kaya kasası olabilir mi ? | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

kaya kasası olabilir mi ?

squallwolf

Kullanıcı
Merdivenli kayalığın güney doğu yönünde 100 m civarındaki alan da ne görüyorsan aradigin orada . Gidip orayı incele.resim çektiğin alan da değerli bisey bekleme.
ardından işareti yılana benzettim fakat kırmışlardı akabinde biraz moralim bozulsada bölgede hayvancılık yapan ahaliden bi çobanı farkettim yaklaşım 1km civarında yanına vardığımda adamı lafa tuttum laf lafı açtıktan sonra sen dedim çobansın hiç işaret filan denk gelmiyo filan gibi muhabbetlerini anlattrdım bende geçenlerde şu ilerde böyle bir foto buldum ama kırmışlar dedim.. Oda reis bende onun eski fotosu var diyince umutlarım tekrardan yeşerdi ve fotoyu ondan aldım ve bunun gönüsü yılanın içindeymiş diyip kestirip attım

Ekli dosyalar

• 1E29837D-F747-4E65-994F-163B4D8FFA1D.jpeg
    1E29837D-F747-4E65-994F-163B4D8FFA1D.jpeg
    221.8 KB · Görüntüleme: 20

squallwolf

Kullanıcı
ardından işareti yılana benzettim fakat kırmışlardı akabinde biraz moralim bozulsada bölgede hayvancılık yapan ahaliden bi çobanı farkettim yaklaşım 1km civarında yanına vardığımda adamı lafa tuttum laf lafı açtıktan sonra sen dedim çobansın hiç işaret filan denk gelmiyo filan gibi muhabbetlerini anlattrdım bende geçenlerde şu ilerde böyle bir foto buldum ama kırmışlar dedim.. Oda reis bende onun eski fotosu var diyince umutlarım tekrardan yeşerdi ve fotoyu ondan aldım ve bunun gönüsü yılanın içindeymiş diyip kestirip attım
Sonra resimi evde dikkatli inceleyip bugün istikametleri belirledim ve güneyine doğru inmeye başladım işaretten 100 m aşağıda aşağıda yılan gibi s şeklinde kuru bir dereye yaklaştığımda malesef böyle bir açılmış mahsen buldum :S bütün hayallerim yıkıldı.. Acaba tek gömü bu mahsendeki miymiş? Çünkü işareti kıranlar acemi işi başka defineci matkap ucunu bile kayad saplı bırakmışlar, işareti çözen adam o malın heyecanıyla neden o kadar çıkıp işreti kırmakla uğraşsın.. Birde ilk defa iç içe geçmiş birçok yılan var daha önce hiç biryerde karşılaşmadım acaba ne anlama geliyor ki ? acaba birden çok mahsem mi var bölge çok fazla kayalık bu mahsen gibi..

Ekli dosyalar

• 27B58810-FBBC-49C7-A675-590A4E04DB8B.jpeg
    27B58810-FBBC-49C7-A675-590A4E04DB8B.jpeg
    313.6 KB · Görüntüleme: 18
  • BAC53E94-6407-494F-93F7-AB5C18076A85.jpeg
    BAC53E94-6407-494F-93F7-AB5C18076A85.jpeg
    350.2 KB · Görüntüleme: 17
  • 43F46F78-A808-4FF4-85C9-0C49EF8771B4.jpeg
    43F46F78-A808-4FF4-85C9-0C49EF8771B4.jpeg
    392.9 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

TRUVA

Admin
Söylediğim yön ve mesafedeki alanda bu yılan gibi işaretin olduğu kaya mi denk geliyor

squallwolf

Kullanıcı
Tahmin ettiğim yeri bulmuşsun. Detaylarını yazacam
Bekliyorum ustam.. Bu arada bu bölgenin yakınlarında yeni açılmış kaya mezarı buldum sanırım oandemi zamanı açılmış işlek biryerde iyi bir zamanda açmışlar bu bölgeden yaklaşık 3-4 km kuzeyde yani demem o ki bölge çok verimli birde bölgenin batı veya kuzey batısından kervan yolu geçtiği söyleniyor o bölgeyide inceledim arazide yerde örme taşlardan antik yol kalıntısı var bi kaç km re bu yüzden bu alınmış mahsenin tek gömü olduğunu düşünmüyorum fakat işaretide çözecek bilgi birikimşne sahip değilim maalesef ustam bu yüzden siz değerli ustaların engin bilgilerine ihtiyacım var

Kader25

Admin
Define icin bile olsa bile bile yanlis bilgi vermemenizi tavsiye ederim. Genel ifade kullanmak daha uygun olur. "Bu isaretinin cozumunu bulmak cok zor" Bu ifade yalan olmaz.

Fotografa gelecek olursak:
Bunun malini bulmaktan.ziyade bunun malini almak muhale-imkansiza yakin. Bu seytanlardan birisi. Bu haliyle bile ona bakmak insani titretiyor.
Asil mala ulasamasanizda cevredeki kucuklere yonelmek daha saglikli olacaktir. Asil mali size vermezler gucunuzde yetmez.
Soyle soyleyeyim.
Burada bir banka var
Koruyucu olarak da bu seytani buraya baglamislar.
Sakin ola bu alanda gece dolasmayiniz.
Aklinizi alabilirler, iyilesmeyebilirsiniz. Bunlarin isi cin carpmasi gibi olmaz.

Allah cc hakkinizda hayirli ani size ihsan eylesin. Amin.

squallwolf

Kullanıcı
Define icin bile olsa bile bile yanlis bilgi vermemenizi tavsiye ederim. Genel ifade kullanmak daha uygun olur. "Bu isaretinin cozumunu bulmak cok zor" Bu ifade yalan olmaz.

Fotografa gelecek olursak:
Bunun malini bulmaktan.ziyade bunun malini almak muhale-imkansiza yakin. Bu seytanlardan birisi. Bu haliyle bile ona bakmak insani titretiyor.
Asil mala ulasamasanizda cevredeki kucuklere yonelmek daha saglikli olacaktir. Asil mali size vermezler gucunuzde yetmez.
Soyle soyleyeyim.
Burada bir banka var
Koruyucu olarak da bu seytani buraya baglamislar.
Sakin ola bu alanda gece dolasmayiniz.
Aklinizi alabilirler, iyilesmeyebilirsiniz. Bunlarin isi cin carpmasi gibi olmaz.

Allah cc hakkinizda hayirli ani size ihsan eylesin. Amin.
cevabınız için teşekkürler ilk uyarınızıda dikkate alıcam haklısınız.. 1-mahseni patlatmışlar acaba banka dediğiniz burası olabilirmi ? 2-küçükleri nasıl bulucam çevrede en belirgin bu işareti buldum.. İşretin şeytan işi olduğunu nasıl anladınız? çoğu kişiye göre eşkiya işareti bu bölgenin yaklaşık 4-5 km kuzeyinde köylüler zamanında eşkiya silahları bulmuşlar tüfek kılıç vb. bölge eskiden eşkiyaların cirt attığı yermiş.. ilginiz uyarılarınız fikirleriniz için şimdiden teşekkürler..

Kader25

Admin
cevabınız için teşekkürler ilk uyarınızıda dikkate alıcam haklısınız.. 1-mahseni patlatmışlar acaba banka dediğiniz burası olabilirmi ?
Banka dedigim yer burasi olmaz.
Kayanin icindedir.
Tunelleri olur
Tunelunde ruzaklari olur.
Tunelde giderken bu seytan.karsina cikar, aklin gider.
Bankada en az 2 Ton mal olur.
sarisi beyazi karisiktir.
2-küçükleri nasıl bulucam çevrede en belirgin bu işareti buldum..
Evvelen kasa arayacan.
Sonra yere gomulmus kayalarin etrafinda metal testleri yapacan.
İşretin şeytan işi olduğunu nasıl anladınız?
Bu da bizim tecrubemiz. :))
çoğu kişiye göre eşkiya işareti
Bir konu hakkinda icma varsa, yani cogunluk ne diyorsa onun hilafina birsey soylemek cok uygun dusmez.
Neyin kimin isareti oldugu onemlidir elbet. Mesele buraya baglanmis bir koruyucu hemi de vasat degil.
bu bölgenin yaklaşık 4-5 km kuzeyinde köylüler zamanında eşkiya silahları bulmuşlar tüfek kılıç vb. bölge eskiden eşkiyaların cirt attığı yermiş.. ilginiz uyarılarınız fikirleriniz için şimdiden teşekkürler..
Kokay Gelsin.

squallwolf

Kullanıcı
Banka dedigim yer burasi olmaz.
Kayanin icindedir.
Tunelleri olur
Tunelunde ruzaklari olur.
Tunelde giderken bu seytan.karsina cikar, aklin gider.
Bankada en az 2 Ton mal olur.
sarisi beyazi karisiktir.

Evvelen kasa arayacan.
Sonra yere gomulmus kayalarin etrafinda metal testleri yapacan.

Bu da bizim tecrubemiz. :))

Bir konu hakkinda icma varsa, yani cogunluk ne diyorsa onun hilafina birsey soylemek cok uygun dusmez.
Neyin kimin isareti oldugu onemlidir elbet. Mesele buraya baglanmis bir koruyucu hemi de vasat degil.

Kokay Gelsin.
çok sağolun teşekür ederim alan komple her yönü kaya dediğiniz gibi kayada olabilir ama bu mahsen kafamı çok karıştırdı işaretle dere arasında yılan işareti çözümüne uyuyor bu mahsen hakkında ki düşünceleriniz nedir?