Güvercin Ile Tilki | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Güvercin Ile Tilki

bebe555

Kullanıcı

babahalit

Usta
Kullanıcı
bu,ısaretler,kasatura,ileyapilmıs,rumların,,ısaretleridır,,her,usta,anlamaz,,,manası,tepede,guvercınlerin,mezari,,,ters,,mezar,seklinde,,veya,,dıkılı,tas,,,cakil,yıgını,,,arıyacan,tılkıde,,ıse,arkasında,,dere,boyunda,kucuk,,ın,,,kovuk,,arıyacan,,,yada,kayada,tılkı,ayak,,ızını,arıyacan,,,taslarda,,,,amma,parası,,tastadır,,sıvasta,alinmısını,,gordum,,tasta,ıdı,arka,,tarafta,dere,boyunda,,ıdı,,bebe,,ustayada,,kızma,,ogenecek,cok,,sey,var,daha,,yolun,basındayız,,,slam

yoksul

Kullanıcı
o taşları ıslasaydın bakalım gizli işretler varmı --işaret gerçek -aklıma gelmişken delikli taş tilkinin güvercinlerin önlerinde mi duyduğum kadar o şekil delikli taşın altında derler

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
bu,ısaretler,kasatura,ileyapilmıs,rumların,,ısaretleridır,,her,usta,anlamaz,,,manası,tepede,guvercınlerin,mezari,,,ters,,mezar,seklinde,,veya,,dıkılı,tas,,,cakil,yıgını,,,arıyacan,tılkıde,,ıse,arkasında,,dere,boyunda,kucuk,,ın,,,kovuk,,arıyacan,,,yada,kayada,tılkı,ayak,,ızını,arıyacan,,,taslarda,,,,amma,parası,,tastadır,,sıvasta,alinmısını,,gordum,,tasta,ıdı,arka,,tarafta,dere,boyunda,,ıdı,,bebe,,ustayada,,kızma,,ogenecek,cok,,sey,var,daha,,yolun,basındayız,,,slam
Ustam güvercinin yavrulu olmasının bi anlamı varmı? Bu kayanın bulunduğu yerde birşey olamaz mı sadece işaret için mi kullanılmış sizce?

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
Üçleme kullanılmış tilkinin kıç tarafında haç var sanırım tepeye doğru patika yol olmalı orayı takip edip giderken iyi takipte bulunmalısın tepedede olabilir üçleme olacak üç dikili kaya 3 farklı ağaç 3 kuyu 3 yol gibi şeylere dikkat etmeli

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Güvercin kiliseye yakın olur genelde Çeşme'ye yada kaynak suyuna yakındır güneyde kilise yeri kuzey doğuda yada doğuda ağaç olur

babahalit

Usta
Kullanıcı
dısıkedı,,,usta,sormus,,ısaretlerın,oldugu,kaya,,,ısaret,amacıyla,.yon,mana,anlatmak,,ıcın,yapilmıs,,cevreyı,arazıyı,anlatır,,mana,acılımı,,coktur,,kafa,karısmasın,,dıye,,az,yazdım,yoksa,1,,sayfa,yazarım,,enaz,,,guvercın,ve,yavruların,olması,3,ayrı,yerde,ayrı,ayrı,parader,,,,manastır,,uzakta,ve,bakıre,mezarları,3,adat,oldugunu,,karsı,,tepede,..uzakta,zıyaret,,oldugunu,,,,derede,3adet,,bakıre,,havuzların,,oldugunu,,,800,mmesafede,guvrecınlerden,para,,mezarı,,oldugunu,,,,cııkacak,,paranın,800,adet,,oldugunu,,,,guvercın,,sayısal,anlamın,,800,oldugunu,,,vs.tılkı,,ıse,,kardes,anlattım,,cozumu,gercegı,,,umarım,,dısı,kedı,anlamıstır,,,bırde,,bu,ısaretlerın,,handese,lıon,varra,,acilımı,,varkı,3sayfa,tutar,,hepten,kafayı,yer,ınsan,1ısaretın,acılımı,,aancak,,bılınenı,anlatabılıyorum,musade,bukadar,saygılar

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
dısıkedı,,,usta,sormus,,ısaretlerın,oldugu,kaya,,,ısaret,amacıyla,.yon,mana,anlatmak,,ıcın,yapilmıs,,cevreyı,arazıyı,anlatır,,mana,acılımı,,coktur,,kafa,karısmasın,,dıye,,az,yazdım,yoksa,1,,sayfa,yazarım,,enaz,,,guvercın,ve,yavruların,olması,3,ayrı,yerde,ayrı,ayrı,parader,,,,manastır,,uzakta,ve,bakıre,mezarları,3,adat,oldugunu,,karsı,,tepede,..uzakta,zıyaret,,oldugunu,,,,derede,3adet,,bakıre,,havuzların,,oldugunu,,,800,mmesafede,guvrecınlerden,para,,mezarı,,oldugunu,,,,cııkacak,,paranın,800,adet,,oldugunu,,,,guvercın,,sayısal,anlamın,,800,oldugunu,,,vs.tılkı,,ıse,,kardes,anlattım,,cozumu,gercegı,,,umarım,,dısı,kedı,anlamıstır,,,bırde,,bu,ısaretlerın,,handese,lıon,varra,,acilımı,,varkı,3sayfa,tutar,,hepten,kafayı,yer,ınsan,1ısaretın,acılımı,,aancak,,bılınenı,anlatabılıyorum,musade,bukadar,saygılar
Teşekkür ederim kıymetli bilgiler için. Umarım konu sahibine de faydası olur. Emeğiniz için teşekkürler saygılar. Sağ ve selametle kalınız.

karanar

Kullanıcı

öncelikle tebrik ederim. nadir bulunan bu işaretleri bizimle paylaştığın için teşekkür ederim.
güvercin işareti yüklü mezar işaretleri arasındadır. aynı zamanda bayan mezarı da olabilir. ne güzel ki hem de kayada bir istavroz var. bu da bir mağara aramamız gerektiğine işarettir. yakınlarında aynı ebatlarda istavroz işareti olan bir mağara gizli.
tilki işareti ise; zengin genç ve zengin birinin mezarıdır. burada dikkat edilmesi gereken yakınlardaki yüksek tepedir.
bu durumda sen deki yol güzergahı karışmış olabilir.benim işaretlediğim 2. resimdeki haçın uzun kolu ile tilkinin kuyruğunun yönü aynı fakat daldaki güzercin işareti mezarın hemen altında olduğunu, tilki ise tepeyi işaret ediyor. bu muammayı çözmekte sana kalıyor.

not: burada konularınıza yorum yapan arkadaşlar herhangi bir çıkar gözetmemektedir. o yüzden beğenmediğiniz yorumlara, kırıcı karşılıklar vermeyiniz, saygılarımla.