Eski Bir Yaşam Alanı, Höyük, Çubukların Çektiği Bölge; Çeşitli Oyma, Iz Ve Kaya Türleri | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

Eski Bir Yaşam Alanı, Höyük, Çubukların Çektiği Bölge; Çeşitli Oyma, Iz Ve Kaya Türleri

adrenalin68

Kullanıcı

NOVANDA

Kullanıcı
güzel kardeşim kusura bakma şahsi işlerim dolayısıyla pek fakit ayıramadım.Kldığımız yerden devam edelim.İsrediğim sadece 3 ağaç tada taşların birbirlerine veya suya göre mesafesi yönleriyle beraber . Galiba üçgen yapmakta ben senin için çizeyim örnek olsun sen doğrusunu çiz

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

novanda ustamızın sistemine helal getirmeden sadece çizdiğim yere değiniyorum.
bu çizim yerinde dikkatini çekdimi, küçükte olsa buna bağlı bir inceleme yapabildinmi. yaptıysan ,bir noktaya ulaşabildinmi.
bende tüketiyorum maalesef ama sigara sağlığa zararlıdır. bozkurt görmesin.:D

adrenalin68

Kullanıcı
güzel kardeşim kusura bakma şahsi işlerim dolayısıyla pek fakit ayıramadım.Kldığımız yerden devam edelim.İsrediğim sadece 3 ağaç tada taşların birbirlerine veya suya göre mesafesi yönleriyle beraber . Galiba üçgen yapmakta ben senin için çizeyim örnek olsun sen doğrusunu çiz

NOVANDA

Kullanıcı
Değerli kardeşim vermiş olduğun yöne göre ağaçların sayısı kesinlikle tek olmalıdır 3/5/7/9/11 fark etmez ancak ortadaki ağaç mutlaka farklıdır .Bazen Bu gözle görülebilir bir durum olup farklı renk, dibi çakıl, kovuk , kesik dal, yan yatmış .vs. gibi olup bazende ağacın hemen dibinden 30 kırk cm. den bir şey çıkar kimi zaman zincir kimi zaman bir bakır bardak kimi zaman taş gibi .Bu ve benzeri durum varsa olay devam ettirilir .ikinci isbatı buradaki ağaçların mesafesi gitmen gereken yönde ve aynı mesafede sana doğada farklı bir yer gösterir böyle bir durum varsa arazi tamamlanmış olur Büyük bir ihtimalle ölçüyü uygun bir şekilde yaptığınızda çalılık civarına geliceksiniz .Başarılar dilerim.

adrenalin68

Kullanıcı
No
Değerli kardeşim vermiş olduğun yöne göre ağaçların sayısı kesinlikle tek olmalıdır 3/5/7/9/11 fark etmez ancak ortadaki ağaç mutlaka farklıdır .Bazen Bu gözle görülebilir bir durum olup farklı renk, dibi çakıl, kovuk , kesik dal, yan yatmış .vs. gibi olup bazende ağacın hemen dibinden 30 kırk cm. den bir şey çıkar kimi zaman zincir kimi zaman bir bakır bardak kimi zaman taş gibi .Bu ve benzeri durum varsa olay devam ettirilir .ikinci isbatı buradaki ağaçların mesafesi gitmen gereken yönde ve aynı mesafede sana doğada farklı bir yer gösterir böyle bir durum varsa arazi tamamlanmış olur Büyük bir ihtimalle ölçüyü uygun bir şekilde yaptığınızda çalılık civarına geliceksiniz .Başarılar dilerim.
Novanda Ustam, burda çubuklar birden fazla yere çekim verdi. gözenin hemen üstüne, ters cepheye çekti, arası bir- iki adım gelir gelmez, sonrasında çalılık alandan hemen önce kuzey yönünde çekim verdi, çalılığın içine giremedim. ortadaki ağaç çatallı birağaç. hemen öncesinde çalılık var zaten. Son sayfa 12. foto çalılık, arkasındaki ağaç ise akarın ortasına düşen ağaç. 13. foto diğer cepheden bu ağacın görüntüsü, son foto da yine aynı ağaç.

adrenalin68

Kullanıcı
Bir de sayın ustam, burda almam gereken ölçü neyle ne arasındadır? Ağaçlar arasındaki mesafeyi mi ölçeyim, yoksa gözeden ağaçlara kadar olan mesafeyi mi? Yoksa başka bir durum mu?

Üst Alt