LL Çubuk İle Metal Tespiti @BulursamKader25 | Sayfa 8 | Define işaretleri ve anlamları

A21MEDLi

Admin
Cubuk sekli kisiden kisiye degisiyor demmeki...
Bende Altın işareti sag düz,sol içe kapanıyor.....
X dememdeki amaç.. cubugun iki ucu daha x yapar yapmaz,asagıdan sanki aniden gelen basınçla ikisi biribirini itip açılıyor..daha sonra ters L seklini alıyor..

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Cubuk sekli kisiden kisiye degisiyor demmeki...
Bende Altın işareti sag düz,sol içe kapanıyor.....
X dememdeki amaç.. cubugun iki ucu daha x yapar yapmaz,asagıdan sanki aniden gelen basınçla ikisi biribirini itip açılıyor..daha sonra ters L seklini alıyor..
He ben eksik yazmışım bende bu şekilde oluyor bu arada nasıl iyimisin gardaş

Kader25

Admin
@BulursamKader25 ustam siz toz dumana katmak lazım diyince aklıma geldi... ben sahsen görmedim,insaata karslı bir arkadaşım anlatmıştı,Dayısı ve arkadasları istbuldan karsa bir adamı misafir ediyorlar...bu adamın elinde 2 cubuk ve 60-70 cm.lik 4 ad.paratoner cubugu bakıriyla karsa gidiyor.. Bu 60-70 cm lik cubugun alt tabanı yaylı yapılmış ve bakırın icine Kurşun doldurulmus..şupheli yere gidiyorlar bu bakırları kare seklinde,20 cm topraga gömdükten sonra bakırları sallamış 4 bakır birden titreyerek hareket edince,adam yeri tespit ediyor.bunlar sandık icinde her sayfası altın yaprak olan kitap çıkarıyorlar..sayfalarda yılan domuz kuş vs.figurleri varmış.
Acaba adamın yaylı bakırı sizin dediginiz altını kavgaya cekip Meydana çıkarmış olamazmı?
Ustam dikkat ettiyseniz test sahamızım ortasına BAKIR ÇUBUK/KAZIK saplıyoruz.
Bakır olmasının en önemli özelliği ALTIN TESPİTİNDE en iyisi olması. Altın bakıra aşık. O varken gümüşe bile bakmıyor.

Bu olayı anlatmanız çok iyi oldu.
Aklımda olan bir husus da bana ilham verdi. Deneme yaptıktan sonra düşündüğüm olursa burada sizlerle de paylaşırım inşallah.
Teşekkür ederim.

Kader25

Admin
Ben bir cift cubuk yapmıstım o cubuk altının üstüne gelince,daha X yı tamamlamadan,bir güc tarafından aniden saga ve sola açılırdı...
Çubuğu, yaptığı hareketlenmeyi vs.hususları arazide bizzat görmeden ne söylesem havada kalır.
En başta da neden X yaptığını çözmem lazım. Benim usulüme ters, amma yanlış demem, görmem lazım.

Kader25

Admin
Hamdolsun Rabbime gardaş bende iyiyim iki üç haftadır şifayı kaptım bir türlü geçmedi bir salgın var tutumu bir ay bırakmıyor
Geçmiş olsun kardaşım,
Rabbim acil şifalar versin.
Turşu, soğan, sarımsak birazda acı ye.
Kuru soğanın üstüne sumak at, üstüne de limon sık. Ablama da süzme mercimek yaptır. Çorbaya da kara biberi dahil et.
Gece yatarken de 1 yemek kaşığı balı bardağa koy, ılık su ilave et, bal şerbeti yapıp iç, gece rahat uyu inşallah.

A21MEDLi

Admin
Ustam dikkat ettiyseniz test sahamızım ortasına BAKIR ÇUBUK/KAZIK saplıyoruz.
Bakır olmasının en önemli özelliği ALTIN TESPİTİNDE en iyisi olması. Altın bakıra aşık. O varken gümüşe bile bakmıyor.

Bu olayı anlatmanız çok iyi oldu.
Aklımda olan bir husus da bana ilham verdi. Deneme yaptıktan sonra düşündüğüm olursa burada sizlerle de paylaşırım inşallah.
Teşekkür ederim.

İnsallah ustam bi harmanlama yaparsınız..