kaya kasası olabilir mi ? | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

kaya kasası olabilir mi ?

Kader25

Admin
çok sağolun teşekür ederim alan komple her yönü kaya dediğiniz gibi kayada olabilir ama bu mahsen kafamı çok karıştırdı işaretle dere arasında yılan işareti çözümüne uyuyor bu mahsen hakkında ki düşünceleriniz nedir?
Bu tür yılan işaretinde tecrübem yok.
Bu nedenle yanlış ve eksik bilgi vermek istemem.
Diğer ustalarımızın vereceği bilgi ile yürü inşallah.

squallwolf

Kullanıcı
ustam sizinde fikirlerinizi bekliyorum
Deredeki örme olan yerin arkası oda.
Koltugun Yan alt taraflarında bak bakalım bir işaret var mı X gibi.
Merdiven basamaklarina makina tut....

Ustanın dediği gibi buranın görsellerini karalama yapmadan tekrar çekip yükleyin. Girişinize el değmemiş, koltuk taşına şuan için birşey demek mümkün değil. Taşın sabitlik derecesini bilmek ve tam halini görmek lazım böyle meğilli yan çekim olmamalı. Merdivene çıkar istikamette solunuzda kalan kayalıklarda araştırmaya derhal girin. Kaya mezarlarınız mevcut ve nokta bir medeniyete ait bu merdivenin zirve sağ istikameti sizi yola ve diğer alana götürecektir. İyisi mi siz tam görsel çekin muhakkak devamı olduğuna eminim.

squallwolf

Kullanıcı
Ustanın dediği gibi buranın görsellerini karalama yapmadan tekrar çekip yükleyin. Girişinize el değmemiş, koltuk taşına şuan için birşey demek mümkün değil. Taşın sabitlik derecesini bilmek ve tam halini görmek lazım böyle meğilli yan çekim olmamalı. Merdivene çıkar istikamette solunuzda kalan kayalıklarda araştırmaya derhal girin. Kaya mezarlarınız mevcut ve nokta bir medeniyete ait bu merdivenin zirve sağ istikameti sizi yola ve diğer alana götürecektir. İyisi mi siz tam görsel çekin muhakkak devamı olduğuna eminim.
Cevap verdiniz biliyorum ustam.. dediğiniz gibi alanda bulduğum yeni görseller sundum zirve sağ istikameti güney batı o istikamette bu yılanlı kaya mevcut.. Alan yakınında antik bir medeniyetin kalesi gibi duruyor
ardından işareti yılana benzettim fakat kırmışlardı akabinde biraz moralim bozulsada bölgede hayvancılık yapan ahaliden bi çobanı farkettim yaklaşım 1km civarında yanına vardığımda adamı lafa tuttum laf lafı açtıktan sonra sen dedim çobansın hiç işaret filan denk gelmiyo filan gibi muhabbetlerini anlattrdım bende geçenlerde şu ilerde böyle bir foto buldum ama kırmışlar dedim.. Oda reis bende onun eski fotosu var diyince umutlarım tekrardan yeşerdi ve fotoyu ondan aldım ve bunun gönüsü yılanın içindeymiş diyip kestirip attım

Sonra resimi evde dikkatli inceleyip bugün istikametleri belirledim ve güneyine doğru inmeye başladım işaretten 100 m aşağıda aşağıda yılan gibi s şeklinde kuru bir dereye yaklaştığımda malesef böyle bir açılmış mahsen buldum :S bütün hayallerim yıkıldı.. Acaba tek gömü bu mahsendeki miymiş? Çünkü işareti kıranlar acemi işi başka defineci matkap ucunu bile kayad saplı bırakmışlar, işareti çözen adam o malın heyecanıyla neden o kadar çıkıp işreti kırmakla uğraşsın.. Birde ilk defa iç içe geçmiş birçok yılan var daha önce hiç biryerde karşılaşmadım acaba ne anlama geliyor ki ? acaba birden çok mahsem mi var bölge çok fazla kayalık bu mahsen gibi..

TRUVA

Admin
Ustam rahatsız ediyoruz heralde ama. Dünden beri sizi bekliyorum.
Kardeş bu gün müsait olamadım. Aklımdasın.yarin detaylı yazacam. Merak etme. Beklediğini biliyorum .Kader ustam bir konudan bahsetmiş. Benimde tereddüt ettiğim konu o yönde. Inşallah sizin için hayırlısı olur .yarına kadar sabret .gündüz bakacam

squallwolf

Kullanıcı
Kardeş bu gün müsait olamadım. Aklımdasın.yarin detaylı yazacam. Merak etme. Beklediğini biliyorum .Kader ustam bir konudan bahsetmiş. Benimde tereddüt ettiğim konu o yönde. Inşallah sizin için hayırlısı olur .yarına kadar sabret .gündüz bakacam
kaygınızı anlıyorum ustam. İman kuvvetli olduktan sonra şeytan veya cin insana ne yapabilir?.. Derseniz ki gazlı zehirli bir gömü, bu konuda ekipmanım var bilinçsiz iş yapmam zaten.. onun haricinde gece dağlarda çok gezdim ne karanlık ne hayvan sesi ürkütmez iş gereği beni.. Allaha şükür ne cin ne şeytan bizi korkutmaz Allah korkusu harici evelallah o yüzden bu gibi şeyler batıldır peygamber efendimiz onları göğe kilitledi insana musallat olamazlar.. İnsan beyni sürekli o korkuyu düşünğrse paikolojisi bozulur ve bilinç ona oyunlar yapmaya başlar, bu bazen bir ses, bazen bir halis şeklinde olabilir.. İnsan naparsa kendine yapar korkuda bir duygudur cesarette önemli olan hangi duyguya kapıldığındır allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin saygılar 👋

TRUVA

Admin
Kardeş söylediğim nokta burasıdır. etrafta kasa olabilecek noktalar alınmış görünüyor. Öncelikle kayanın üzerinde de işaret ettiğim güney batı yönünden bukayaya 10m gibi yan alanıda görecek bir resim çekmeniz gerekecek.kayayı ve güney batı tarafınnın çevresini göreyim.. Burada güzel bir eşkiya mahseni var diyebilirim. ok ile işaret ettiğim kanal yönünde giriş var. bu kayaya 7m gibi bir uzaklıkta girişin. Tahminim 7m gibi bir derinlikte giriş kapağına ulaşırsın.Kapaktan sonra ufak bir hol tünele çıkması lazım.daha sonra 6-7 basamak tabana merdiven olabilir. devam eder esas odaya ulaşırsın. oda derinliği yüzeye göre 20m yi bulabilir. Zor bir yerdir.Ben işaret ettiğim giriş tarafını görmek istiyorum.O alanda test yap boşluk alabilecekmisin.İşaret üzerindeki kıvrımlar bir anlamda tabanda bulunan derinlik merdiven vs. düzeni işaret etmiş.

Ekli dosyalar

• 1E29837D-F747-4E65-994F-163B4D8FFA1D.jpeg
    1E29837D-F747-4E65-994F-163B4D8FFA1D.jpeg
    236.7 KB · Görüntüleme: 6
  • F81CF44E-C995-4705-AF2D-4DDE4ED62306.jpeg
    F81CF44E-C995-4705-AF2D-4DDE4ED62306.jpeg
    829.4 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme: