LL Çubuk İle Metal Tespiti @BulursamKader25 | Sayfa 9 | Define işaretleri ve anlamları

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Geçmiş olsun kardaşım,
Rabbim acil şifalar versin.
Turşu, soğan, sarımsak birazda acı ye.
Kuru soğanın üstüne sumak at, üstüne de limon sık. Ablama da süzme mercimek yaptır. Çorbaya da kara biberi dahil et.
Gece yatarken de 1 yemek kaşığı balı bardağa koy, ılık su ilave et, bal şerbeti yapıp iç, gece rahat uyu inşallah.
Eyvallah kıymetli abim Allah razı olsun

Kader25

Admin
@BulursamKader25 Değerli abim, ve değerli Cümle Dostlar !
Allah'ın Selamı üzerinize olsun. Sizlerle
Muhabbeti çok özledim.
Takip ediyorum, lakin fırsat bulup yazamıyorum.
İnşaallah hepiniz sıhat ve afiyettesinizdir.
Dua eder dua bekleriz inşaallah.
Allah'a emanet olunuz.
Aleyküm Selam Kardaşım,
En büyük nimet olan iman nimeti ile bizleri şereflendiren Habibine de ümmet eden Allahu Tealaya hamdolsun.
Elhamdülillah iyiz.
Elbette imtihan da devam ediyor.
Bizler zayıf olduğumuzdan Allahın cc lütfü da çok. Ne kadar şükretsek az.

Dünya sevgisi başımızın belası.
Allah cc niyetimizi biliyor;
99 kilo romanın sarısına talibiz, amma gönlümüzde yok. Bulursak cebimize koyup gerekeni yapacağız, bulamazsak niyetimizden kazanacağız.

Ne yazık ki define sitelerindeki edebi diğer sosyal ağlarda göremiyoruz. Fırsat buldukça gelip bakıyoruz biz de.

Allah cc da sana hayırlar ihsan etsin.
Kendine iyi bak inşallah hem manevi hem maddi yönden.

Sağlıcakla kal inşallah.

El-Ensari

Kullanıcı
Aleyküm Selam Kardaşım,
En büyük nimet olan iman nimeti ile bizleri şereflendiren Habibine de ümmet eden Allahu Tealaya hamdolsun.
Elhamdülillah iyiz.
Elbette imtihan da devam ediyor.
Bizler zayıf olduğumuzdan Allahın cc lütfü da çok. Ne kadar şükretsek az.

Dünya sevgisi başımızın belası.
Allah cc niyetimizi biliyor;
99 kilo romanın sarısına talibiz, amma gönlümüzde yok. Bulursak cebimize koyup gerekeni yapacağız, bulamazsak niyetimizden kazanacağız.

Ne yazık ki define sitelerindeki edebi diğer sosyal ağlarda göremiyoruz. Fırsat buldukça gelip bakıyoruz biz de.

Allah cc da sana hayırlar ihsan etsin.
Kendine iyi bak inşallah hem manevi hem maddi yönden.

Sağlıcakla kal inşallah.
Sarı kızın peşinde koşarken, Sarı kızdan daha değerli gönüller ile buluşturan Rabbimize Hamd olsun.
Siz de bu azim, gayret ve güzel ahlâki meziyetler oldukça , umduklariniza Nail olacaksınız inşaallah.
99 Esmai Hüsna sının hürmetine
Sarı kızın Sarı saçlarından tutmayı
Ve Romanını yazmayı size nasip etsin inşallah.
Sizde kendinize iyi bakın Değerli abim,
Dediğiniz gibi hem maddi,hem Manevî...
Dualarımız için ayrıca Teşekkür ederim.
Allah'a Emanet olunuz inşaallah.
...
leri eyler,
Zannetme ki ğayr eyler,
Ârif ânı seyr eyler,
Mevlâ görelim neyler,
Neylerse güzel eyler.
Sen Hakka tevekkül kıl,
Tefvîz et ve râhat bul.

(Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri)

Hak şerleri hayr eyler, Zannetme ki gayr eyler

"... Yani bir işle ilgili onun sebebini araştırıp gerekeni yaptıktan sonra sonuç olarak işin neticesini Allah-ü Teâlâ’nın rızasına havâle etmek, helâl ve faydalı şeyleri kazanmaya çalışıp da, bunlara kavuşmayı Allahü Teâlâ’dan bekle.

Sabırlı ol ve takdire rıza göster.

Göreceksin güzel şeyler olacak.

Yeter ki sen kalbini sağlam bir şekilde O’na bağla.

Her şeyi kendi istediğin gibi olsun diye, tedbir alacağım diye kendini helak etme, her şey olacağına varacaktır, sen üzerine düşeni yap ve Allah’ın takdirine razı ol yeter.

Unutma Hallâk-ı Rahîm Oldur, Rezzâk-ı Kerîm Oldur, Fa’âl-i Hakîm Oldur.

Her şeyi yaratan O’dur, rızkı ikram eden, her işin oluşu hakkındaki hüküm sahibi de O’dur O! Bütün ihtiyaçları yerine getiren hüküm sahibi bir Allah var.

Sen O’na münacaat eyle.

Sen kendi aklınla düşünü bulduğunu sandığın, akıbetinin hayır mı şer mi olduğunu bilmediğin murat ettiğin, beklediğin şeylerden vazgeç!

Çünkü Allah, sana hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde hayır murat etmiş olabilir. Sen bilmezsin, Allah bilir...."

(Abdurrahman Dilipak'ın 20.10.2018 tarihli makalesinden kısa bir alıntı)

".... Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz."

(Bakara Suresi 216. ayet-i kerime)

"Gevşemeyin, üzülmeyin! Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz." (Âl-i İmrân Suresi 139. ayet-i kerime

Abdullah313

Kullanıcı
Eyvallah değerli abim.
Daha Şimdiden ,gecen gün, dediginiz şekilde, hem cubuk, hem de pahalı bir makinayla teyit edilen iki yere baktım, ve kesin mineral olduğunu söyledim.
ikna olmadılar ama, Allahın izniyle eminim.
.
Ustam, kendi bölgem de, adamlar beni,Akşam dan donra Ay ışığın da,tesbit ettikleri yerin yakınına götürdüler, tam yeri söylemediler.
25,30m. kala çubuklar direk yön verdi ve Altın işareti yapti. 10 saniye sonra bozdu. ve daha üstüne gitmeden,mineral olduğunu anladım, ama diyemedim. 😃
tam noktaya gittim, burasımı dedim, evet dediler.
baktım, iki dakika etrafından döndüm,
kendimden emin bir şekilde, kayanın tam burasın da avuç büyüklüğünde mineralli yapı var dedim.
meğer adamların tam, kapak dedikleri yer miş.
Vuralım diyorlar, yok diyorum, başka bir köylümüz ile vuracaklar biliyorum. Ama her iki yer için de kendimden eminim Allahın izniyle.
bakalım, hayırlısı inşaallah.
Mineral olduğunun işareti nedir, ben tam anlayamadım, mineral olduğundan nasıl emin oluyorsunuz?