Kara Taş & Siyah Taş Anlami (www.definemekani.com) | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Kara Taş & Siyah Taş Anlami (www.definemekani.com)

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Vip Üye
Öyle deme önemli olan vakıfiyettir. Tanıdığın birkiye vakıf olma halin var. Bu herkeste olmaz. Birine bitkiyi öğretirsin o alakasız sualler yöneltir, burda öyle birşey hiç olmadı bu birki ne alaka gibisinden veya bakış açısı ters çalışır. Ama sendeki öğrenmeye dayalı. Evet bazen seni anıyorum sesleniyorum ama beni övmen veya yüceltmen için değil. Sadece öğrendiklerin deneyimlediklerin tecrübe edindiğin üzerindekilerden dahi konuşsan birine umut birine anlama sebebi birine ise nokta olursun. Sayende fayda alınmış olur.

İlme gelince hatırlarsan ilk başlarda bana niye cımbızla paylaşıyorsun anlat işte hepsini uğraştırma bizi denilmişti. Bu konuda sende söz etmiştin. O zaman da demiştim ki bunu birden paylaşırsam kimse bunu kaldıramaz ve kafasını karıştırır göreceğinide görmemesine sebep olurum diye. Sen dahi bir karınca ile iki bitkide delirecektin nerdeyse nasıl bir alakadır diye. Şapkalı çamı hiç bahsetmiyorum bile. Umarım şimdi daha iyi anlıyorsundur beni. 🙂👍
Bu ilim yavaş yavaş öğrenilirse hazmetmesi kolay olur. Bir anda yüklenirse herşey birbirine girer... Bunu arazide peyderpey öğrendikçe anlamaya başladım haklısın... Ayrıca burdan yazıp çizmekle sadece yüzeysel bilgi sahibi olunur. Arazide uygulamalı eğitim olmadıkça kavranmasıni Kendi açımdan çok zor görüyorum...

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bu ilim yavaş yavaş öğrenilirse hazmetmesi kolay olur. Bir anda yüklenirse herşey birbirine girer... Bunu arazide peyderpey öğrendikçe anlamaya başladım haklısın... Ayrıca burdan yazıp çizmekle sadece yüzeysel bilgi sahibi olunur. Arazide uygulamalı eğitim olmadıkça kavranmasıni Kendi açımdan çok zor görüyorum...
Evet kesinlikle bu konuda haklısın. Bazen bitkiye dokunmak gerek, hangisi standardın dışında hâlâ genç anlamak gerek bunun içinde dediğin gibi sahada birebir deneyimlemek gözlemlemek gerek. Bir renk tonu dahi tüm gidişhatı değiştirmeye yetebiliyor.

Gazzeli

Kullanıcı
Gönlü güzel ustalarim Rabbim ilminize ,takvaniza,ömrünüze bereket versin.Bu çok kiymetli tecrubelerinizi bizimle paylaştiğiniz için.
Yalniz bir şey anladim defineci olabilmek için: Tarih,Coğrafya,Matematik,Biyoloji,Fizik,Kimya ,Mantik bilmek gerekiyor.Baya bu işin sonun da profesör olurum heralde😂😂
Birde çubuk ilmi var,e birazda cağa ayak uydurmak için teknoloji... Yol yakinken gidip tıp mi okusam daha kolay gibi🤣

Reedmann

Vip Üye
Yıllar önce bir tane boncuk görmüştüm ışığa doğru bakınca sakallı bir adamın resmi vardı Hayret ederim onu oraya nasıl kusursuz işlediler 🤔

Üst Alt