Kuşkaya | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kuşkaya

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: Kuşkaya

aleyküm selam ustam. şu ana kadar ci.haz ile olan kontrollerin hiçbirisi yapılmadı. şimdilik sadece değerli ustalarımız ile fikir alış verişinde bulunalım, bu kuşun bize nereyi ve neyi anlattığını, hangi alanlara yönlendirdiğini sizlerden duymak istedim. civarda kekliğe uygun kırmızı renkte bir otlu yada ağaç malesef yok. sadace 350 metre güneybatı tarafındaki erikli çeşme var. burada yaşı 100-150 civarında dikenli, dağ eriği ağaçları var. diğer alanlar ağaçsız çalılık, zaten resimdede görüldüğü üzere aşırı çorak, bereketsiz topraklardan oluşan bir alan. Allah razı olsun sağolun Battalgazi usta.

Sayın değerli hocam dediğim gibi taşın kendisini ve 1 2m yakın çevresinden harici uğraşılmaz , .çeşme tutuyor. Benim böyle bir işaretim vardı ve denildiği üzere kuş kayası deniliyordu bölgeye.. 7m büyüklüğünde kayayı hem kartal başı hemde oturan kuş yapmışlardı. kuş direkmen kiliseye bakıyordu yaklaşık 1km mesafe. ve uzun bir çalışma sonucunda mezarı çözüldü ve yanı sıra bir o kadarda tehlikesi.. önceki yorumumda bahsettiğim üzere v kesiği atmışlar ve benim kuşdada V kesiği vardı.. Hakkında hayırlısı hocam inşaAllah.

işte bu güzel bir haber oldu. demek konularımız bu kadar benzeşiyormuş Battalgazi ustam. bu durumda siz kendi alanınızdaki daha önceki tecrübelerinizi, benim krokimdeki kuş kaya yönleri ile sizdeki yönleri, diğer benzeşme ve ayrılıkları yazabilirmisiniz,
yada bize burada önemli hususlara ışık tutacak diğer detaylar hakkında yardımcı olabilirmisiniz. belki arşivinizde duruyorsa sizin kuş ile civar resimleri duruyordur belki. teşekkürler ustam.

(not: burada bendeki kuş kayaya yakın alanda, henüz kilise yeri neresi ben bilmiyorum sizin kendi kuşkayanızdaki tecrübeleriniz bana ışık tutacaktır. sağolun)

Son düzenleme:

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı

demek konularımız bu kadar benzeşiyormuş Battalgazi ustam. bu durumda siz kendi alanınızdaki daha önceki tecrübelerinizi, benim krokimdeki kuş kaya yönleri ile sizdeki yönleri, diğer benzeşme ve ayrılıkları yazabilirmisiniz,
yada bize burada önemli hususlara ışık tutacak diğer detaylar hakkında yardımcı olabilirmisiniz. belki arşivinizde duruyorsa sizin kuş ile civar resimleri duruyordur belki. teşekkürler ustam.

Selamlar. Tabi ustam büyük bir zevkle. sana resimleride yollamak isterdim lakin elimde ne kadar resim belge varsa infilak oldu ustam..
İşaretim kuşkayası mevkiinde dik bir dağın yamacındaydı ve kafası doğuya bakıyordu..işaret öyle bir işaret ki 2 işaret birden yapmışlardı. hem kartal kafası hemde kuş vardı. kartal kafası direkmen kiliseye , kuş ise yere bakıyordu.
tam arka tarafında tünel teşis ettik ustam. ve bir mezar . yanı sıra kaya tuzakları vardı ki allahtan ehli kişilerle hallettik. gelelim kartala kartal direk kiliseye ve o bölgedeki çeşme +magraya bakıyordu. haricinde birşey ile karşılaşmadık... kuşun kuzey dere yatağında tümülüs kuzey batı yönünde tümülüs vardı ustam..Resimleri tekrardan bulmaya çalışağım ustam o zaman daha detaylı girerim inşaallah..

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Selamlar. Tabi ustam büyük bir zevkle. sana resimleride yollamak isterdim lakin elimde ne kadar resim belge varsa infilak oldu ustam..
İşaretim kuşkayası mevkiinde dik bir dağın yamacındaydı ve kafası doğuya bakıyordu..işaret öyle bir işaret ki 2 işaret birden yapmışlardı. hem kartal kafası hemde kuş vardı. kartal kafası direkmen kiliseye , kuş ise yere bakıyordu.
tam arka tarafında tünel teşis ettik ustam. ve bir mezar . yanı sıra kaya tuzakları vardı ki allahtan ehli kişilerle hallettik. gelelim kartala kartal direk kiliseye ve o bölgedeki çeşme +magraya bakıyordu. haricinde birşey ile karşılaşmadık... kuşun kuzey dere yatağında tümülüs kuzey batı yönünde tümülüs vardı ustam..Resimleri tekrardan bulmaya çalışağım ustam o zaman daha detaylı girerim inşaallah..

anlattağınız gibiyse gerçekten çok benzeşme var. hem keklik hem kartal olan kuş. doğuya bakan kafalar. bakalım inşallah zamanla daha da netleşir. resimleri bulursanız makbule geçer. saygılar battalgazi ustam.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili kardeşim böylesi zengin bir bölgede daha ne aranır . lütfen sistem arayışından bir soyutlanarak bulgulara neden yönelmiyorsun anlamakta zorlanıyorum.
1. resim,kafa gibi çıkıntının boyunu ölçerek bakış yönü.
arka sırttaki geniş oymanın,biraz açığı ve çapraz kısmı.
göğüsteki yatay kesik.
2. resim oymanın çaprazı biraz açığı.
3. resim,kırıklık ve oyma doğalmı sence. kuş kayası yazdığın alan ne ?
kanallı kayaların olduğu yer.
2 basamak olan yer dahil.
ALLAH aşkına şu hayvancağızı madara olmaktan kurtarıver. hepsini bir kenara bırak enerjini başka yerde tüketme lütfen.
senin adına benim tahammülüm azalıyor artık. araştırmaya değil, tesbite yönel artık.
ALLAH ım doğruda karar verecek fikride iradeyide verir inşallah diyor saygılar sunuyorum.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

doğuya bakan kafalar önemlidir büyük olasılıkla defineyle alakalı çıkar

sondurak

Kullanıcı

,,Uyuyan Güzelle ,,Sonduraktasınız,, Oldukça Besili Görünüyor.. Yedigi Sarı Mısırları Eritememiş Olacakki Gursagı Dolu Görünüyor..

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

sevgili kardeşim böylesi zengin bir bölgede daha ne aranır . lütfen sistem arayışından bir soyutlanarak bulgulara neden yönelmiyorsun anlamakta zorlanıyorum.
1. resim,kafa gibi çıkıntının boyunu ölçerek bakış yönü.
arka sırttaki geniş oymanın,biraz açığı ve çapraz kısmı.
göğüsteki yatay kesik.
2. resim oymanın çaprazı biraz açığı.
3. resim,kırıklık ve oyma doğalmı sence. kuş kayası yazdığın alan ne ?
kanallı kayaların olduğu yer.
2 basamak olan yer dahil.
ALLAH aşkına şu hayvancağızı madara olmaktan kurtarıver. hepsini bir kenara bırak enerjini başka yerde tüketme lütfen.
senin adına benim tahammülüm azalıyor artık. araştırmaya değil, tesbite yönel artık.
ALLAH ım doğruda karar verecek fikride iradeyide verir inşallah diyor saygılar sunuyorum.

ustam açıksası paranın sondurağı nereyse orayı bulabilecekmiyiz bunun için uzun uzun duruyorum üzerinde. her konumda bir emare var. bu emareler yakın uzak ama birbiri ile bir bağları olabilirmi? belkide alakasızlar ve bağımsızlar. ama sonuç olarak bizler bir beyin jimnastiği yapalım inşallah. ya nasip dedik. belkide siz değerli ustalarımızın farklı farklı fikirleri ile bir fikir zenginliği yaşayarak sonuçlanabilecek güzel bir veya birkaç noktayı çok net seçebilmek maksadındayım.

1. resimde kuşun bakış yönü yukarı doğru uzanan yerdeki taşlığın hemen sağına doğru bakmaktadır.
2. resimde kuşun şahinsi hali üzerinde bir oymayı mı söylediniz tam olarak neresi olduğunu seçemedim dediğiniz oymanın.
3. kırıklık doğal değil, ya çok önceleri kırılmış yada özellikle kırılarak her iki taraftada farklı bir görüntü verilmek için kırılmış.

kısmetse bu kış bu alan hakkında detaylı görüş ve yorumları alalım ustam. bir iki ay sonrada memlekete tekrar gittiğimde hepsine bir değerlendirme yapalım. şu an çalışma olanağı zaten yok. tekrar memlekete döndüğümde bu sefer gözlem değil iş zamanı olacaktır.

doğuya bakan kafalar önemlidir büyük olasılıkla defineyle alakalı çıkar

şu çakıl yığınları hakkında ne düşünüyorsun çalkaya usta? bir fikrin varmı? neden tarımsız arazide bu kadar çakıl yığını var. ? yığınları bir yoklasakmı?

,,Uyuyan Güzelle ,,Sonduraktasınız,, Oldukça Besili Görünüyor.. Yedigi Sarı Mısırları Eritememiş Olacakki Gursagı Dolu Görünüyor..

bu kış da uyusun da 1-2 aya kadar sonra hayırlı sabahlar hadi uyan artık diyeceğiz. Allahın izniyle, inşallah. kursağına da makina ile bakalım ustam. ben kırmadan dökmeden yana değilim. makina okey derse bir kursak ameliyatı yaparız ruhsatlı olarak. yok illa ben tünediğim yerde doğuracam dersede doğum yaptıralım. :) teşekkürler.

ersan

Admin

merhaba HARBICI usta burada benim gurdume gure bi keklik tam yuvasainin uistunde duruyor ikitane mezar isaretin var ,,birde ,,sondurak ustamizin dedine bende katiliyorum gurasa dolu olabilir .
bu keklin etrafinda bosluk alabildin mi cubuklarlan bu keklin altinda girisin olmali deyerli bir mezara .
ana paraya deymesinler deye gursandada olabili mujdesi .

cantar

Vip Üye

sanırım kuşun diğer tarafından bakıldığındada bir insan gözü ve yüzü var ...

ersan

Admin

merhaba cantar ustam saten bende bu yerleri anlatmaya calisiyorum girisi uzakta deylidir bu etraf lazim bosluk cubuklarlan cok guzel incelensin burada bir oda olmalasi cok buyuk .