Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 21 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

star21

Kullanıcı
Cevap: Eşkiya kayıtları/eşkiya belgeleri hakkında gerçek belgeler

yaw yukarı tukursem çalkaya aşağı tükürsem harbici eee bu garip aga ne yapsin simdi...yeyin ula bir birinizi...koptum

yaw harbici dostum zaten calkaya almis bir kagit oku babam oku ne bitmez tukenmez belgeymis yere batasica belge belgeci basi oldu degirmenci basi....koptum

ben sana birsey diyem mi calkaya dostum zaten bu harbici birsey anlamiyor gittim gordum adamda 12 kilo sade iskembe var o var ya o iskembeyle degil cıhazla arama yapmak ben sana diyem mi yolda yuruyemez..,koptum ben bizzat gittim gordum..bir yuruyorum bir bakiyorum ki harbici yok ulan nerde bir bakiyorum 20 mt geride..koptum koptumçiçek sanaçiçek sana

Moderatör tarafında düzenlendi:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

yaw yukarı tukursem çalkaya aşağı tükürsem harbici eee bu garip aga ne yapsin simdi...yeyin ula bir birinizi...koptum

yaw harbici dostum zaten calkaya almis bir kagit oku babam oku ne bitmez tukenmez belgeymis yere batasica belge belgeci basi oldu degirmenci basi....koptum

ben sana birsey diyem mi calkaya dostum zaten bu harbici birsey anlamiyor gittim gordum adamda 12 kilo sade iskembe var o var ya o iskembeyle degil cıhazla arama yapmak ben sana diyem mi yolda yuruyemez..,koptum ben bizzat gittim gordum..bir yuruyorum bir bakiyorum ki harbici yok ulan nerde bir bakiyorum 20 mt geride..koptum koptumçiçek sanaçiçek sana

arkadaş bu yazdıklarınızı okuyanda beni 140 kilo falan sanır. hepsi hepsi 92 kilo luk bir bünye yaw. 100 bile değil. senden 2 tane gelse bir ben edemez o da başka bir durum tabi. koptum koptum

koko

Kullanıcı

sayın hocam dogubeyazıt gülveren köyü benim açımdan güvenli değil tutak ilçesini vede köylerini adım adım bilirim bu bölgeden herhangi bi yer verebilirmisiniz saygılar

FENERLi

Super Moderatör

arkadaş bu yazdıklarınızı okuyanda beni 140 kilo falan sanır. hepsi hepsi 92 kilo luk bir bünye yaw. 100 bile değil. senden 2 tane gelse bir ben edemez o da başka bir durum tabi. koptum koptum

Ne diyem sen beni yakalamışsın yawkoptumkoptumkoptum
Çalkaya 'da form süper yawkoptumkoptumkoptum safkan'la bir kişilik yer kaplıyorlar :):):)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

mezar bulmak için harbiciyi araziye salacan bu kiloyla bir tane kesin bulur mezarı çokertir bizde kurtuluruz:D:D:D

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Ne diyem sen beni yakalamışsın yawkoptumkoptumkoptum
Çalkaya 'da form süper yawkoptumkoptumkoptum safkan'la bir kişilik yer kaplıyorlar :):):)

muheterm ustam. ben şunu anladım ki bu zayıf kilolular içleine dert yapmışlar baksana. defineyi bıraktılar benim kiloyu arıyolar :D

kilo demişken bir sorum var, fenerli, çalkaya ustalar. fikiri olan tüm ustalar. doğu karadeniz bölgesinde bir eski ermeni ve eşkiya ve bir çok medeniyeti görmüş yaşam yerinde bir tepelik. tepenin ortalarında duvar gibi kayalık. boyu 2-3 katlı bina kadar duvar gibi kayalık. bu kayalığın sote bir yerinde 1.30 metrelerden girilebilecek bir oyukluk. içine zar zor sığılacak 35 metre sürünerek ve sürünülen koridor içinde çok kavisler olan bir tünel diyelim. benim zor sığacağım çalkayanın ise yanında 3 kişiyi de çekebileceği darlıkta :D bir dar tünel var. bu dar tünelden 35 metre sürünerek ilerleyince geniş bir odaya açılıyor. odanın içi sarı renkte. içerde 2 tane küçük 50 cm. boyda, sonuncusu ise geniş belki 2-3 m. havuz var. havuzlar sığ derin değil. buranın içinden eskiden şelale akarmış. şimdi damla damla su geliyor şekilde. ama havuzda su var. bu havuzların yanı başında arkadaşım toprağın dibini eşeliyor. ve eskiden pazarcıların kullandığı kilolardan buluyor. ama metal değil taştan yapılma. 5 kg ağırlığında kilo buluyorlar. şekil olarak da metalden yapılan kilolar ile aynı şekilde ama çok sert bir taştan yapılmış tek farkı bu. bu mağaranın odasının içinde zıpladıklarında yerden boşluk sesleri geliyor. mağaranın içinde ise uğultu şeklinde gelen bir su sesi varmış. suyu göremiyorlar ses aşağıdan geliyor. bu suyun sesine bakılırsa çok fazla suyu olan bir yeraltı suyu imiş.

sizce bu durum neye delalet eder.? burada neye bakılmalı ne aranmalı? uğraşmaya değermi?

kısaca tekrar edelim. sürünerek girilen çok dar bir mağara. mağara içinde eskiden akan bir şelale. içerde havuz. devamında belki odalar. 2. odanın içinde ise zemin kazılınca ortaya çıkan taştan yapma kilo ağırlığı. çok gürültülü akan bir mağara suyu.

mezar bulmak için harbiciyi araziye salacan bu kiloyla bir tane kesin bulur mezarı çokertir bizde kurtuluruz:D:D:D

keşke Allah öyle bir yetenek verse de bir zıplayınca mezardakinin yanına yatabilsem. hem o kadar zıplamak da iyi değil. bir zıplarsın iki sıplarsın. üçüncüde içerde yatan da bize zıplarsa koptum

star21

Kullanıcı

calkaya candost eskişehir mahmudiye ilcesinde yada cevre ilcesinde bir yer var mı..bak mahmuditede varsa duman ederim bu benim ali degirmeni gii olmaz merak etme... :)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

orada ne işin var ağa işleri ilerletmişşin

star21

Kullanıcı

he yaw ilerlettim degirmen bana gore degil carpilip duruyorum..sen eskisehir mahmudiye ve cevresine bak ozelden yolla bana :)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

kırk kızlara ne olmuş duruyormu bulda al birini sarıkızda orada az yayla havası al kilisede günah çıkar :D kaldıysa doğusundaki çakıl yığınları mutlak duruyordur kırk kızlara varmadan susarsan biraz su iç şifalıdır koça dağda yermi yok hiç bişi bulamazsan ayı avlarsın topalından olsun kızların huyu kurusun işigücü bırakıp dağbaşına çıkmıişar onlari şelalede yıkaki temizlensinler ağaya layık olsunlar şimdi yazılı kayadaki yeregidersen haberim olsun bir km kadarda bir iş var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...