LL Çubuk İle Metal Tespiti @BulursamKader25 | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Eline emeğine yüreğine sağlık. Ben sorgulayan araştıran bir yapıya sahibim. Bir çok konuyu araştırarak denereyerek doğrularım. Şu konuda okuduğum neredeyse hepsi hiç bir yerde olmayan bir çok açıklamanın asıl cevabıdır. Mutmain ve tatmin edicidir. Ustam bir sorum olacak bazıları nar dut ağacı ile bazıları sıradan bir tel ile yapıyor. Bunun aslı astarı yada mantıkta doğruluk oranı nedir. Birşeyler öğrenmek herzaman hoşuma gitmiştir. Bilgiye aç biriyim. Bilgilendikçe daha da acıkıp daha fazlasını öğrenmek isteyen biriyim o sebepledir ki arkeolojik bir çok şeye ara vererek siz değerli arkadaşlarla farklı konularda fikirleşmeye geldim. Ben beni fikren geliştiren her beyne saygı duyan biriyim. Tekrar tekrar söylüyorum emeğinize kanınız zerresince helal olsun. Sağolasınız. Selametle İnş’ALLAH. 🤲🤚

TimuR964

Super Moderatör
@Roni eldekinleri kullanıcının anteni olarak duşun kim neye uyum sağlıyorsa onu kullanıyor herkez döner sever kimi yoğurtlu yer adıiskendere döner kimi pilav uzeri kimi lavaşda durum vs vs olay anlaşılmıştır hep aynı lezzeti verebilen buyuyor ve namlanıyorda buda emekle oluyor çubuğun emeği çok ağır malesef başınızı şişirdim kıymetli kader25 ustam iyisini bilir bence. .SEVGİLER

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@Roni eldekinleri kullanıcının anteni olarak duşun kim neye uyum sağlıyorsa onu kullanıyor herkez döner sever kimi yoğurtlu yer adıiskendere döner kimi pilav uzeri kimi lavaşda durum vs vs olay anlaşılmıştır hep aynı lezzeti verebilen buyuyor ve namlanıyorda buda emekle oluyor çubuğun emeği çok ağır malesef başınızı şişirdim kıymetli kader25 ustam iyisini bilir bence. .SEVGİLER
Muhakkak. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Bakalım takip ediyorum nereye varır ALLAH bilir. 🙂

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Eline emeğine yüreğine sağlık. Ben sorgulayan araştıran bir yapıya sahibim. Bir çok konuyu araştırarak denereyerek doğrularım. Şu konuda okuduğum neredeyse hepsi hiç bir yerde olmayan bir çok açıklamanın asıl cevabıdır. Mutmain ve tatmin edicidir. Ustam bir sorum olacak bazıları nar dut ağacı ile bazıları sıradan bir tel ile yapıyor. Bunun aslı astarı yada mantıkta doğruluk oranı nedir. Birşeyler öğrenmek herzaman hoşuma gitmiştir. Bilgiye aç biriyim. Bilgilendikçe daha da acıkıp daha fazlasını öğrenmek isteyen biriyim o sebepledir ki arkeolojik bir çok şeye ara vererek siz değerli arkadaşlarla farklı konularda fikirleşmeye geldim. Ben beni fikren geliştiren her beyne saygı duyan biriyim. Tekrar tekrar söylüyorum emeğinize kanınız zerresince helal olsun. Sağolasınız. Selametle İnş’ALLAH. 🤲🤚
Merhaba @Roni usta. Bornovalı ustamızın alttaki yazısının araştırmayı sevdiğinize göre size katkı sağlayacağını düşünüyorum. Kader ustamız nasıl yapılır kısmını anlattı sağolsun, elleri dert görmesin . Nasıl çalışır sorusunun cevabına da Bornovalı ustamızın yazısı yardımcı olabilir
. Bornovalı ustamızın diğer yazılarınıda okursanız belki kafanızda bir şeyler canlanabilir. Selametle kalınız
.https://www.definemekani.com/konular/cesitli-cisimler-kullanilarak-yeraltindaki-su-maden-mineral-yeralti-katmani-ve-boslugun-tespiti.22111/

Kader25

Admin
konuya şöyle bir göruş yazarak fikir almak isterim ben yada bir çok arkadaş evinde masa uzerinde metal boş damacanada boşluk hareketlerini belirledi ve araziye çıktığında evde pozitif + elimiz hareketlenmişti altın demişti altına arazide evde olmayan şey elimize altın almış olmak ne işe yarıyor yarıyormu oda meç hul yanlışım nerede kim bilir . SEVGİLER
Abi genel hali ile 2 yerde numune lazım.

1)-Altın tespitinin 3ncü merhalesinden sonra illa numune şart.

2)-Oda, zeminaltı oda, kaya mezar vb.kapalı mekanlar da numune şart amma yeterli de değil.

Fırsat bulup metal tespiti konusunu bitiremedim. Bitseydi çok sorunun cecabı verilmiş olacaktı. İnşallah tamamlarım.

Kader25

Admin

Ustam Merhaba,

Nar ağacı ile çalışanı tespit yapanı görmedim.
Dut ağacını ise su bulmada kullanan çok.

Bu her ikisi ile BOŞLUK ve METAL tespiti yapılamayacağını tecrübem bana söylüyor.

Boşluk Bulma konusunu "idare eder şekilde tespitte başarı sağlayacak derecede yazdım."

Metal Bulma Tespiti konusu ise henüz bitmedi. Burada mevzuyu 2 ana başlıkta bilmekte yarar var:
1-Altının Tespiti.
2-Altının haricindeki metallerin tespiti.

Tecrübesi olmayan bu tespitleri yapamaz. Yüzlerce mesele ve durum var tecrübe edilmesi gereken.

Şimdiden 2 şey söyleyeyim bilinmesi gereken:
A)-Çubukçu altın işaretini alıp burada altın var diyorsa ASLA ORADA ALTIN YOK. Bu çubukçunun daha yiyeceği 40 fırın ekmek var.
B)Altın vd.metallerin tespiti için standdart bilgiler %100 olmadığından satışı yapılan çubuklarla alakalı verilen bilgiler yanlış, yalan ve eksiktir. Bu nedenle çubuk satın alınmaz, çubuğunu herkes kendi yapmalıdır.

Kader25

Admin
@BulursamKader25 tamamlarsın işallah kıymetli ustan çelişkiye duştuğum şey hareketler belirlenirken elimizin boş olması lakin arazide metal oljelerle neyi onaylama yoluna gidişimiz. SEVGİLER
Onaylama yaptırmıyoruz abi,
Her ikisini kavga ettirip çıkan toz dumanla yeri noktalamaya çalışıyoruz.
Anlatacağım ınşallah. 🌝

A21MEDLi

Admin
@BulursamKader25 ustam siz toz dumana katmak lazım diyince aklıma geldi... ben sahsen görmedim,insaata karslı bir arkadaşım anlatmıştı,Dayısı ve arkadasları istbuldan karsa bir adamı misafir ediyorlar...bu adamın elinde 2 cubuk ve 60-70 cm.lik 4 ad.paratoner cubugu bakıriyla karsa gidiyor.. Bu 60-70 cm lik cubugun alt tabanı yaylı yapılmış ve bakırın icine Kurşun doldurulmus..şupheli yere gidiyorlar bu bakırları kare seklinde,20 cm topraga gömdükten sonra bakırları sallamış 4 bakır birden titreyerek hareket edince,adam yeri tespit ediyor.bunlar sandık icinde her sayfası altın yaprak olan kitap çıkarıyorlar..sayfalarda yılan domuz kuş vs.figurleri varmış.
Acaba adamın yaylı bakırı sizin dediginiz altını kavgaya cekip Meydana çıkarmış olamazmı?