kabartma çöreklenmiş yılan tek resim.

İRON

Kullanıcı
Cevap: kabartma çöreklenmiş yılan tek resim.

Fakir baba bu yılanın baktığı dere yamacında veya yol kenarında kısaca bu yılan nereye bakıyorsa bir taş var kücük veya büyük farketmez taşın üzerinde veya yanında biryerlerde başka işret(ler) olmalı yön ve mesafe veren ben de resimleri vardı kaybetdim bu işretler 3-5cm boyunda olur bul buraya yükle bakalım benim bildiğin ve gördüğüm budur kolay gelsinNOT mesafe çok uzak olmaz genelde 40m civarı olur ama arazide önemlidir
s.a mubarek DRAGON34 kardeşim.hayırlı cumalar.
bu yılanın baktığı istikamet mi yada kuyruk yönundemi bilmiyorum ama yakınlarında bir dee geçer ama kuru ama akar görmediğim için ne bişey diyemiyorum..
bu yılanın yakınlarda illaki farklı bir kaç işaret olmalı var olduğunuda biliyorum ama dediğim gibi gidip görme imkanım olmadı.ama gidersem şayet ortamı bir güzel analiz edip etütleyecem.bı yılanın yakınlarında şayet işaret olursada ne tür bir işaret bulmam lazım.varsa kafanda ufakta olsa bir ipucu buyur söle.belkide gittiğimde dnk gelirde en azından dragon kardeşimiz söylemişti mantğiyla hatırlayıp öle harket ederim.
bide bu işaret sana ne zaman gelmiş kim göndermiş.bu işaret bizim burada aRkadaşım görmüştü haber vermişti lakin yetişene kadar işi berbat hale getirmişlerdi bile..
ilgi ve alakn için çok tşler sağolasın var olasın.
hayırlı akşamlar selametle kal inş...

İRON

Kullanıcı

muhterem kardeşim, bazı kopyala yayınla türü bilgilerde ,çöreklenmiş yılan malı altında .oh ne ala. seninkiler bu ezbercilerin kurbanı olmuş. kırmasalar iyi idi elbette ama işaret eve gittiğine göre,demekki duruyor. duruyorsa iki noktanın ölçümünü isteyeceğim. resme göre sağ arkamıza yürürsek,kuru veya suluda olabilir bir dereye inermiyiz. bu kısımda kayalıklı bir yer varmı .başın baktığı istikametde olarak kabul edebilirsin. başın önüne on onbeş adım yürürsek hiç dikkat çeken bir şey varmı.
BUNLARI ÖNCE BİR ÖĞRENİVER. gideceksen,kuyruğun kıvrımı içinde şekilsiz bir kabartma görünüyor. bunu yeniden resimletecek,emin olacağız. BU KAYADA BAŞKA BULGULARIN OLUP OLMADIĞINIDA ÖĞRENİLMELİ.hesabı yanlış yapmayalım. kendi malı ağır ve riskli olur ama ,o kayalığı bir tesbit edebilecekmiyiz birlikte.sonrası ALLAH KERİM. sağlıcakla ..

s.a mubarek İKİZCELİ USTA.hayırlı cumalar.
evet bende aynen sizin fikrinizi gelir gelmez bana işaret anlattım anlatmak istedim fakat bir türlü anlatamadım arkadaşlar bir takım cahil kesime.zaten imam-ı gazali hz.boşuna demeiş cahille munakaşa etmeyiniz diye hep bildiğini okur hesabıyla harek eeder.
evet işaret daha duruyor lakin öle bir insan gittiki o kırılan kayaDAKi yılan .ne desekte boş nafile nuh der başkada bişey demez.
deresini görmedğim için net bişey diyemem şurasındadır veya burasındadır. ama dere var olduğunu biliyorum zaten hemen derenin ust kısmında kalıyordu bu işaret.kayalık alan dersen oda var ama neresine denk gelir bilmiyorum lakin dere bizim buralarda taşlık alan çok olur derelerde olur ama bu yılanın civarın var mı yokmu net bişey söylemek yaln olur.ama illaki vardır..
baş onundemi kuyruk yö undemi bilmiyom ama o civarda 3 adet yaşlı agaç olduğunu arkadaşım sölemişti bu yaz aylarında bana.
yanılmıyorsam ya armut ağacı idi yada incir veya elme..tam olarak hatırlayamıyorum yani...
yalnız derenin öbür yamacında bir kaya üzerinde kare oymasından bahsetmişti bana gören arkadaşım .onu der demez anladım malzemesinin mahzenden girşten odaya gideleciğini.ve bu beni çok sevindirmişti..naptınız dedim o kare oymayı sakladık dedi çok iyi etmişsiniz dedim.size onu çözecek bir usta yada noktalayacak bir zimbırtı getirecem dedim.sadece saklayın ben size heber verene kadar.oda tamam dedi.inş ustesinden gelirm.biliyorum haketnden çok zahmet bir işçiliği vede rskli bir girişi var ama rabbim yardımı ve izni ile sizlerinde tecrübe,birikim vede deneyimiyle bu yılanı yada diğer yılanı çözüme kvuştururum..
o kayada bir çok şifre içeremekte lakin kırıldığı için artık sadece bu resimden istifade ederek hareket edebilirz.
mubarek ilgi ve alakan iin çok tşlr.hayırlı akşamlar
selametle kalınız....

İRON

Kullanıcı

yılan değil sarmaldır bence mezar stelidir o taş. kurğan tipi mezarın var. ordan tünele inersin . senin ki gariban işine benzer.

s.a OSKAR KARDEŞ hayırlı cumalar.
her yorume vede görüşe saygım vardır lakin bu mezar stelide olsa lahit süsüde olsa başka birşeyde olsa yinede bu bir yılandır.mahsenli bir girişi olduğunun farkındayım lakin ikizceli abimizde daha önce sölediği gibi çok agır vede riskli bir girişi vardır.öneri ve görüşlerin için çok teşekkürler.
hayırlı akşamlar selametle kalınız....

İRON

Kullanıcı

yılan dersek çeşmeye vede çakıl yığınına gider birde alt tarafında resmin altından 3_5 metre kadar önünden tünel olur

s.a ÇALKAYA 28 kardeş hayırlı cumalar.
yılanın herhangi bir yönunde çeşme olduğunun duymuştum ama tam olarak göremediğim için nersinde olduğunu bilemiyorum.fakat taş yığması o civarda olmadığını düşünüyorum.çüünkü bizim buralarda o tur taş yığımı çok az nadir görünür.yani medeniyet yaşantılarına göre değişiyor.bizim buralarda o tür taş yığması yok denecek kadar azdır.kim bilir belkide vardır gidip gördüğüm zaman herşey ortaya çıkar bi izniALLAH c.c
hemen ön kısmında girşi var mı yok mu bilmiyorum ama yılanın olduğu kayanın altına bakmışlar hiç bişeye denk gelmemeişler.artık geniş bir çalışmamı yaptılar yoksa darmı bilmiyorum kim bilir belkide girşi o dediğin yerdedir.en doğrusunu ALLAH c.c bilir.
mubarek ilgi ve alaKN İÇİN çok teşekküler sağol varol.
hayırlı akşamlar.selametle kalınız...

İRON

Kullanıcı

resimn çevrsini bir göreydik.biraz bilgi verilse daha çok yardımcı oluruz.güzel bir yer

s.a TRUVA KARDEŞ hayırlı cumalar.
evet dediğin gibi keşke çevre resimleride olsa idi çokda iyi olurdu.
ama malesef göreemediğim için yeterinci sizleri bilgi sahibi edemediğim için k.bakmayınız hakkınızıda helal ediniz.
yer olarak haketende çok güzel bu yaz aylarının sonlarında yanı 2 ay önce gidip gören arkadaşla görüştüm konuştum misafiri oldum bayada bi konuştuk.benden haletmemi istiyordu.bende ona kendisine gereknleri söledim.inş sabrederde bekler.
ilgi ve alakn için çok tşlr.sağol varol.
hayırlı akşamlar.selametle kalınız...

İRON

Kullanıcı

merhabalar ustalar bu tasin rengi neden mavi .

s.a ERSAn kardeş.hayırlı cumalar.
mubarek taşın rengi mavi değil karışık bir renktedir.yani yanılmuyorsam foto yanılmasıdır.bide sabeh yada akşam çekimleri arasında değişen bir renk tonajı gibi bişey.
aga zahmet edip baktığın için çok tşler.hayırlı akşamlar.
selametle kalınız...

İRON

Kullanıcı

Fakir baba sana yazdığımı ciddiye al yılanın karşısında işret bul ne bulacağını söylemem fakat kücük olduğunu söylüyorum o işretler ALLAHIN izniyle seni mala götürü r İNŞALLAH..Ben bu alemde her nedense senin umduklarına kavuşmanı kendimden çok istiyorum ama bir şartım var şu isminin başındaki fakiri kaldır lütfen yıllardır içimi sızlatıyor kendi fakirliğimi unutuyorum arkadaş ALLAH ım sana umduklarını hayırlısıyla versin kolay gelsin Zengin Baba

s.a mubarek insan.
burda kim olursa olsun yazdıklarını kaale almamk gibi bir aRT niyetim olmaz olamazda.yeni uye veya usta arkadaş kalkıpta zahmet edip yazacak yardımcı olması bakımından ve ben yada bir başka uye arkadaşımızda bu uyenin yazdıklarını boşa sallayack ölemi.ne kendime nede bir başka uye arkadaşa yakıştırırm.
güzel kardeşim şayet işaret varsa inş bu gözlerden kaçmaz.
rabbimizn izni vede yardıylada burasının yada başka bir yerin hakkından gelirz.hayırlısı ise tabiki..
mubarek,fakirlikten yani hiş bir şükürsüzlük yada isyanım yok olamazda rabbim nasip etmesinde.
hayırlı fakir bir insanı zengin bir çok insana tercih ederim.(FAKİR--BABA)
saygı değer kardeşim inan bana yazdıklarını okuyunca çok duyglanadım içimdende sana duada bulundum.yüce rabbim hiç kimseyi açlık vede yoksullukla imtihan etmesin çok zor bir imtihan gerçektende.
inanırmısın bir çok insan bir çok kezde şahit olmuşumdur sadece fakir olduğu için haşa haşa rabbimizi sorumlu tutyor tövbeler tövbesi.kendisini hiç mi planın içine dahil etmiyor.
tek bildiğim bişey var oda hayatta şaşmaz şaşmam.
şayet fakirsen ya rabbimizin seni çok sevdiğindendir yada yaptığın hata kusur vede yanlışlıklarındandır.
çünkü hadis te buyruluyorki rabbimiz hiç kimseye haksızlık etmez.ya hadistir yada ayet meali tam olarak hatırlayamıyorum k.bakma hakkınızıda helal ediniz.
valla sana vede sitedeki butun kardeşlerimize söz veriyorum.
bu yazdıklarımı okyan butun arkadaşlarımızda şaht olsunlar.
şayet rabbim bana can sağlı verirse.
haYIRlısı ile güzel bişey denk gelip kısmet olursa bu nikimi (ismimi) arkadaşlarımızda daha öncede deyinmişlerdi bu isim değişikliğine söz olsun değiştirecem.
rabbim bu mubarek gunun vede gecenin hatırına nasip eylesin hayırlı vede güzel değerli bir şey inşaALLAH.
saygıdeğer güzel kardeşi hayırlı akşamlar diler,selametle kal derim.
saygılar sevgiler.
:NOT:lütfen ama lütfen günlük feraize(farz) namazlarımızı kılmayı ihmal etmeylim.nede olsa ölumluk dunya.bu gun varız yarın yokuz.
ALLAH c.c butun ummeti muhammed,e yardım eylesin.
özellikle bu soğuk kış aylarında dışarda kalanlara vede savaş altında olan bütün musluman dini mubin kardeşlerimize yaRdım eylesin...çiçek sana

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

o kişi ne nuh desin nede peygamber. o tiplerle işde görülemez,görülsede hayırı olmaz.
işareti gördükya onada seni mahkum etmeyiz inşallah. korkumuz işçiliğidir.
sevgili kardeşim, hedef noktamız,işaretli kayadan daha düşük bir alana ineceğiz. işaretten aşağıya dereye varmadan ,bir kayalık yer. iki kayanın arasından,az yüksektirler. bu yeri bulacağına inanıyorum.
üç ağaç ,ikisi yakın biri muhtemelen biraz açıktır. yılan sistemlerinde olma ihtimali vardır.
kareye gelince ,yılanla bağdaştırmayalım,onun olayı kendine özgü. o kişiye güvendiğine göre ,güzel bir fotola. ama baktığı kısımlarıda al. sırtını kareye ver,önünü 10 metreye kadar al. o kısım zaten biraz meyillidir,setlidir ,çukurumsudur vs. zemin altı oda mezarı ve mahzen türlerinde en kolay işçiliği olan bir işarettir.
sağlıcakla kal kardeşim ALLAH a emanet ol.

A21MEDLi

Admin

Fakir baba her nekadar sarmal yılanın malı altında denilse bile ben bu yılanın malının altında olmadığını düşünüyorum.
önce sarmal yılanın 7-11 mt güney batısını araştır..bunda bi şey göremezsen.bu defa bu yılanda gördüğümü yazayım,
yılanın başı eziktir neden acaba? çünkü yılan aşağıyı anlatıyor yani ilerlerken arazi aniden irtifa kaybedip aşağı atlanacak kadar veya bi uçuruma den geleceksin.bu uçurum veya aşağı atlanacak kadar yer suyu cılız akan veya taksi genişliği kadar bi derenin diğer tarafındadır.
yılan dere uçurum..yılandan başlarsan dere gelir dereden sonra uçurum
devamını teyidinden sonra yazarım..

A21MEDLi

Admin

dereye bak şelale oluyormu....image123