
Ustam orda bir çeşme var lakin çok eski değil. Çevresinde de 5 taş yok. kaplumbağa baş istikametinde de dediğiniz gibi bir taşı görmedim lakin gittiğimde tekrardan dediklerinizi gözden geçireceğim.

NOVANDA

Kullanıcı
Künkleri patlatmadığın elle taşımadığın sürece suyun gözü değişmez .Aradığım ağaç yada taş demiştim Aradığım ağaçlar yüz yıllık . Fazlasında gözüm yok . Eğer zaten işi bilen birileri geldiyse birsey diyemem eskiden bu kaplumbağanın aynısı orada da vardı.

adrenalin68

Kullanıcı
Ustam orda kaplumbağaya hiç rastlamadım. ama tekraren bakacağım.

DERMANBEY

Kullanıcı
bir çok zemin altı oda mezarlarda girişler tavandan tıkaç şeklinde yuvarlak kayalar kapatılarak giriş verilmiş olduğu görülmektedir.boşluk tesbiti ile bunu anlayabilirsin.