Kabartma keçi figürü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Selamun aleykum,kayada kabartma keci figuru,alt kısımda deforme olmus kabartma balık figuru var,kecinin boynunda baklava dılımı kolye var,bılgısı olan arkadasların yorumuna acıktır saygılarımla.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: Kabartma keçi figürü.

marcus selam. size en güzel yardımı yapmak istiyorum. tabi beni ne derece anlayacaksınız bunu da merak ediyorum. bu konunuz 2 yıllık konudur. hiçbir gelişmesi olmamış, hani? işaretmi ? nerde? hayal görüyorsun dan ileriye gitmemiştir. (söyledikleriniz orada var olduğu ve kaya işlenmiş olduğu halde)

size göre haklısınız evet burada bahsettikleriniz var.

yorumlayana göre saçmalık. hiçbir şey yok bu kayada işlem var ama işaret yok.

işaret sahibi ile yorumcuların arasındaki çelişkinin tek sebebi, bu tek resimle, oradaki olayı anlatamayan açıyla, temizlenmemiş kaya yüzeyiyle, detaylı anlatım olmayışıyla alakalı olmasın??

yerinizde eğer ben olsam, konumu çok daha net anlaşılır, çok daha güzeel görseller ile açardım. 2 yıldır aynı tek resimle, demekki sonuç alınamıyor??????

Son düzenleme:

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

marcus selam. size en güzel yardımı yapmak istiyorum. tabi beni ne derece anlayacaksınız bunu da merak ediyorum. bu konunuz 2 yıllık konudur. hiçbir gelişmesi olmamış, hani? işaretmi ? nerde? hayal görüyorsun dan ileriye gitmemiştir. (söyledikleriniz orada var olduğu ve kaya işlenmiş olduğu halde)

size göre haklısınız evet burada bahsettikleriniz var.

yorumlayana göre saçmalık. hiçbir şey yok bu kayada işlem var ama işaret yok.

işaret sahibi ile yorumcuların arasındaki çelişkinin tek sebebi, bu tek resimle, oradaki olayı anlatamayan açıyla, temizlenmemiş kaya yüzeyiyle, detaylı anlatım olmayışıyla alakalı olmasın??

yerinizde eğer ben olsam, konumu çok daha net anlaşılır, çok daha güzeel görseller ile açardım. 2 yıldır aynı tek resimle, demekki sonuç alınamıyor??????
Selam,gecenlerde burda 2konu actım,bırı buyuk ucgen dıgerı resımsız konularda mahzenlerde istinat duvarı,hatırlamıssındır,o konulardada bana dedınız yada dedıler cevre resımlerı ekle ,baska resım yokmu vsvs,,,ekledık,sonucta ne oldu,tek yorum gelemedi,aranızda paslasıp cık yukarlara 2sunak ara bul dedınız,konumuz istinat duvarıydı,anlatmak ıstedıgım resım olayı cozmuyor harbıcı kardesımibılgın,tecruben,saha deneyımın yoksa bu işler yürümüyor,şimdi dıyosunkı 2 yıldır aynı resim,işaretlediğin noktalarda keçi nerde?balık nerde?daha acık konusucam yanlış anlıycaksın dıye uzatmakta ıstemıyorum,benım adımın altında usta yad a admın yazmıyor dıye kımsede bızı bi halttan anlamıyor sanmasın,tarih,medenıyet,arkeolojive sahada ustayım dıyenlere ders verrırım,işareti goremezsen bu işler olmaz,zamanına ve parana yazık hıc o daglara cıkma daha ıyı,bu sozlerım sana degıl genel anlatıyorum,kımseden yardım ıstemedım,istememde,işaret cozulmus bir konudur,bızde kım usta kım işkembeden sanat uretıyor onu denıyoruz bılmem bende anlatabıldınmı,herkese saygımız var ama emege ve bılgıye saygı beklıyoruz,o saygıyı gormezsek bızde bıldıklerımızı kendımıze saklıyoruz,benım arşıvımde 5 bınden fazla resım var,toplasan ıkıyuz resım forumlara anca gostermısımdır,neden bılıyomusun cunkı buralarda ben harıc herkes bu işi cok ıyı bılıyor,hayatında tek gumus para bulmamıs adamlar ustalık yapıoyr,yazıcagım cok sey var ama konusmak ıstemıyorum saygı bızden,inşallah sende benı anlamışsındrı,

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Ayna gibi ortada,bunu goremeyen sahada neyı gorecek bende onu merak edıyorum.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

vallahi ustam hararet fışkırıyor yanınıza yaklaşsak yanarız. koptum koptum bilmem hatırlarmısınız bu işareti sizinle özel olarak konuşmuştuk. bilenler bilir. ben bir konu açmıştım. bu kurt u arıyorum gören varmı ???? diye bir konu...

sizinle bunu konuşalı belki 9-10 ay kadar oldu. ben işaretinizin ne olduğunu da o zaman çözülüp çözülmediğini de gayet iyi biliyorum. bu resmi ben sizden istemedim. hatırlarsanız salyaları akan kurt konunuz var. ben size kurtunuzun resmini görebilirmiyim diye özel mesaj attım...

bunun da onun yakınından bir işaret olduğundan bahsederek bu resmi siz bana yolladınız. işaretinizden de detayından da az çok bahsettiniz. yani merak etmeyin biz birbirimizi gayet iyi tanıyoruz. kimin ne yaptığını ne yapamadığını da gayet iyi biliyoruz.
bilgide bu kadar iddialı iseniz buyrun beraber çözüm üretelim. birçok hazır ve açılmış konumuz bulunuyor. yorumlarınızı esirgemeyin o zaman. çözümlerinizin ve yaklaşımlarınızın olumlu olması durumunda bu admin yazısını sizin başınıza da yazarlar merak etmeyin. adminlik gökten zembille inmiyor. hakedene emek verene tabiki derecesi verilir. bu sizde olabilsiniz. ama ben uğraşamam derseniz o sizi ilgilendirir.

niyetiniz çözüm aramaksa buyurun meydan.

ama ben sizi bir şeye ayıktırmak istiyorum. siz bu konuyu bu şekil çö-ze-mez-si-niz. biraz uyanık davranan kişi zaten 1 resimle, 2 kelamla al sana son nokta denmeyeceğini uyanır değilmi? sen kralın son noktasının dibinde gezeceksin, 100 lerce işareti göreceksin. keçi resmi koyarak düğüm çözeceksin??? öylemi? bu kadar kolaymı? sen keçiyi gördün. bende 10 ay önce keçini gayet güzel gördüm. kurtunu gördüm. o kurtun ağzından akan damla damla akan salyasına kadar da gördüm. keçi senin olsun sen benim işaretlediklerime bak. madem akıl istiyon. işaretlediklerimden anlam çıkar olurmu?

bu güne kadarda size edilen yardımdan fayda görmemenizin tavrınız yada net anlatımınızın eksikliğinde olduğunu anlatabilmek istedim. gerek burda gerekse başka forumlarda bolca konunuzu okudum. sonuca eren, noktası gelen konunuzu ben pek hatırlamıyorum. haa inşallah muvaffak olmuşundur. onu da gönülden isterim. ama nicelerinin gözleri aradı taradı pek azı gördü ve yardıma uğraştı.

markus sen işaretini iyi anlıyor olabilirsin,, ammaaa iyi anlatamıyorsun. işte bende bunu çok iyi anlarım. bir admin olarak temel vazifem anlaşılır konuları oluşturabilmek. yardımlaşmayı had safhaya çekebilmektir. yani al gülüm ver gülüm olması için ne yapman gerektiğini sana izaha çalışıyorum. markus sende bunu bir anlayabilrsen keşke. yani jetonun bir düşse birbirimizi gayet anlayacaz ama olmuyor. :confused::confused::confused:

ben yine de gönülden bir yardımda daha bulunayım. git orda ni....... kralının yerini bul. sana çok uzakta değil... o kralın mezarını buldun mu? daha da bişey aramana, yüzeyde tek tekçilik yapmana,, gümüş para aramana falan gerek yok. senin gibi 77 tanesini ihya eder. işte sen oradasın arkadaşım. keşke sana bana göre lokma olsa, ama değil.... bunun içinde düğümleniyorsun. marcus daha bu kadar net anlatılır??. bilmem sana anlatabildim mi?

selamlar bizden...

Son düzenleme:

Sarpedon

Kullanıcı

Marcus kardeşim, forumlarda işimiz bilgi alışverişidr. Bilmeyen gelir sorar bilende anlatır bildiğini. Yanlışı doğruyu filtreleyip insanlar kendilerine mantıklı olanı alıp işine bakar. Teorik olarak burda bilenimiz var, arazide iyi îş yapan vardır. Kürek tutmayı bilmeyen ama işten anlayan, arazide cin gibi gözleri olan arkadaşlarımız var.
20 sinde e olup bizzat görüşünü aldığımız arkadaşlar var.
Harbici arkadaşımız resimle alakalı iki kelime etmişsse bunu gurur meselesi yapıp neden serzenişte bulunuyorsunki. Resimi koymuşssun bura forumdur. Onlarca mesaj yazılır. Pozitif negatiftir.
Bilene her zaman ihtiyacı olan bir yer bura. Paylaşmak istersen kimsenin sana hayır demiyeceğini bil.
Çorbada herkesin tuzu vardır. Haksızlık etme yöneticilere

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Kımseyle polımıge gırecek degılım,herkese bolşans dılıyorum,bu konuyu ve tek resmı amedlı gorsun dıye actım,cunkı onunla kecı konusunda baya konustuk,kabartma kecıyı gormesını ıstedım,dedıgım gıbı kımseden yardım istemıyorum,benım acımdan burası cozulmustur,saygılar.

A21MEDLi

Admin

bu keçiyi gördüm işaretleyecektim,diğer konularada bi bakayım derken.bunu unutuverdim..keçi her hattıyla keçidir,kuyruğu bile bellidir.her zaman derim işaretler yapıldığı kaya yüzeyile orantıldır,resmin biraz daha sol kısmıda çekilseydi nereye gittiği anlaşılırdı.keçinin ön ayağının görünmeyişini bu sebebe bağlıyorum,önünde veya cephesinde keçinin gittiği arazi irtifa kaybediyor veya tepe var keçi o tepeyi aşmaya çalışıyor..

çözümü varsa? nasıl çözüme ulaşıldığını tespitlemişseniz,resimli olarak görebilsek,konuyu çözülmüş işaretlere taşırız ..

yaptığınız yorumlarda çatışma var görünsede iyi analiz yapıldığında,halis hanee iyi niyeti okuyabiliyoruz..

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

bu keçiyi gördüm işaretleyecektim,diğer konularada bi bakayım derken.bunu unutuverdim..keçi her hattıyla keçidir,kuyruğu bile bellidir.her zaman derim işaretler yapıldığı kaya yüzeyile orantıldır,resmin biraz daha sol kısmıda çekilseydi nereye gittiği anlaşılırdı.keçinin ön ayağının görünmeyişini bu sebebe bağlıyorum,önünde veya cephesinde keçinin gittiği arazi irtifa kaybediyor veya tepe var keçi o tepeyi aşmaya çalışıyor..

çözümü varsa? nasıl çözüme ulaşıldığını tespitlemişseniz,resimli olarak görebilsek,konuyu çözülmüş işaretlere taşırız ..

yaptığınız yorumlarda çatışma var görünsede iyi analiz yapıldığında,halis hanee iyi niyeti okuyabiliyoruz..

Merhaba usta,bahsettiğin gibi işaret kaya yuzeyıyle orantılıdır,fakat unutmamak lazım işaretin buyuklugude aynı şekılde orantılıdır,kucukse sayet yol yakındır,konu cozuldu derken sadece yuzeysel arastırma yapılmıştır,kanunsuz hıc bır işlem yapılmamıştır,buda uzun suren bır arastırma ıster,Harbıcı ustanın dedıgı gıbı bız burda kecıyı gosterıyoruz ama buna kadar uzun bır işaret zıncırı ve baska olaylarda var,bu sadece olayın ufak bır detayıdır,2 yıla yakın zaman almıstır dogrudur,gorduklerımı ve bıldıklerımı paylasırım ve tum arkadaslardan aynı sekılde yaklaşmasını beklerım,kacının gittigi yonde dedıgın gıbı bır tepe daha var,bunlar ikiz tepeler,uzaktan baktıgında bırı beyaz bırı karadır,kecinin onunde salyaları akan kurt var,konu uzadıkca resımlerı eklerım .

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Aslında kayada 3 figur var,balık, deve ve kecidir,balık ve keci batıya-deve doguya bakıyor,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...