Hazine işaretleri kod ve sembolleri | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Hazine işaretleri kod ve sembolleri

A21MEDLi

Admin
Cevap: Hazine işaretleri kod ve sembolleri

daha çok var acele etmeyin..sadece ülkemizde bulunan işaretleri yolluyorum..

çindeki işaretler çince yazılmış,onları yollarsam. ağa toprağım bile anlamaz.:eek::eek:

TATLARLI

Kullanıcı

sayın medli ustam öncelikle konu için çok çok teşekkürler. Bu işaretler onaylı işaretler. Güneydoğu asya yani Çin Hindistan gibi ülkelerde arkeoloji çalışmaları sonucu toplanan işaretler halen toplanıyor sanırsam. Çin'in sınırı Pakistan bölümü türklere giriyor. Yani bu işaretlerin kataloğu bizimle uyuşmasada çok yakın işaretler. Bizim ülkemiz batı tarafından daha çok işaret aldığı için roma bizans gibi yada yunanların arkeolojik işaretleri daha yakın oluyor. Tarihte pakistan çinden alıp bizim şuanki kısımlarımıza kadar getirdi sembollerini. Yani Burada bizim birebir işaretlerimizin uyuşmasının sebebi bunlardan kaynaklanıyor. Özellikle çinden etkilenmemizden ve eski ticaret yollarından dolayı. Bu işaretlerin her biri altın değrinde çok teşekkürler ustam. 1-1.5 ay gibi bi sürede çincelerde dahil hepsini türkçeye çevirip ilk olarak size ileteceğim inşallah.Paylaşım için çok çok teşekkürler tekrar. Saygılar.

sondurak

Kullanıcı

,, Sayın a'21medli Ustaya Yapmış Oldugu Eşsiz Paylaşımın'dan Dolayı Çoook Teşekkürler...
Devam Etmesi Dilegiyle...:p...silah?....................

A21MEDLi

Admin

hayrını görün,gerekli olan işaretlere devam edeceğim.bu kitap kaç yıldır bendeydi bir iki dostuma yolladım..açıklamalarını ve kategorilere ayırmaya fırsatım olmamıştı,
bu işaretlerin tümünü görmeye insanın ömrü yetmez,ben göremem bir arkadaşımız görebilir düşüncesiyle paylaşımınıza sundum.zaten konuyla ilgili gerekli açıklamayı TATLARLI usta yapmış.TATLARLI usta kitaptaki çince kısmınıdan küçük bi örnek yolluyayım bi bak,arkadaşlara gerekli görürüsen gerisinide yollayabilirim..

TILSIMX1

Kullanıcı

Emeklerine tesekkurler ilginc ve guzel.devamını beklıyoruz.

TATLARLI

Kullanıcı

ustam bende katolog olarak varmıştı pdf olarak son halini indirdim. Bize yarayan yön veren işaret sayfalarıda var. Haftaya inşallah çevirmesi için arkadaşlara ileteceğim ustam. Çevirildikçe paylaşırım burada isterseniz tabi ustam.

A21MEDLi

Admin

Moderatör tarafında düzenlendi:

A21MEDLi

Admin

burada veya başka konu başlığında fark etmez..nasıl uygun görürüsen öyle uygula..

lLeon

Kullanıcı

selamlar medli ustam her şey çok güzelde neden bu gavurca anlatımların türkçe tercümesiyle anlatımı yok..sen veya bilen bir kaçınız anlayabilir ama bizler vede bazı çoklarımızda hiç anlayamaz ....bu kadar yabancı kaynaklı bilgiyi neden türkçesiyle anlatım ı yok.neden hep gavurun dili ve şifresiyle empoze edlipte anlaşılmazlarla süsleme yapılıyor..neden zötürkçe anlatılmıyor...yabacının taklidini bırakalımda kendi özümüz olan bir dilin geçmiş tarih dilini kullanalım diyorum..saygılarımla.....haburda nasıl düşünürsenizde haklısınız çünkü bende haklıyım..allaha emanet olun....