kaya çeşmesi | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

kaya çeşmesi

ertug

Kullanıcı
Cevap: kaya çeşmesi

ertug

Kullanıcı

haclı taş olurmu olurda.sagındaki taşın üstüne dikkat edersen daha iyi olur.
bu kayalıgın zirve vede zirveye yakın yerlerine dikkat edersen daha iyi olur.
ayrıca suyun akar tarafında degişik bi oluşum varmı bi fotolasan iyi olur.saygılar

ufuk kardeşım yorumuna teşekkürler resimleri yükledim saygılar

TATLARLI

Kullanıcı

Yeni resimleri eklemeniz çok ama çok iyi oldu ve bilgi vermenizde. Bu konu çözüme gider. Ben anlatayım siz bulun. Kaynakta küçük üçgeni bulun. Çıktığı yeri karşına aldığında sağ tarafında küçük dikdörtgene benzer taşı bulun baze ucu sivri üçgen taşda olabilir. altına bakın. yada uzaktan fotoğraflayın ben göstereyim bu birinci para. 2. para çeşme karşısında üçgen bahçe. Uzaktan fotoğrafı varsa ekleyin onu göremedim. Karataş duruyormu halen bilgi verin. Şimdi 3. para. Son resimde koyduğunuz üçgen taşdan bak uzun olan yönü. Aşağıya in diyor. Dereye çatala inmelisin.Bu yoldan aşağı dereye giderken sağ tarafında iki ağaç arasında yerden 50-60 cm kadar yüksekte taş üzerinde yılan olan işaret olacak onu yinede bir gör ancak lazım değil. aşağı dere çatalına indiğinde büyk su ile birleştiği yerde karşıya geçtiğinde varsa sudan uzaklığı 5 metre ötesinde yaşlı baba ağaç olacak. Bu ağacın 1 metre batısı açılacak. üçgen bahçenin genişten fotoğrafını istiyorum uzaktan. Çeşmenin lakabını da öğrenirsen bizde arşive ekleyelim.

ihtiyar45

Vip Üye

Değerli arkadaşım,benim yorumum biraz değişik olaçak,çeşmenin suyunun geldiği yer koyma ve parçalı kayalardan oluşuyor,buda demek oluyorki su buraya künklerle başka yerden getirilmiş,bu su yakınlarda bulunan kiliseyle ilgili su,tadı ve içimi güzel olan bir sudur,çayı çok güzel olur,genelde yaz,kış suyun miktarı hep ayni kalır,senin bakaçağın yer büyük derenin hemen kıyısında büyükçe bir kayayı bulmak,üzerinde çeşitli işaretler olaçak,birde üçgen tarlanın sınırında örgülü sınır taşlarını bulmalısın birinin üzerinde zor görülen işaret olaçak bu taşta üçgen tarlanın ortasında eski bir ağaça bakaçak,bu son anlattığımın kiliseyle ilgisi yok,sonradan koyma parayla ilgili,birde bu çeşmeden yaklaşık 400m ile 500m üst tarafta hafif meğilli arazide oda mezar ara.

İRON

Kullanıcı

s.a mubarek usta inş azda olsa biraz sana yardımcı oölmuştur bu çizimler.işaretlediğim üçgen tarla tarafınımı gösteriyor.tarlayı gösteriyorsa tatlarlı ustanın dediği gibi üçgen tarlayı çekmelisin.şimdilik görebildiklerim bunlar.inş emklerinden mahrum olmazsın.selametle kalınız...saygılar sevgiler....

cantar

Kullanıcı

kaplumbağa
Şu ağaç dallarını çalı çırpıyı kaldır bu görüntüyü göreceksin açık renkli taşın olduğu yerden girişi var açılmışa benziyor yada çökmüş girişi

zehir

Kullanıcı

s.a ustam suyun kurnasının hizasında tepesinden 30 40cm bi bakıver düzbi taş varmı varsa altına bakıver bide sag köşeye bakıver saygılar

ertug

Kullanıcı

Yeni resimleri eklemeniz çok ama çok iyi oldu ve bilgi vermenizde. Bu konu çözüme gider. Ben anlatayım siz bulun. Kaynakta küçük üçgeni bulun. Çıktığı yeri karşına aldığında sağ tarafında küçük dikdörtgene benzer taşı bulun baze ucu sivri üçgen taşda olabilir. altına bakın. yada uzaktan fotoğraflayın ben göstereyim bu birinci para. 2. para çeşme karşısında üçgen bahçe. Uzaktan fotoğrafı varsa ekleyin onu göremedim. Karataş duruyormu halen bilgi verin. Şimdi 3. para. Son resimde koyduğunuz üçgen taşdan bak uzun olan yönü. Aşağıya in diyor. Dereye çatala inmelisin.Bu yoldan aşağı dereye giderken sağ tarafında iki ağaç arasında yerden 50-60 cm kadar yüksekte taş üzerinde yılan olan işaret olacak onu yinede bir gör ancak lazım değil. aşağı dere çatalına indiğinde büyk su ile birleştiği yerde karşıya geçtiğinde varsa sudan uzaklığı 5 metre ötesinde yaşlı baba ağaç olacak. Bu ağacın 1 metre batısı açılacak. üçgen bahçenin genişten fotoğrafını istiyorum uzaktan. Çeşmenin lakabını da öğrenirsen bizde arşive ekleyelim.

ustam yoruma çok teşekkürler üçgen tarlanın tam ortasında üçgene benziyen toprağa silme taş var beni çubuklar götürdu o şekilde buldum tahminim taş büyük olablir küçük olsa tarla sürümünde tarla sahibi pulluğa takılr diye çıkarırdı fotosu yok havalar iyi olunca söylediklerinizi araştıracağım bu çeşmenin ismi taş pınar veya kaya pınar olarak geçer allaha emanet olun saygılar
çeşme tarafı doğu istikameti
,

batı tarafı

ertug

Kullanıcı

Değerli arkadaşım,benim yorumum biraz değişik olaçak,çeşmenin suyunun geldiği yer koyma ve parçalı kayalardan oluşuyor,buda demek oluyorki su buraya künklerle başka yerden getirilmiş,bu su yakınlarda bulunan kiliseyle ilgili su,tadı ve içimi güzel olan bir sudur,çayı çok güzel olur,genelde yaz,kış suyun miktarı hep ayni kalır,senin bakaçağın yer büyük derenin hemen kıyısında büyükçe bir kayayı bulmak,üzerinde çeşitli işaretler olaçak,birde üçgen tarlanın sınırında örgülü sınır taşlarını bulmalısın birinin üzerinde zor görülen işaret olaçak bu taşta üçgen tarlanın ortasında eski bir ağaça bakaçak,bu son anlattığımın kiliseyle ilgisi yok,sonradan koyma parayla ilgili,birde bu çeşmeden yaklaşık 400m ile 500m üst tarafta hafif meğilli arazide oda mezar ara.

ustam yorumun için çok teşekürler suyun başka yerden geldiğini bilmiyorum

ustam buradan su içmiş gibi anlatmışsın söyledilerin doğru tarlanın sınırındaki taşlara dikkat etmedim gidince araştıracağım tarlanın ortasında ağaç yok onuda eskilere soracağım ustam son söylediğin ölçülere yaklaşık üç mezar yeri ve işaretleri var
üçken tarlanın sınırından gelen patika yolların birleştiği düzlükte sıralı taşlarvar

allaha emanet olun saygılar

Üst Alt