Kaplumbağa Nal Ve Çivisi. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kaplumbağa Nal Ve Çivisi.

wolf_52

Kullanıcı
dehliz girişi war dere den, bakdığı alanı görmek icapp ediyor, kuyruğu yoksa tabi.. nal ve çivi yi göremedim....

ZİRVE

Kullanıcı
dehliz girişi war dere den, bakdığı alanı görmek icapp ediyor, kuyruğu yoksa tabi.. nal ve çivi yi göremedim....
ustam 4 5 fotolarda yeri belli nal ve çivinin.tarla sahibi tam nalla çivinin altını kazmış.hanımı ile.yuvarlak yuvarlak siyah taşlar çıkmış.onlarıda koymuşlar dışarıya,akşam da bi akrabalarına anlatmışlar.sabah bi gidiyorlar yerinde yok.akraba firar.ist.han hamam sahibi olmuş.sırtındakini 50 yıl önce falan çakallar almış. gerisi duruyor.daha birçok işaretler varmış.ama yok etmişler.burda yakınında tavuk ve civciv de varmış.kaplumbağada kuyruk yok.arka görüntüsü var.bunu sağ tarafında kuzeyden güneye 3 adet çok büyük çukurlar var sıralı 3 leme gibi.gerisi öyle duruyor.

ZİRVE

Kullanıcı
kaplumbağanın sağındaki ilk çukurda alttan su geçiyor.sesi geliyor. kaplumbağaya doğu batı gibi.batıdan gelip doğuya dereye yer altından gidiyor zannedersem.2 nci kuyu kaplımbağanın arkasında,1 le 2 nci kuyunun arası ölçmedim ama en fazla 8 m diyelim.3 ncü kuyu daha uzak bunlara.buda bana 3 leme yi hatırlattı.ustamın bi konusunda kaplumbağayı çözdüm diyor,belki görürde bi yorum yapar.bizde 3 ün birini buluruz.zaten kolay bi şey kalmamıştır zannedersem.

ZİRVE

Kullanıcı
@asiavcı ustam bi görürse parayı bulduk demektir.@iron ustam kolayı uçtu uçtu,zoruda biz alamak gardaş.galır devlete.olsun yeterki devletimiz alıvesin.

İRON

Kullanıcı
Ozaman resmi işlemleri başlatın.
İnş sizlerde sebeplenirsiniz nasiplenir siniz.
Hayırlısıysa kısmet olsun inşaALLAH c.c.
Değilsede daha hayırlısını nasip etsin.

ASİAVCI

Kullanıcı
@asiavcı ustam bi görürse parayı bulduk demektir.@iron ustam kolayı uçtu uçtu,zoruda biz alamak gardaş.galır devlete.olsun yeterki devletimiz alıvesin.
ben ne tosba ne nal gördum sen bunu tosbağa diyorsan tam arkasına 9 vede 15 mt yerde yatık taş olacak altına bir bakıver

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Son resimde 2 numarali bolgede isaretledigin yer degilde bulunan kayada topragin kayarak hafif acilmis bir bolum var onundeki gazeli topragi kaldir orada horasanla kapama varmi bak

ZİRVE

Kullanıcı
Son resimde 2 numarali bolgede isaretledigin yer degilde bulunan kayada topragin kayarak hafif acilmis bir bolum var onundeki gazeli topragi kaldir orada horasanla kapama varmi bak
kerim ustam 2 numara tam isabet ettirdin.zaten orasını ben yuvarlak içine aldım kırmızı ile.alan tarama ile ve şakülle burda okla belirtilen istikamette boşluk aldım.fakat arkeolog arkadaşı bi türlü inandıramadım.o ok istikameti kaplumbağadan sağa biraz eğimle aşağıya ilk çukura iniyor.bu çukur 20x 20 bi çukur gibi düşün.derinlikte enaz 10 metre geniş bi çukur.bu çukurlar sırası ile 3 adet.bu ilk çukurun altından su geçiyor.sesini duyuyoruz.yer altından zannedersem dereye gidiyor.