KARA DEMLİK ÇAY OCAĞI | Sayfa 11 | Define işaretleri ve anlamları

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Ustam şu an küspeye iğne bağlayarak kullanmak yasak. Bu saçma gelebilir ama çok geçerli bir sebebi var. Küspeli takımı uzağa atmak biliyorsun mümkün değil. Yakına atıldığında ve iğne bir yere takılıp takım koptuğunda küspe çok uzun zaman orada kalıyor. Sular yazın çekilince inek, koyun, kuş yada o tür yemle beslenen hayvanlar küspeyi yemek isterken ağzına takılıyor. Biz Kesikköpüde şahit olduk belki 5 tane iğne hayvanın yanaklarına batmıştı. can acısından bizi yaklaştırmadı. Bunu gördükten sonra küspeyle avlanmayı bıraktım. Haa olurda denk gelirse küspeyi iğnesiz suda eriyen poşetlere takıp iğneye yakın yere bağlayıp atıyorum. Su ürünleri tebliğine göre tatlı suda bir takımda en fazla 3 iğne kullanılabiliyor ama sazan avında tek iğne olmalıdır. Fazla iğnede balık oltaya geldiğinde takımı çekerken boş iğne bir yere takılıp hem balığı kaybediyorsun hem o balık kurtulamazsa ucunda ölüyor. Ben genelde şamandıralı takım kullanıyorum, gece ışıklı şamandıra ile çok keyif veriyor, sadece sazan değil kadife de yakalanabiliyor. Boili tarzı yem kullanarak hiç balığa gitmedim benimki genelde kısa süreli olduğu için yemle, oltayı at sabaha kadar bekle durumu pek pratik olmuyor bana. Bak alttaki balık şamandıralı takım ile gece 10-11 gibi alındı. Bunun gibi bir tane daha vardı yaklaşık aynı boyda onu arkadaş yakaladı eve götürdü. Ben bu resimdekini geri bıraktım bol yumurta yapsın diye :) Yemlemeyi mısırla yapıyorum, mısırı evde haşlayıp kedi yemi ile karışık olarak atıyorum , kedi yeminin aroması fazla, balığı çekiyor. O buzdolabındakini kayınvalde 10 gündür bizde o istediği için getirdim normalde yakalayıp geri bırakıyorum o yüzden giderken yanımda livar bile götürmüyorum. Benimki muhakkak tutacağım değil keyif avcılığı, su kenarında ruhum dinleniyor :) Balık olursa ayrıı keyf ama olmasada umrumda olmuyor. Orada içtiğim 2 bardak çay balıkla aynı zevki veriyor bana.Ekli dosyayı görüntüle 33907
Ben bunu soslamadan yerim abi. 😀
Maşallah.

Kader25

Admin
Abi seninde balıkçı olucağin aklımın ucundan geçmezdi 😄 dünyaya tekrar geldim.
Hocam benim köyünden Kızılırmak geçer. Bizim köyün erkeklerinin hepsi yuzmeyi de balık tutmayı da Kızılırmak öğrenmiştir. Konyaya geldiğimden beri balık tutmak için bir ekip bulamadım paslandim. Olta takimlarim siginakta çürüdü beklemekten. 3 metre genişliğinde 15 metre uzunluğundaki özel yaptırdığım ağım hala özel çantasında beklemekte.
Biz araziyi doğayı yeşili suyu doğdugumuz gün sevmişiz hocam. Kocaeli deki Yuvacik Barajının dili olsa da yakaladığım balıkları anlatsa. 😀

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Vip Üye
Hocam benim köyünden Kızılırmak geçer. Bizim köyün erkeklerinin hepsi yuzmeyi de balık tutmayı da Kızılırmak öğrenmiştir. Konyaya geldiğimden beri balık tutmak için bir ekip bulamadım paslandim. Olta takimlarim siginakta çürüdü beklemekten. 3 metre genişliğinde 15 metre uzunluğundaki özel yaptırdığım ağım hala özel çantasında beklemekte.
Biz araziyi doğayı yeşili suyu doğdugumuz gün sevmişiz hocam. Kocaeli deki Yuvacik Barajının dili olsa da yakaladığım balıkları anlatsa. 😀
Abi siz tutun ben hem pişirir hemde yerim 😅 benim olduğum mekanda tutulan balık suya geri bırakılmaz baştan söyleyeyim de 😁

Kader25

Admin
Abi siz tutun ben hem pişirir hemde yerim 😅 benim olduğum mekanda tutulan balık suya geri bırakılmaz baştan söyleyeyim de 😁
Kucuk balık hariç hiçbir balığı suya bırakmadım bırakmam. Sadece av yasağına riayet ederim. Merak etme hocam pişirme işine bende. Yağlı kağıda sarar yanan ateşin içine attı mı nar gibi kizartirim onlara sana insallah. 😀

Ha bu arada benim olta balıkçılığı sertifikam da var, bakanlık onaylı. 😀

Üst Alt