kabartma çöreklenmiş yılan tek resim.

A21MEDLi

Admin
Cevap: kabartma çöreklenmiş yılan tek resim.

yılanın resmini net göremiyorum,yılan üstü güzelce temizlenip resmi çekilse herşey ortaya çıkar,bundan dolayı ufak ama o kadarda mühim detayları kaçırabilirim.
yılanın kuyruk kısmı D yapılmış bu D nin açısında fazla uzakta olmayan bi emanet var gibi??
fakir baba kardeşim yılanın olduğu arazi çok taşlık bi yerdir.taş tarlası gibi bi yerde yapılmış.yılana sırtını verdiğinde 3 kademeli (irtfa kaybetmiş) arazi parçasını göreceksin.
1.si yılanın 7mt veya 70mt.sonrasında,2-3mt.lik uçurum var
2.si 100mt.sonrasında çok daha yüksek dik uçurum var
3.süde 200mt.sonrasında olmak üzre 3 kademeli uçurum var
senin ilgileneceğin 2.kademedeki uçurumun aşağısında kaynak çeşme veya yığma olacak.yılanla bu çeşme veya yığma aynı pareleldedir..

benim yılanda gördüğüm bunlardır,ve arazi bu şekildedir.gidince veya sorarsan aynı cevabı alacağından şüphem yoktur.
yılanın malı yakınındadır diyen çıkabilir... madem mal yakınındaysa neden bu kadar geniş araziyi işin içine katmışlar diye düşünmek lazım..

drogon

Kullanıcı

Fakir Baba benim bildiğim ve gördüğüm yılan malını görür malı da yılanı görür uzak olsun yakın olsun kural bu tabiki benim fikrim vede bildiğim ihmal etme dediklerimi dikkate al ALLAHın izniyle senin şu ismini değiştirelim İNŞALLAH kal sağlıcakla mübarek

İRON

Kullanıcı

yılanın kafasını yuvarlak içine aldım.kafa kısmı ile gövdesi arasında mahseni simgeleyen bir işaret mevcut.
yanlız benim kafa mı kurcalayan şey yılanın sağındaki
işaretin ne mana taşıdığı onuda kare içine aldım.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili kardeşim, güvenine teşekkür ederim. gayretlerimizin, hayırlara ve hayır dualara dönüşmesidir amaçlarımız.seninde gayretinle inşaallah sendende almayı umuyorum. konun geride kalmadan,bir iki ilave yapmak istiyorum. kuyruğun içindeki bulguyu yakın görme isteğime rağmen ifadelerinizden,kişinin kabul etmeyeceğini anladım. şayet fırsatın olursa,oymanın kuyruk kısmında başlayan hizasından (orada birde oyma var.) onun önünden kuyruk ucuna kadar ölç ve,on ve yüz katına bak.bir cm. bir bazende yüz katı çıkabilir. burdaki bu mesafeden birinde.
ana yeri bir suya inerken. biz dere yazdık var dediniz,olmasaydı,bir kaynak su.pınar veya çeşme diyecektik. bu suya inerek varılmalı. yılandan kot olarak düşük bir seviyede olacak.
kayalıkta ,biraz yüksek(düz zeminde değil) arasından zor girilebilen iki kaya...
bu noktalarda bende senin gözlemine güveniyorum. bir tahribat olmadıysa,tesbit edebilirsen,kendini riske etmemenin yolunu günlerce düşünmelisin. kırk ölçüp bir biçme misali. bu yılan cıbır,her türlü pislik çıkabilir. tarif ettiğim kayalar bile bir ölçü kamufle edilmiş bile olabilir. gözlem çok önemli.
medli ustamızda yorumunda,araziyi güzel tarif etmiş,yönünüde vermiş. fark ederseniz ayni bilinçdeki yorumun farklı ifadesi gibi. tek fark ben dereye inmeden,ustamızda geçtikten sonra düşüncesi. sen her iki ihtimalide göz önüne alarak araştırmanı yapmanı tavsiye ediyorum.ana görüş şaşmaz,buda senin için bir kazanım. olmazsa kareyi mutlaka tarif ettiğim şekilde resimlede seninde bir duanı almak nasib olsun. sevgiler sunuyorum kaRDEŞİM.ALLAH a emanet ol.

İRON

Kullanıcı

ikizceli usta kabartma kareyi burdan yakaladım.muhtemelende o arkadaşların görğü kare oyma bu yönde aynı şekild olması lazım.
kuyruk yönundeki oymayıda gördüm.onu ters insanın göstereceğini sanmıyorum.göterirse şayet ölçerim..tekrardan yeni bir konu üzeinde tekrarlarım...yanlız kuruk yönunda üç adet ufacık oyma görürü gibiyim.yada foto yanılmaısmııdr.bilmiyorum sizlerde bakrsanız belkide netleşir.

Son düzenleme:

A21MEDLi

Admin

fakirbaba yılanın sarmalını dikkatli takip etsen,başının olmadığı görülür..iç merkezdeki kısım başı değil,O boşluk kısım ''D'' yapılmış,yakınında ve açısı istikametindeki hediyeyi veya başka bir işareti veriyor..
ben yılanın başının dışarda ve ezildiğini düşünüyorum,

ertug

Kullanıcı

ikizceli usta kabartma kareyi burdan yakaladım.muhtemelende o arkadaşların görğü kare oyma bu yönde aynı şekild olması lazım.
kuyruk yönundeki oymayıda gördüm.onu ters insanın göstereceğini sanmıyorum.göterirse şayet ölçerim..tekrardan yeni bir konu üzeinde tekrarlarım...yanlız kuruk yönunda üç adet ufacık oyma görürü gibiyim.yada foto yanılmaısmııdr.bilmiyorum sizlerde bakrsanız belkide netleşir.

ustam bu taş ve yakınlarında boşluk testi yaptınmı saygılar

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

fakir-baba çakıl yığını derken karadeniz bölgesinde taş yığınına çakıl yığını derler, ben yılanın çakıl yığınını canlı canlı gördüm, yılanın görüş açısında bulacağın çakıl yığını özel imalat çakıllardan oluşturulmuş çakıllardan oluşur, bu çakılların her biri özenle kırılmış bir birlerinden ne büyük nede ağırdırlar ve bir traktör kadar yığmadır, zirvedeki çakıl yığını ise 50 ila 500 kilo arası gelebilecek kayalardan oluşmuş en az 30 kamyon kadar gelen yığmadır, insan görünce şaşırır nerden geldi bu kırılmış kaya yığması diye, zirvede türbe ağacı yani çaput bağlanan evliya ağacı ıhlamur ağacı veya mubadili olabilecek yüzlerce yıl yaşayan ağaçlardan seçilir, bu ağaç tarihi mezarlık içindedir, bu ağacın altında yer altı şehri vardır ve girişi çakıl yani kaya yığmasının altındadır, yılanın bu zirve eteklerinde çıkma suyu ve harman yeri düzlüğü vardır, bu tür çörekelenmiş yılanlar kara tepe veya ak tepelerde şifrelenmiştir, saygılar

drogon

Kullanıcı

Fakir Baba eğer kar yoksa git şuraya bakıver bizlerde görülen köye göre yorum yapalım yoksa artık kırılan taşın kırık yerlerinden bir şeyler bulmaya çalışıyoruz İNŞALLAH hayırlısıyla malınıda çıkarırız.Bu yılan hikayesinde bir kasa daha var baktığı yer de burası patika yol da olabilir üzerine basılacak kadar yerde duran taşın altı bile olabilir ben baktığı yer de ısrarlıyım hele şuraya git be Baba içimiz rahatlasın bi görelim şurayı

operatör

Yasaklı
Yasaklı

yıla varsa kilise de vardır. ondan sonrası var oğlu var. ikitane derin oyman var 5 metrede